Курорти Австрії 

  

        >>>  Галерея Австрії...
      Географічна карта            Карта курортів                 Федеральні землі   
Опис міст та курортів.

Австрия складається з 9 федеральних земель. Вони сильно відрізняються одна від одної природою, культурними традиціями, укладом і різноманітними визначними пам”ятками.

Відень

Столиця Австрії, на Дунаї, у підніжжя Альп - Віденського Лісу. Адм. центр землі Нижня Австрія. Виділена в самостійну адміністративну одиницю.

Відень – традиційна резиденція імператоров. Він почав набирати вишуканості ще в період Дунайської монархії. Місто оточене Віденським лісом и величезною зоной відпочинку. У стародавності - кельтське поселення, з 1 ст. - римський військовий табір Виндобона. Табір знаходився на перетині Дунаю з Бурштиновим шляхом, древнім торговельним шляхом, що з'єднує Балтику зі Средиземне море. Це сприяло тому, що навколо табору почало процвітати цивільне поселення. Із середини 12 ст. Відень - резиденція австрійських ерцгерцогів; з 1282 - під владою Габсбургів, столиця їхньої держави (у 1867 - 1918 - Австро-Угорщині). З 1918 - столиця Австрійської республіки.

Довгий час Відень є музичною столицею Європи. У цьому місті можна бачити будинки-музеї Л. Бетховена, И. Гайдна, В. А. Моцарта, Ф. Шуберта, И. Штрауса.

В даний час місто нараховує 1,54 млн жителів. Великий річковий порт. Міжнародний аеропорт Швехат. Метрополітен. На Відень приходиться 1/3 загальавстрійської промислової продукції. Основні галузі виробництва: машинобудування, хімічна, поліграфічна, швейна, взуттєва, харчосмакова промисловість. Виробництво на експорт модного плаття, взуття, музичних інструментів і т.п.

Відень - місцезнаходження міжнародних організацій (ЮНИДО, МАГАТЕ й ін.). Крім того, це культурний центр Австрії, місце розташування університету, Академії Наук, Віденського оперного театру знаменитого на увесь світ.

Важливою приналежністю міста є також Театр оперети, адже у Відні жили і діяли ведучі майстри цього жанру. У Віденській картинній галереї серед інших шедеврів зберігається картина Пітера Брейгеля "Мисливці на снігу", знайома багатьом по фільму Андрія Тарковского "Солярис". Інші музеї: Австрійський музей прикладних мистецтв. Австрійський етнографічний музей, Музей військової історії, Музей годиників міста Відня, Технічний музей промисловості і ремесел, Художньо-історичний музей. Велика частина архітектурних пам'ятників Відня відноситься до 17 - 18 ст., тому що саме в цей період могутність імперії Габсбургів досягла зеніту.

У цей час була вибудована основна частина літньої резиденції Габсбургів - замка Хофбурга; інша резиденція - палацевий комплекс у Шенбруне; палац принца Євгенія Савойского, відомий за назвою "Бельведер"; палац графа Манфельда-Фонди; церква Карла Борро-мея, поставлена в пам'ять про рятування від чуми в 1713. Але, незважаючи на достаток архітектури барокко, у Відні можна бачити і більш ранні готичні будівлі. У гостичному стилі вибудована головна церква міста - собор святого Стефана (12- 15 вв.).


Грац

Адм. центр землі Штирія. 238 тис. жителів. Тут знаходиться міський Університет. Музей Штирії, що включає в себе музей прикладного мистецтва з багатою колекцією виробів з олова і заліза; Музей криміналістики; Арсенал, що представляє собою найбільшу у світі колекцію середньовічної зброї (30000 експонатів). У місті можна бачити архітектурні пам'ятники 13- 18 ст.- єпископський палац, руїни замка Шлосберг і ін.


Зальцбург

Адм. центр землі Зальцбург, на ріці Залках. Заснований у 7 ст. н.е. на місці римського військового табору. Нараховує 144 тис. жителів. Є міжнародний аеропорт. Зальцбург - резиденція архієпископа, що накладає визначений відбиток на вигляд міста. На вулицях можна часто бачити ченців, крім того тут розміщається теологічний університет. Зальцбург - батьківщина Моцарта. У місті два його будинки-музеї і щорічно проходять музичні фестивалі. Архітектурні пам'ятники: фортеця Хоэнзальцбург (11 - 16 ст.), замок Мірабель (18 ст.), собор (17 ст.), резиденція єпископа (16 - 18 ст.), церкви 17-18 ст. (Колегіальна, Трійці, Урсулинок і ін., архітектор И. Б. Фишер ФОН Эрлах). Основним стилем Зальцбурга є барокко.


Штирія

Штирія – четверта федеральна земля, славиться озерами та горами в районі Зальцкаммергута і своїми бескрайніми лісами, за що і отримала назву 'зелене серце Австрії'. В Штирії є і льодовикові вершини Дахштайна (2995 метров), і невисокі холми, які привертають сюди багато мандрівників.


Инсбрук

Адм. центр землі Тіроль, на ріці Інн. Відомий з 13 ст. На початку 16 ст. місто служило резиденцією імператора Максиміліана. І в середні століття, і в наші дні Инсбрук був і є центром художніх промислів (мозаїка, скло, металовироби). У 16 ст. - центр виробництва годинників.

Нараховує 118 тис. жителів, має міжнародний аеропорт і університет. Популярне ремісниче виробництво сувенірів. Центр туризму і зимового спорту, місце провидіння ІX, XІІ зимових Олімпійських ігор (1964,1976).

Біля Инсбрука – знаходиться зимовий спортивний комплекс. Архітектурні пам'ятники: Імператорський палац Хофбург (14-18 вв.), придворна церква Ховкирхе (16 в.), у якій можна бачити бронзовий надгробок імператора Максиміліана. Крім того, у Инсбруку можна оглянути Арсенал імператора Максиміліана і відвідати Музей тірольского мистецтва. По дорозі з Инсбрука в Італію знаходиться найвищий у Європі міст (висота 200 м, довжина 800 м).


Клагенфурт

Місто в Австрії, адм. центр землі Каринтія. Нараховує 87 тис. жителів. Тут знаходиться музей Каринтії. Архітектурні пам'ятники: ренесансні ландхауз і собор (16 ст.), палац єпископа (18 ст.) у стилі барокко.


Лінц

Місто, порт на Дунаї, адм. центр землі Верхня Австрія. Нараховує 203 тис. жителів. Є міжнародний аеропорт. Як і багато міст Австрії, Лінц знаменитий своїми музеями. Найбільш відомі: Музей Верхньої Австрії, Міський музей, Нова галерея, Єпархіальний музей. Архітектурні пам'ятники: Ландхауз (16 ст.), палаци і церкви 17-18ст.

 Сама східна земля Австрії - Бургенланд. Вона знаменита своїми родючими землями, що простираються уздовж озера Нойзидлерзее. Це єдине степове озеро в Центральній Європі. Тут розташований величезний національний парк - заповідник, у якому живуть рідкі види птахів.

 Дев'ята федеральна земля Австрії розташувалася в самій західній частині. Вона називається Форальберг. Тут різноманітні ландшафти - від льодовиків Сильвретти до долини Рейну. Боденськ озеро поділене між Німеччиною, Швейцарією й Австрією. Сюди, крім чудових видів, мандрівників залучає і щорічний фестиваль оперного мистецтва.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz