Чехія 

  



Про країну

Чеська Республіка розташована на рівнині, обрамленій з усіх боків вінцем прикордонних гір. Вузькими річковими долинами зі сходу, заходу, півночі й півдня сюди споконвіків вели торговельні шляхи, що перетинались в глибині країни. Тут протягом сторіч перепліталися історії найбільш відомих європейських народів.

Чехія входить у десятку найбільш відвідуваних країн світу. Чеські курорти – Карлові Вари, Маріанські Лазні, Подебради відомі лікувальними водами, газами і грязями, сприятливим кліматом і сучасним обладнанням. У Чехії Ви знайдете всі архітектурні стилі, які тільки коли-небудь існували, представлені в історичних містах, фортецях і замках, пам'ятники церковного мистецтва, народну архітектуру, цікаві колекції в музеях. У країні збереглось більш як 2500 старовинних замків та міст.

Свій незгладимий слід залишили тут всесвітньо відомі представники європейської й світової науки та мистецтва. Моцарт, Ґете, Кафка, Бетховен, Эйнштайн, Тіхо Браге, Казанова – це імена лише деяких з них.

…Відвідати Чехію для того, щоб поблукати вуличками Праги, захоплюючись унікальною архітектурою, зануритися в середньовічну атмосферу численних замків, скуштувати знаменитого чеського пива або відкрити для себе благородний світ чеського шкла… Кожен, хто хоч раз тут побував, обов'язково знаходить для себе щось, задля чого хочеться повертатися знову і знову.

 
Загальга інформація про країну
 
Площа: 78900 км2

Населення: 10400 тис. осіб

Офіційна мова(и): чеська

Поширені мови: німецька, англійська, французька, російська
 
Столиця: Прага 

Державний устрій: Республіка

Поширені релігії: Католицизм католики - 89%, протестанти - 5%, православні - 3%.

Адміністративний поділ: 72 округи

Різниця з Київським часом: -1 год.

Назва валюти: Чеська Крона ( CZK ), 100 CZK= 34,66 грн.

Чеська крона, рівна 100 геллерам. В обігу банкноти достоїнством 20, 50, 100, 200, 500, 1000 і 5000 крон і монети достоїнством 1, 2, 5, 10, 20 крон, а також 50, 20 і 10 геллерів. Один долар США приблизно дорівнює 38 кронам. Дозволено ввіз товарів на суму не більш 3000 крон.

Обмін валюти: У приватних обмінних пунктах беруть комісійні до 10%. У готелях розмір комісійних знижується до 5%. У банках розмір комісійних дорівнює 2%. Банки, обмінні пункти відкриті в будні дні з 9.00 до 11.00 і з 14.00 до 18.00. У банках при виїзді з країни можуть обміняти невелику суму, якщо є квитанція про зворотний обмін.

Національні особливості: Зустрічаючись і прощаючись, знайомі чоловіки потискують один одному руки, а стосовно жінок краще зайняти вичікувальну позицію, почекати, поки жінка сама подасть руку для рукостискання. Чехи дуже гостинні. На ділові переговори краще посилати в Чехію чоловіка старіше 40 років. У Чехії з іноземців беруть офіційно більш високу плату за готель, неофіційно можуть завищити рахунок у ресторані, у таксі. У туристичних агенствах іноземцям продають більш дорогі послуги.

Святкові і неробочі дні: 1 січня (Новий Рік), 12 січня, 8 квітня, 1 травня (День праці), 8 травня (День звільнення від фашизму), 6 червня, 5 липня (свято рівноапостольних Кирила і Мефодія), 6 липня (День пам'яті Яна Гуса), 28 жовтня (День виникнення незалежної чехословацької держави), 24 грудня (Різдво), 25-26 грудня (різдвяні канікули), дні релігійних свят.

Митні правила:

Дозволяється ввозити в країну товари і подарунки на суму, що не перевищує 6 тисяч крон. Беззмитно можна ввезти в Чехію 200 сигарет або 50 сигар чи 250 г тютюну, 1 літр міцних напоїв чи 2 літри вина. Спиртні напої дозволяється ввозити особам, які досягли 18 лінього віку, а тютюнові - 16 років. Не обмежується ввезення і вивезення іноземної і національної валюти, але її необхідно задекларувати. Дозволяється провозити ліки для особистих потреб. З країни можна вивозити необмежену кількість сувенірів та інших товарів некомерційного характеру за винятком предметів, які є національною культурною цінністю. Заборонено вивезення антикварних та інших предметів мистецтва без відповідних сертифікатів.

Візовий режим

Чеську туристичну (одноразову) візу видають на в’їзд у країну на кількість днів, зазначену у туристичному ваучері (запрошенні, підтвердженні з готелю тощо), але не більше, ніж на 30 днів.
Документи, необхідні для оформлення візи в туристичній фірмі: паспорт, термін дії якого не менший від 90 днів із дня виїзду з Чехії; 2 фотографії; анкета з підписом клієнта; ваучер на обслуговування (запрошення турфірми).
Туристична віза для громадян України безкоштовна. Також при в’їзді в Чехію вам необхідно мати з собою закордонний паспорт із проставленою візою, яку видає консульство, спеціальний прикордонний документ, який видає консульство, оригінальний чеський ваучер із підтвердженням послуг, медичне страхування та проїздний документ. Якщо проїздний має відкриту дату, на кордоні необхідно продемонструвати 50 євро на дорослого та 15 євро на дитину із розрахунку на день перебування в Чехії

Корисна інформація

Прага насичена всеможливими карнавалами, фестивалями і святами буквально по вінця. 30 квітня тут відбувається барвиста чеська версія „Вальпургіснахт” – Палені Чародейнік – дохристиянське святкування спалювання відьом, покликане сприяти відверненню сил зла.
Широка міжнародна участь і високий культурний рівень характерні для фестивалю „Пражске яро” – Празька весна. Міжнародний фестиваль музики відбувається у квітні-травні, Празький міжнародний книжковий ярмарок – в травні, а знаменитий фестиваль Моцарта – в вересні. В Карлових Варах проходять Літній фестиваль опери й оперети, європейський фестиваль туристичних фільмів, джазовий фестиваль, фортеп’янні конкурси, симфонічні концерти. На Міжнародному кінофестивалі, який проводиться щорічно на початку липня, можна зустріти багатьох зірок світового кіно. В Пелгржимові проводиться щорічний фестиваль рекордів і курйозів (червень), переможці якого потрапляють до Книги рекордів Гіннеса.
Чехи – дуже спортивна нація. Тому велосипеди, байдарки чи лижі знайти дуже легко. В основних туристичних центрах вже створені і створюються велосипедні доріжки, працюють пункти прокату велосипедів. Через територію Чеської республіки проходить кілька європейських велосипедних трас.
Однак серед найпоширеніших розваг – неспішне попивання улюбленого пива в якомусь із числених пабів чи музичних клубів. Багато стрип-клубів (клуб „Альгамра” – якість перевірено!), казино та дискотек на будь-який музичний смак. Величезна кількість зручних і зі смаком оформлених кафе, барів і ресторанів, щоденний вибір концертів класичної музики, містичні театри і незмінно розкішний празький джаз.
Європейські знаменитості полюбляють відзначати свої ювілеї саме у празьких клубах!

Транспорт

Празькі таксі належать різним компаніям, тому і тарифи у них різні (в середньому 1 км коштує біля $ 0,44, проїзд в межах міста – від $ 5 до 20). Найдорожчі таксі обслуговують престижний центральний район Вацлавське Наместі чи біля Карлова моста. Окрім того, празькі таксисти схильні обраховувати іноземців, тому домовляйтесь про кошт проїзду заздалегідь. ..

Кухня

Національна кухня досить різноманітна і суміщає як риси європейських шкіл, так і національні компоненти. Обов’язково скуштуйте знаменитий цибулевий чи часниковий суп або страви старовинної кухні, такі як паштет з дичини чи млинці з прісного тіста зі сливовим джжемом. Візитною карткою чеської кухні вважаються знамениті кнедлики найрізноманітніших видів: картопляні чи пшеничні, з салом, фруктами чи іншими начинками. Як казала одна пражанка: „Я готую кнедлики і на обід, і на вечерю. А якщо зранку залишиться кілька – то на сніданок будуть ті ж кнедлики з яєчнею”. В чеських магазинах можна придбати кнедличний півфабрикат.

Національні страви – тушкована свинина з капустою і кнедликами, смажена качка з тим же гарніром, різноманітні копченості, ковбаси, гарячі рублені котлети з різних видів м’яса, солодкі млинці „палачінка” з варенням, морозивом і шоколадним соусом, яблучний штрудель з горіхами, корицею і родзинками. І звичайно ж, знамените „печене вепрове коліно”. Добре відома і празька шинка – „шунка”. Улюблені вегетаріанські страви чехів – фаршировані фруктами кнедлики і смажений в сухарях сир.

Головним чином, в сучасній чеській кухні прослідковуються дві традиції: західна (німецько-чеська), основа якої різноманітні ковбаски і різні види капусти, і східна (чехословацька), яка вирізняється простотою приготування, але не меншою ситністю. ...

Сувеніри:

Сувеніри в Чехії різноманітні і порівняно дешеві. В Празі їх купувати найкраще в універмазі Kotva, розмішеному Na Prikope.
Прага – це пивні ріки, заховані у різнокаліберні банки і пляшки, скляні дрібнички, кумедні маріонетки (національна іграшка), олов’яні солдатики, гітари, бехеровка з ароматом гірких трав і присмаком аптеки, а також 70-градусний абсент, заборонений у багатьох європейських країнах. На перетині вулиць Narodni та Namesti Ви знайдете магазин Repuliki, де можна купити мечі, пістолети та інші лицарські обладунки.
Чеські аксесуари із шкіри – рукавички, сумки, ремені, гаманці – чудової якості. На Карловому мосту продають модні прикраси.
Однак не спішіть витрачати крони в Празі – як і всяка столиця, вона грішить завищеними цінами. Кілька годин в автобусі – і Ви в Карлових Варах, відомих своїми гарячими джерелами. Бехеровку виробляють саме тут. У вітринах магазинів світяться богемський кришталь, коралі і фігурки тварин, червоніють гранати – через високий вміст заліза вони тут надзвичайно червоні.
Якщо купуєте кришталь – збережіть чек, щоб показати на митниці, що ви вивозите не антикваріат. Напис „Sleva” означає розпродаж.
Дуже незвичайний карловарський сувенір – троянда, яка побувала у джерелі. За 2 тижні, просочена солями, вона стає бурою і закам’янілою. Багато хто купує для презентів знаментиті вафлі з різноманітним наповненням, приготовлені на карловарській воді.
В цьому місті і косметика виготовлється на мінеральній цілющій воді.
Пам’ятними подарунками стануть також пивні кружки з символікою пивоварень (скляні, порцелянові, керамічні; літрові чи півлітрові; з кришкою чи без), а підставки під них можна вважати безкоштовними сувенірами. Кожен поважаючий себе заклад має „ексклюзивні” підставки.
Поціновувачі старовини можуть придбати навіть повний комплект лицарських обладунків, не кажучи вже про такі дрібниці як мечі та кинджали (1000-10000 крон).
Мистецтволюби знайдуть у книжкових магазинах безліч альбомів з репродукціями найвідомішого чеського художника – Альфонса Мухи. Але якщо ви хочете привезти із чеської столиці дійсно чисто празький сувенір – зазирніть у старий єврейський квартал, де біля Старонової синагоги можна купити глиняну фігурку Голема, прародича всіх сучасних роботів.
Любителі шоппінгу повинні знати, що ціни на імпортні товари приблизно такі ж як і у нас, і звернути увагу на суто чеську продукцію – традиційно це взуття і вироби із шкіри. ...

Одяг

Насправді, чеська погода – як жінка: ніколи не знаєш, що втне за пів-години. Тому навіть коли їдете до Чехії влітку, обов’язково подбайте про тепле і дощове вбрання та не забудьте парасольку.

 

Посольство України в Чеській Республіці:Прага, Ch De Gaulla, 29
Телефон: +420 2 3334200, 33321319
Факс: +420 2 3334436
Сайт:

www.ukrembassy.cz


Консульське Агентство України в Брно:

Брно, Nerudova, 7
Телефон: +420 541 216973, +420 724 151290
Факс: +420 541 216972

Консульство Чеської Республіки в Києві:Київ, вул. Ярославів Вал , 34-а
Телефон: +380 44 2382641, 2382642
Факс: +380 44 2297469
Сайт:
www.czechembassy.org/wwwo/?zu=kiev
Київ, Б. Хмельницького , 58
Телефон: +380 44 2382641, 2382642
Факс: +380 44 2726204
Сайт:
www.czechembassy.org/wwwo/?zu=kiev


Генеральне Консульство Чеської Республіки у Львові:

Львів, вул. Антоновича, 130а
Телефон: +380 32 2976894, 2976893, 2976895
Факс: +380 32 2976896

Телефон: +420 603 166534
Сайт:
www.czechembassy.org/wwwo/?zu=lvov

 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz