

- кращі курорти Тунісу (Сусс, Монастир, Хаммамет, Махдію)
- побачите столицю Тунісу
- відпочинете на білосніжних пляжах
- відвідаєте Сахару
- побачите корінних жителів Тунісу і їхнього житла
- розслабитеся в талассо центрах
- спробуєте чудовий туніський шмат-шмат
- завітайте в Карфаген
- гуляючи по вузеньких вуличках біло-блакитного містечка Сиди Бу Саїд, відпочинете від міської суєти
- насолодитесь туніським чаєм, із травами й кедровими горішками
- покатаєтеся на джипі по барханах
- побачите національне шоу
- і багато чого іншого.
Відпочинок у Тунісі не залишить Вас байдужими! Туніс славиться не тільки своєю історією, але й пляжами з білим піском. Ми пропонуємо відпочинок на всіх курортах Тунісу.
Хаммамет - самий відвідуваний курорт Тунісу, відомий м'яким кліматом, комфортабельними готелями, що потопають у зелені апельсинових і маслинових дерев, широкими пляжами й центрами талассотерапії.
Сусс - велике курортне місто на узбережжі Середземного моря, в 12 км від аеропорту м. Монастир. Цей курорт Тунісу славиться своїм бурхливим нічним життям, дискотеками й казино, а також комфортабельними готелями із прекрасними пляжами. В 10 км північніше Суссу знаходиться відомий порт Ель Кантауі, де пришвартовуються білосніжні яхти з багатьох країн миру. Увечері жвава набережна - це відмінне місце для прогулянок.
Монастир - курортне містечко на узбережжя Середземного моря в 24 км південніше Сусса. Район Монастира - прекрасне місце для відпочинку на море. Тут чимало місць для прогулянок, маса затишних ресторанчиков і барів, сувенірних магазинів. Однак нічне життя тут не така бурхлива, як на курортах Сусс і Хаммамет.
Махдия - самий південний (після острова Джерба) з курортів Тунісу. Розташований в 45 км південніше міста Монастир. Візитною карткою Махдии є пляжі з розкішним білим піском. Сюди не варто їхати аматорам бурхливого нічного життя й "тусовок". Махдия - ідеальний курорт для сімейного відпочинку в моря.
Джерба - острів на півдні Тунісу. Ласкаве море, блакитне небо, білий пісок нескінченних пляжів і казкові лабіринти вулиць - це те, що чекає вас на Джербі. Завдяки м'якому клімату тут можна відпочивати цілий рік.
Загальна інформація про країну:
Офіційна назва – Республіка Туніс.
Столиця країни – м. Туніс.
Крім нього до найбільш крупних міст відносяться: Сфакс, Кайруан, Сус, Габес, Монастір.
Площа - 164 150 км2
Довжина узбережжя - 1200 км.
Туніс розташований на північно-східному краю Африки. Омивається Середземним морем.
Південь країни - це пустеля Сахара із численними мальовничими оазисами. Атлаські гори простягнулися уздовж всієї тунісько-алжирської границі. Центральна частина країни - степ ("Сагель") знаменита своїми прекрасними маслиновими плантаціями.
Туніс - республіка із президентським правлінням.
Населення країни становить близько 9,6 млн. чоловік, в основному тунісці (араби Тунісу, 98%), Більша частина населення проживає в районі середземноморського узбережжя, вся південна частина Тунісу практично безлюдна. Понад 3/4 населення проживає в районах півночі, східного побережжя і острова Джерба.
Мова. Державною мовою в Тунісі є арабська, другою офіційною мовою Тунісу є французька. Поширені також італійська, англійська і німецька.
Релігія. Основна релігія – іслам сунітського напрямку, його сповідають близько 95 % Тунісу, в меншій мірі поширені християнство і іудаїзм.
Погода в Тунісі. На півночі й уздовж узбережжя Тунісу клімат средиземноморский, субтропічний і тропічному пустельний, на півдні й у внутрішніх районах країни. На узбережжі тепло навесні й восени, улітку в Тунісі немає виснажливої жари, з моря на пляж дує морський бриз. Купатися можна ще в жовтні й навіть на початку листопада. На півночі часто взимку й навесні йдуть дощі. На півдні при винятково жаркому й сухому літі по ночах дуже холодно. Але зате навесні там дуже добре.
Температура повітря в середньому від +28 до +33 градусів, улітку вода нагрівається до 28-32 градусів. Зима теж досить помірна із середньою температурою від +13 до +18 градусів. Сезону затяжних заливних дощів немає.
Віза до Тунісу: Не потрібна
Митниця У Тунісі досить ліберальне ставлення до туристів. При виїзді із країни багаж туристів не додивляються. Вивозити із країни можна практично все. Виключенням є національна валюта, тварини й предмети старовини й мистецтва. Необхідно декларувати валюту в сумі, що еквівалентна 10000 американських доларів і вище.
Ввезення і вивіз Туніських динарів Заборонений!!!
При вивозі з Тунісу виробів національної культури (килими, срібні прикраси) потрібне пред’явлення чеку (рахунки) від продавця. Вироби вартістю до 250 доларів США не оподатковуються.
Дозволено до ввозу
400 сигарет, або 100 сигар, або 500 р. тютюну
2 л. алкогольних напоїв міцністю менш 25%
1 л понад 25%
250 мл духів або 1 л туалетної води в межах особистої потреби.
Транспорт. Подорожувати всередині Тунісу зручніше поїздом, чим на автобусі, але автобусне сполучення дешевше. Поїздом можна скористатися і для відвідин північного передмістя столиці, яке звичайно називають ”ТГМ” (Туніс – Ля Гулет – Ля Марса).
У містах автобуси звичайно переповнені, і туристи вважають за краще пересуватися на таксі.
Роль метро в столиці виконує швидкісний трамвай, який допоможе швидко добратися з центру міста до Національного музею Бардо, району Бельведер і залізничних вокзалів.
Можна узяти напрокат автомобіль.
Валюта. Грошова одиниця Туніської Республіки – туніський динар (DT)..
У обігу є банкноти номіналом 5, 10, 20, 30 туніських динарів монети номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 500 мілімів і 1 динарі.
Обмін валюти. Валюту можна поміняти в готелі або обмінному пункті банку. Рекомендується брати довідку в обмінному пункті, щоб поміняти динари при від'їзді із країни. Обмінні пункти працюють, як правило, з 9.00 до 11.00 і з 15.00 до 17.00 годин.
Дорожні чеки фірм American Express, Visa й Thomas Cook у доларах США приймаються всюди. Банкомати можна знайти у всіх великих містах і туристичних регіонах. Кредитні картки в Тунісі стали застосуються досить недавно. Найбільше широко приймаються картки Visa, American Express, Eurocard й Diners Club.
Традиції. Відправляючись у Туніс, ви повинні знати, що ця сама унікальна держава в арабському світі. Потрапивши в цю країну перший раз і наглядаючи за місцевими жителями, ви напевно засумніваєтеся: чи мусульмани взагалі тунісці? Правильною відповіддю буде: так, мусульмани. Близько 98 відсотків населення сповідають іслам. Однак, протягом багатьох десятиліть тут не без успіху культивували "помірний" іслам із сучасним стилем життя.
Тунісці не носять арабського національного одягу і бороду, більшість із них охоче вживає алкоголь, за законом їм дозволено мати тільки одну дружину, більша частина молоді не дотримується Рамадан і рідко буває в мечеті, жінкам законодавство забороняє носити паранджу, дозволені аборти, і навіть (у мусульманський -то країні!) - легалізована проституція.
Святкові дні в Тунісі
Релігійні мусульманські свята не мають встановленої дати й розраховуються згідно мусульманського календаря, заснованому на місячному циклі й рік по якому на 11 днів коротше. Відповідно, початок мусульманських свят щорічно зміщається щодо звичайного календаря.
Основні релігійні свята