Мальдіви - це крихітні коралові острови, ланцюгом лежачі в бірюзових водах Індійського океану. 70 островів перетворено на туристичні курорти. Корінне населення Мальдів займається рибним промислом, який приносить чималий дохід економіці країни. Вирощуються ананаси, гранати і солодка картопля. Багато століть назад королі буддистів, правлячі Мальдівами, прийняли мусульманство. З тих пір країна проповідує іслам. Туристам, що приїжджають сюди на відпочинок, слід пам'ятати про це.
На Мальдівах заборонено вживання алкоголю в суспільних місцях і купання в голому вигляді. Крім того, виходячи на прогулянку в місто, краще надіти брюки або спідницю і сорочку. Ходіння в шортах і відкритих майках може викликати непередбачувану реакцію. Якщо подібні правила не лякають і поїздка не відміняється, турист отримає дивовижне море смарагдового кольору, білосніжні пляжі, кокосові пальми і приголомшливу красу тропічних островів. До речі, тут просто рай для тих, хто прагне утекти від цивілізації. На Мальдівах нема ні газет, ні телебачення. Можно цілими днями засмагати и купатися і Вас ніщо і ніхто не потурбує.
Єдиний населений пункт, який можна назвати містом, - Мале - є столицею держави. У Мале величезна кількість магазинів, сувенірних лавок і декілька ринків. Ціни тут смішні і ніякого мита. Зазвичай купують майки, шарфи, черепашок, акулячі зуби, килимки ручної роботи, дерев'яні статуетки і ювелірні прикраси з коралами. У музеях виставлені старовинні буддійські скульптури і коралові композиції. Ще б! Острови-то коралові. Але здобувати корали самим категорично забороняється. Це національне надбання і добре, якщо хтось звільниться тільки штрафом.
Для любителів чогось незвичайного існують крабячі перегони, на зразок тарганів. Божевільні глядачі сидять, стоять, кричать і переживають за вибраного краба. Підводний світ Мальдів вважається одним з кращих. Тут мешкає близько 1000 видів риб і незліченної кількості іншої морської живності. Підводні долини, коралові рифи, лежачі на дні фантастичні по красі і величині раковини дають аквалангістові
відчути себе Іхтіандром. На островах розташовані школи підводного плавання для тих, хто тільки збирається навчитися упірнати з аквалангом. Досвідчені інструктори очей не спускають з новачків, допомагаючи їм освоїтися в незвичайно красивому водному просторі. У будь-якому готелі можна замовити морську прогулянку на яхті, а можна і цілий круїз навколо островів із зупинками для рибалки. Зловивши рибу-вітрило, рибу-меч, блакитного або чорного марліна, тунця або цілу акулу (а їх тут багато), варто відразу відправитися на барбекю, де рибку почистять і приготують вечерю.
Спортивні розваги дуже популярні на Мальдівах. Волейбол, баскетбол, польоти на гідропланах розімнуть ваші кісточки. Хто хоче побути просто пасажиром, хай політає на вертольоті. У готелях передбачені і такі екскурсії.
Безтурботне і просте існування в гармонії з природою — цу мальдівський спосіб життя. Артистичні мальдівци доповнюють природну красу екзотичних коралових островів. Рибний лов для них — це і дозвілля і професія одночасно. Інші заняття місцевих жителів — різьблення по дереву і каменю, плетіння килимків і канатів, виготовлення майстерних виробів і ювелірних прикрас, поширені на всіх островах.
Столиця Мале – рай для любителів походів за покупками. Найпоширеніші сувеніри - майки, шарфи, саронги, листівки, черепашки, вироби з дерева і коралів, килимки, акулячі зуби і інша екзотика. Ціни в магазинах скромні, мита або відсутні, або мінімальні. Звичайна форма вітання — потиск рук, офіційно вітаються "Салям алейкум", словом "kihenen" вітають один одного в неформальній обстановці.
Всі готелі побудовані в національному стилі. Це можуть бути котеджі, бунгало, хатини, як у робінзона Крузо. Тут же, на території готелів, декілька ресторанів з різноманітною кухнею. Є басейни, бари, вечорами влаштовуються уявлення з місцевими танцями. На деяких островах бунгало стоять на палях прямо над водою. Суцільна екзотика.
Мальдіви - чудове місце для проведення незабутньої весільної церемонії. Це справжній рай для двох: білосніжні пляжі, прозорі води океану, розкішні готелі. Весільна церемонія проводиться на безлюдному острові, куди одягнених в національний одяг (або весільні костюми) молодих доставляють на традиційному Мальдівському човні - доні. Там проходить досить цікавий весільний обряд, після завершення якого, молодята повертаються в готель і під ритми традиційних барабанів супроводжуються в святково уквітчаний номер.
Кухня на Мальдівах, як скрізь: місцева і європейська. З місцевої їжі варто спробувати обсмажені рибні рулетіки або рибу, запечену з пастою. А ще рибний пиріг. І рибний коктейль. І шашлик з барракуди. Хоча можна з тунця. Рибу в ресторанах пропонують свіжозловлену, але не відмовляться прийняти і приготувати ваш улов. В кінці трапези непогано випити раа - напій з пальмового молока, що перебродило. На смак це щось подібне до пуншу, солодке і приємне. Тим, кому набридає протягом відпустки харчуватися однією рибою, хай з рисом і приправами, що ж існують ресторани з європейським меню. Але навіть там, на десерт не забудьте замовити національні мальдівськие солодощі - білі кокосові палички. Таких ви більше не спробуєте ніде.



Головний атол Мальдівських островів, який включає і столицю республіки місто Мале. Протяжність атола 69 км. в довжину і 39 км. завширшки. Північний Атол Мале складається з 50 островів і декількох маленьких острівців. Вас зустрінуть білосніжні пляжі, бірюзові лагуни, затишна атмосфера. Трансфер на курорти в більшості випадків здійснюється на швидкісних катерах, але до довколишніх островів від Мале все ще добираються на моторних човнах dhoani (дхоні).

Адду Атолл
Адду атол знаходиться приблизно в 298 милях від міжнародного аеропорту Хулуле і столиці Мале - найпівденніший атол архіпелагу Мальдівського (розташований на південь від екватора). На острові є добре розвинені комунікації, а також дорогі і стежки. Острів Ган абсолютно несхожий на решту всіх островів архіпелагу Мальдівського. Будучи найбільшим островом Адду Атола (5 км. в довжину і 3 км. завширшки), острів покритий густою рослинністю, пальмами, квітучими чагарниками, плантаціями бананів.
На велосипеді можна проїхати також по чотирьох сусідніх островах (по розмірах вони майже рівні Гану і сполучені з Ганом греблями), по дорозі загальною довжиною в 20 км. На кожному з цих островів можна знайти прекрасні місця для плавання, а найбільшим сюрпризом буде озеро, де з жовтня по березень зимує велика кількість птахів.
Арі Атол.

На острові можлива організація рибалки і екскурсії на довколишні острови.
Основним заняттям населення Арі Атола є полювання на черепах, виготовлення вітрил, збір і гравіювання коралів. Крім того, місцеві жителі є відмінними рибаками і відомі своєю спритністю в полюванні на акул.
На Атолі також розвинене вирощування кокосових пальм. Багато людей, що населяють атол, зараз працюють в готелях. Будівництво курортів почалося на початку 1990-х років і до теперішнього часу досягло свого піку. Очікується, що жоден курорт більше не буде побудований на островах атола.
Алавелі, Маччафуши, Вілігилівару, Еллаїду і Батала вважаються "островами дайверов", оскільки тут зручний підхід до рифів з боку розкішних піщаних пляжів, а поряд розташовано декілька морських заповідників. Ангага заслужила титул "острова-пляжу" (пляж займає більше 25% його території).
Корали збирати і, тим більше, вивозити з країни – кримінальний злочин. Краще купити футболку з написом "No news, no shoes — Maldives". Гасло відповідає дійсності. Взуття там – непотрібна надмірність, а новин і зовсім немає. Ні газет, ні телебачення. Хіба що дві радіостанції, що віщають на незрозумілій мові дівехи.
Баа Атол
Атол складають 10 жилих і 41 нежилих островів. До недавнього часу "Soneva Fushi" - був єдиним курортом на атолі. Протяжність: 42 км. в довжину і 32 км. завширшки. У концепції курорту лежить поєднання стилю робінзона Крузо і всіх сучасних зручностей. 4 нежилих острови - Fonimagoodhoo, Kihaadhuffaru, Horubadhoo і Dhunikolhu - призначені для будівництва нових готелей, кількість яких стрімко росте.
Атол Даалу



