Відпочинок у Австрії 

  


>>> Курорти Австрії  та карти ...          >>> Фотогалерея Австрії...          

Про країну
 
“Країна гір, країна на річці, країна полів, країна соборів” - співається в державному гімні Австрії. І хоча мова йде про невелику країну, різномаїття вражень, які чекають її гостей, нескінченно!

Австрія - найкрасивіша країна центральної Європи. Це справді маленька перлина: гірськолижні і бальнеологічні курорти, відпочинок на озерах, визначні пам'ятки міст Австрії, живописні села на тірольських схилах - все це привертає в країну туристів з усього світу.

Австрія – країна ідеальної чистоти. У сільській місцевості (особливо в горах) в очі впадає незвичайна охайність будинків. Влітку вікна, стіни сільських будинків і палісадники уквітчуються в ящиках і горщиках.

Культурне життя країни різноманітне. У всіх крупних містах є театри, особливо відома Віденська опера. Протягом всього року в різних містах Австрії (в першу чергу у Відні і Зальцбургу) проходять музичні фестивалі.

Лижний спорт взимку, гірський туризм влітку і інші види активного відпочинку привертають до Австрії до 19 млн. відвідувачів щорічно. Гірськолижний сезон триває до середини квітня.

Походження сучасної Австрії простежується далеко в глиб історії. Ця країна була заселена вже в доісторичні часи, через її територію проходили багато народів. Центральне положення Австрії в європейському просторі дозволило їй брати участь у всіх подіях історичного розвитку континенту і набути багатостраждального досвіду історії. Протягом сторіч з прикордонної області Римської імперії виникла могутня імперія, що об'єднала багато народів і що розпалася після закінчення першої світової війни. З моменту виникнення прикордонної області і до розпаду величезної держави правили цією державою дві сім'ї: Бабенберги та Габсбурги. Після першої світової війни виникла маленька республіка Австрія, яка знайшла своє місце на європейському континенті.

Різноманітність ландшафтів і відносно високі середньорічні температури роблять подорож по Австрії привабливою та незабутньою у будь-яку пору року.
 
Загальна інформація про країну

Офіційна назва країни Австрійська Республіка

Площа – 83,9 тис. км2.

Найбільші міста Австрії: Відень – 1,6 млн. осіб, Грац – 260 тис. осіб, Лінц – 210 тис. осіб, Зальцбург – 150 тис. осіб, Інсбрук – 120 тис. осіб.

Столиця – Відень.

Час. Відстає від київського на 2 години.

Соціально-політичний устрій. Австрія – демократична, парламентарна і федеральна республіка.

Населення – 8,14 млн. осіб.

Національний склад: австрійці – 91 %, німці – 3 %, а також хорвати, угорці, словенські, чехи, італійці, серби, румуни.

Офіційна мова – німецька. Багато хто говорить на англійській мові.

Мова австрійця відрізняється від мови німця як словарним запасом, так і вимовою, наголосами і ритмом. Поширені різні діалекти німецької мови. Вони особливо сильно виражені у сільських жителів альпійських районів, яких німці розуміють насилу.

Релігія. Більшість віруючих – католики – 80 %, протестанти – 9 %, православні – 3 %, мусульмани – 2 %. Католицька церква робить значний вплив на політичне і культурне життя країни.

Грошова одиниця – євро.

Обмінні пункти є в кожному аеропорту і на залізничних вокзалах (працюють з 8.00 до 22.00), поміняти гроші можна і в автоматах.

У готелях і ресторанах можна розплачуватися кредитною карткою, проте цю можливість і тип картки слід заздалегідь уточнити.

Святкові і неробочі дні. 1 січня – Новий рік, 6 січня – день Трьох Святих, 1 травня – День праці, 15 серпня – перша Пречиста, 26 жовтня – День ухвалення парламентом Закону про нейтралітет Австрії (1955 р.), 1 листопада – День Всіх Святих, 8 грудня – Зачаття Діви Марії, 25 грудня – Різдво, 26 грудня – День святого Стефана. А також дні релігійних свят.

Природні умови. Велику частину території займають Східні Альпи (вища точка – гора Гросглокнер, 3797 м) і їх передгір’я.

У країні досить багато гірських озер. На заході Австрії належить частина великого і глибокого Боденського озера, на сході – велика частина крупного мілководого озера Нейзідлер-Зе. Річки належать басейну Дунаю.

Клімат помірний, континентальний, на заході вологий; середні температури січня від -1 до -4 °С, липня +15 +18 °С. Опадів випадає 500-900 мм в рік, в горах – до 2000 мм.

Віза шенгенська.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 400 шт. або сигар – 100 шт., або тютюну – 500 г., вина – 4 л, міцних алкогольних напоїв – 2 л, духів – 100 мл, туалетної води – близько 600 мл. Можливе ввезення подарунків або інших товарів на суму до 235 євро.

Заборонений вивіз: без спеціального дозволу предметів і речей, що представляють історичну або художню цінність.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво.

Транспорт. Автомобільний транспорт. Там, де немає залізниці, вельми розвинено автобусне сполучення. У будь-якому аеропорту, на крупних вокзалах і в прокатних фірмах можна оформити оренду автомобіля. Основні умови – наявність водійських прав (бажано міжнародних) і кредитної картки (для оренди автомобіля марки ”Mersedes” ”E” або ”С” класу треба мати дві картки). Дійсні водійські посвідчення і права на водіння автомобіля майже всіх країн (але бажані міжнародні). Мінімальний термін оренди – три дні. Для іноземних автотуристів при перетині кордону митні документи на автомобіль не потрібні. Для автомобілів обов’язкова страховка (зелена картка).

Можлива оренда велосипеда.

Залізничний транспорт. Південний залізничний вокзал розташований в межі Відня.

Переміщення на комфортних потягах і швидко, і дешево, оскільки широко застосовуються пільгові тарифи. Австрійська федеральна залізниця відома точністю руху потягів.

Водний транспорт. Головні річкові порти: Лінц, Відень.

Суспільний транспорт: метро, трамваї, автобуси. Проїзні квитки на громадський транспорт можна купити в касах попереднього продажу Vorverkaufsscheine, в тютюнових кіосках Tabak-Traafik, а також в касах-автоматах.

Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене.

Час роботи банків: понеділок, вівторок, середа і п’ятниця з 8.00 до 12.00 і з 13.00 до 15.00. У четвер з 8.00 до 12.30 і з 13.30 до 17.30.

Туризм: Останніми роками Австрія інтенсивно розвиває туристський сектор економіки – кожен четвертий її житель працює в турбізнесі. Сервіс бездоганний, туристам ради, багато австрійців непогано говорять по-англійськи.

Національні традиції. Австрія ще на початку XX сторіччя була основною частиною однієї з найбільш могутніх світових імперій – Австро-Угорської, зберегла на своїй території велику кількість пам’ятників різноманітних епох, починаючи з часів Стародавнього Риму. Більше 2 тисяч років тому через засніжений перевал Гросглокнер проходила так звана Римська дорога.

У Відні, Зальцбургу Граці і інших містах багато палаців та храмів побудовані в стилі класичного бароко. Численні будинки-музеї, розташовані в різних містах Австрії, пов’язані з життям і діяльністю великих людей

Кухня. Австрійська кулінарія неодмінно включає в обіднє меню перші блюда. На друге подають м’ясо, найчастіше яловичину або свинину. У Австрії популярна локшина з шинкою з додаванням сиру і яєчного білка. Скрізь подають віденський шніцель, що готується з телятини – найдорожчого м’яса. У віденських ресторанах пропонують також картопляні салати бакхун (печену курку) і кайзершмаррен – омлет кайзера. Найпопулярніше солодке блюдо – штрудель. Це яблучний пиріг або рулет з дуже тонкого тіста.

Найсмачніша страва в Тіролі – грестль, запіканка з картоплі, муки, м’яса і тірольського шпика, а також фруктові кнедлики, що виготовляються з картопляного тіста. У Штірії – тушковане м’ясо із спеціями і корінням. Жителі Карінтії люблять вареники з сиром, а також форель.

Предмет особливої гордості австрійців – вино. Популярні рислінг ”Грюнер Вельтліннер”, вино ”Мюллер тургау”, сухе вино ”Хойрігер”, а також яскраво-червоне ”Шільхер” і білі вина ”Мускателлер” і ”Моррілан”. Багато австрійців віддають перевагу пшеничному пиву Weizenbier (вайценбір) і улюблене пиво Моцарта Stiegelbreu (штігельброй).

Мешканці Зальцбурга люблять млинчики з варивом і кавою.

Віденська кухня – єдина в світі, що носить назву міста, а не країни або регіону. Її страви мають походження зі всіх країн колишньої монархії і є смаковою і видовищною насолодою. Віденські кафе – це оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками. Покупки. У будні магазини працюють з 8.00 до 18.00. У суботу – до 13.00. Кожну першу суботу місяця магазини продовжують торгівлю до 17.00.

Телефон. Пожежна служба – 122, поліція – 133, швидка допомога – 144.

Медичне обслуговування платне. Лікарі і аптеки є у всіх містах, округах і крупних населених пунктах. Аптеки по черзі працюють вночі і в неділю. Якщо аптека закрита, на ній поміщено оголошення про найближчу працюючу аптеку. Інформацію про невідкладну медичну допомогу можна одержати в поліцейських і жандармських ділянках, а також в телефонній книзі.

Чайові. У ресторані – 5-10 % суми рахунку.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz