Курорти Йорданії 

  

 
    Джераш                              Петра
 
   
Карта Йорданії   Туристична карта

Опис міст та курортів
 
Акаба (червоне море), сприймається мандрівниками, що приїжджають з півночі Йорданії, як глоток свіжого повітря після гарячого вітру рожевих пісків нескінченної пустелі. Коралові рифи і піщані пляжі Акаби славляться як самі екологічно чисті області літоралі Червоного моря на всьому протязі його побережжя, і, не дивлячись на туристичний бізнес, що активно розвивається в регіоні, Йорданія сподівається на те, що зможе зберегти ці благословенні місця в оптимальному стані їх екосистем на довгі роки. Чистісінькі води Червоного моря, пронизливо-бірюзові біля берега, вже на невеликому видаленні від нього досягають дорогоцінного відтінку індиго, що свідчить про глибину, що стрімко росте. Ця особливість орографії дна дозволяє численним, у тому числі і початківцем дайверам самозабутньо досліджувати незвичайно багаті підводним життям надра Червоного моря в комфортній близькості від берегів. Тут ви зустрінете чагарники коралів, самі різні, але завжди сліпуче-яскраві риби: морські собачки, риби-клоуни, риби-папуги, морські ігли та тисячі інших.

Окрім дайвінга, Ви можете спробувати себе в інших водних видах спорту і просто прийняти участь в найрізноманітніших розвагах на воді, наприклад, бути схожим під вітрилом, порибалити, поплавати без акваланга, зате з маскою і трубкою або, взагалі не занурюючись в море, проте безперешкодно постежити за підводним життям крізь прозоре дно спеціального човна. Якщо ж Вам зовсім не хочеться занурюватися під воду для знайомства з підводним світом, відвідаєте Морський науковий центр Акаби. Тут у величезному басейні Ви зможете побачити велику кількість екзотичних мешканців Червоного моря. Крім насолоди сонцем, морем і піщаними пляжами в Акабе Ви знайдете безліч цікавих історичних місць. Тут ще збереглися залишки поселень, вік яких складає, щонайменше, п'ять з половиною тисяч років.. Особливий інтерес представляють фортеця Мамлюка, побудована султаном Кансухом Аль-гаурі на початку XVI століття і музей в будинку Шерифа Хусейн бен Алі, прадіда короля Йорданії Хусейна. Обов'язково відвідаєте острів Фараона з фортецею Саладдіна, розташований в самому центрі затоки.

Погода в Акабе дев'ять місяців в році, навесні, зимою і осінню, близька до ідеальної, і лише влітку тут іноді буває дуже жарко. Проте і в цей час роки на тутешніх пляжах дуже багато туристів, які досить легко пристосовуються жити у згоді з місцевим кліматом, відпочиваючи вдень і гуляючи, купаючись і розважаючись вранці і увечері, коли спека змінялася приємною прохолодою.

 


Мертве море

Солене озеро, яким є Мертве море, лежить на 400 м нижче рівня світового океану і вважається найсолонішим водоймищем на планеті. До складу його води входить велика кількість компонентів — від брому і хлора до рідкісних металів. Саме солі забезпечують всесвітньо відомі лікувальні властивості місцевої води і грязей, особливо ефективні при лікуванні різних захворювань шкіри і суглобів. Йорданське побережжя Мертвого моря знаходиться в 45 хвилинах їзди від міжнародного аеропорту. При тутешніх готелях, що розміщені на півночі Мертвого моря, в декількох кілометрах від гирла річки Іордан, що впадає в нього, відкриті сучасні лікувально-реабілітаційні і косметологічні центри,. Всі готелі пропонують широкий вибір SPA-процедур, а в двох готелях є клініки для лікування шкірних захворювань. Також на Мертвому морі завершилося будівництво великого конгресс-центра (Dead Sea Convention Centre).

На Мертвому морі завжди гарна тепла погода — 330 сонячних днів в році.

У готелях Мертвого моря — власні пляжі. Крім того, обладнаний міський пляж, він є платним (~4 JD, дітям знижка 50%) і не відноситься ні до одного з готелів.

На Мертвому морі лікують різні захворювання шкіри, суглобів, хребта, бронхо-легеневої системи і нервової системи, а також ЛОР-патології, ендокринологічні патології, хвороби статевої системи.

 


Аман столиця Йорданії, у минулому столиця Аммонітського царства - Раббат Амон, потім - греко-римське місто Філадельфія (одне з міст Декаполіса).

Спочатку побудований як Москва і Рим на семи горбах, сьогоднішній Аман займає щонайменше 10 горбів, на схилах яких живописно розташовані дома і вілли білого кольору. З визначних історичних пам'яток міста варто відзначити Кріпосну гору (Джебель каляа), високий горб з руїнами храму Геркулеса, археологічним музеєм і пам'ятниками багатьох інших епох, а також римський амфітеатр на 6 тис. глядачів, розташований у підніжжя Кріпосної гори.

Аман - крупний діловий і адміністративний центр з прекрасними готелями різних категорій, нічними клубами і дискотеками. На огляд міста цілком достатньо одного дня.

Аман часто називають "Білим містом" через його незвичайну білизну - результ використання в будівництві білого каменю - вапняку. Будівництво ведеться досить швидко, а головне, - важко знайти дві однакові будівлі, тому нові райони Амана, такі, як Абдун, схожі на архітектурний музей просто неба.

 


Найвідомішою визначною пам'яткою Йорданії є набатейське місто Петра, розташоване в 262 кілометрах на південь від Аммана.

Англійський поет і мандрівник Дін Бургон описав Петру наступними словами: "Справді унікально, це незвичайне диво, червоно-рожеве місто молодше лише самого часу".

Більш 2-х тисяч років назад Петра була лише місцем тимчасового притулку кочових арабів - набатейців, вихідців з півночі Аравійського півострова.

Петра починалася з декількох печер в скелях, що легко оборонялися, згодом вона поступово була перетворена в неприступне місто-фортецю. До цих пір Петра є частиною власністі бедуїнів. Вони зустрічають відвідувачів з своїми кіньми і верблюдами, щоб зробити екскурсію в червоно-рожеве місто справді незабутньою.

Всього у 15 хвилинах їзди від міста розташовані поселення кам'яного століття в Бейде і Басте, що датуються 7-м тисячоліттям до н. е., руїни городищ біблейського народу едомітів, та обширні розвалини фортеці римських легіонерів в Узрасі.

Вартість вхідного квитка 21JD на 1 день.

 


Наступним по значущості з історичної точки зору і привабливості для туристів після Петри є стародавнє місто Джераш. Історія Джераша - це змішання греко-римського стилю із стародавніми традиціями Арабського Сходу.

Місто розташувалося в 48 км. на північ від Аммана і вважається одним з найбільших міст греко- римської архітектури, які найбільше збереглися.

Названий греками "Антіош на золотій річці" в епоху римлян, місто приймає назву "Гераса". До сьогоднішнього дня на подив добре збереглися колоновані вулиці, купальні, театри, башти, храми, площі і фонтани, арка Адрігена, іподром, Храм зевса, Храм Артеміди. Серед міських стін, що збереглися, археологи виявили докази того, що в цьому місці жили люди ще 2500 років тому. Це і недивно, оскільки ця місцевість ідеально підходить для проживання людей.

Джераш круглий рік забезпечується водою і разом з помірним кліматом це створює сприятливі умови для життя.

Кожне літо в липні в Джераше проходить Джерашський фестиваль культури і мистецтва, який є найяскравішою подією в житті міста. Урочисто відкритий в 1981 році, Джерашський фестиваль є вражаючим святом культури як Йорданії так і багатьох країн світу. Фестиваль продовжується два тижні, і дивує усіх глядачів прекрасними та барвистими виставами.

Обов'язково відвідаєте Джерашський фестиваль, якщо ви плануєте відвідати Йорданію в період проведення цього грандіозного свята.

На міському іподромі щодня, окрім пятниці проводиться історичне Римське шоу. Вартість вхідного квитка 5JD.

 

 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz