Курорти ОАЕ 

  

             
    Карта ОАЕ         Карта міст ОАЕ        Карта еміратів 


Опис міст та курортів
 
Абу-Дабі – це найбільший з семи еміратів загальною площею в 67000 кв. км. (85% усієї країни), до нього відносяться і 200 островів, що оздоблюють Аравійський півострів.

Це одна з найкрасивіших столиць в світі, резиденція Федерального уряду та Президента.

Емірат славиться численними першокласними готелями, хмарочосами, мечетями, прекрасними фонтанами і мальовничими зеленими насадженнями.

Емірат розкинувся серед пісків і пересохлих річок на березі Персидської затоки.

За останні тридцять років столиця прітерпела великі зміни.

Сучасний Абу-дабі - це одне з міст не тільки країни, але і світу, що найінтенсивніше розвиваються. Як центр нафтової індустрії з ультрасучасними хмарочосами Абу-дабі названий Манхетенном Ближнього Сходу.

Абу Дабі був заснований в 1760 році і з арабського перекладається як ”батько газелі”.

Про походження назви столиці ОАЕ існує красива легенда.

Араби-мисливці з одного з оазисів переслідували газель. Газель довго петляла по пустелі, а потім вивела мисливців на берег Персидської затоки, де кинулася у воду і убрід перейшла на острів. Мисливці пішли за нею, і газель привела їх до джерела з прекрасною прісною водою. У подяку мисливці дарували газелі життя, а засноване поряд з джерелом поселення назвали батьком газелі, що по арабськи звучить як Абу-дабі.

Місто Абу-дабі, розташоване на острові і відокремлене від материка вузькою протокою, по праву вважається містом-парком.

Від великої кількості зелених насаджень середня температура в місті на 1-1.5 градуса нижче, ніж в довколишній пустелі.

На сході емірату розташована область із столицею в місті Аль-айн, що славиться своєю родючістю і численними артезіанськими свердловинами з чистісінькою водою.

На півдні знаходиться ціла група невеликих оазисів, яку називають Ліва, останнє гарантоване джерело води на межі з гороподібними дюнами Раб-аль-халі.

Сьогодні Абу-дабі - це хмарочоси, що спрямувалися в блакитне небо, величезні парки і сади, численні фонтани і яскраві плями клумб і газонів, сучасні торгові центри і старовинні ринки.

Ідеально прямі вулиці міста утворюють сітку з шістьма основними магістралями. Найбільш ефектні будівлі групуються уподовж набережною або знаходяться на паралельних вулицях.

Велика кількість мечетей в самому місті і його околицях. З будь-якої точки міста можна побачити відразу декілька мінаретів.

Чисті вулиці, облаштовані набережні, сотні фонтанів, велика кількість зелені, східний базар - все це сучасний Абу-дабі.

Уподовж дороги в місто і всією набережною тягнуться лінії посадок, що приховують посушливий грунт, ростуть евкаліпти і пальми. У самому місті багато трав'яних газонів, декоративних чагарників.

Емірат багатий визначними пам'ятками.

Прекрасний палац Аль-хусн, відомий також як Старий або Білий Форт, був побудований в кінці XIX століття і є старою архітектурною спорудою в столиці, де вік старих будівель не перевищує 30 років.

У минулі часи форт служив резиденцією правителів Абу-дабі, а сьогодні переобладнаний під архів історичних документів при Культурному центрі Абу-дабі.

Поряд з виставковим комплексом знаходиться так звана Haritage Village культурно-етнографічне село, відтворююче традиційний побут і устрій життя різних районів країни.

Заслуговує уваги і Нафтова виставка на якій розповідається про розвиток міста.

Порт Зейд служить воротами в море, так само як Рашид в Дубаї і Міна-халед в Шарджі.
 

Дубай – другий за величиною емірат, визнаний одним з найбільших центрів бізнесу і туризму на Близькому Сході.

Дубай - це місто, де змішався світ Сходу і Заходу. Він розташувався прямо у блакитних вод затоки, що зачаровує погляд.

Круглий рік це місто пропонує своїм гостям сонце, пляжі, розкіш готелів, масу цікавих екскурсій і розваг, участь в численних фестивалях, ярмарках, святах. Дубай здатний запропонувати кожному те, що він побажає.

Зупинка в Дубай - відмінний випадок переконатися в справедливості метафори "східна гостинність" і зрозуміти, що таке безпечний і комфортний відпочинок.

Любителі спокійного відпочинку знайдуть тут комфортні готелі, малолюдні і чисті пляжі, вишукані ресторани, ввічливий і добре навчений персонал. Теніс, верхова їзда, стрілянина з лука і спортивної рушниці, всі види водного спорту, включаючи рибалку у відкритому морі - все це принесе задоволення гостям князівства.

У Дубає низькі імпортні мита і немає податків.

Цей емірат - рай для любителів робити покупки. Ціна на японську електроніку, швейцарський годинник, італійське взуття або французьку парфюменію тут буде набагато нижче, ніж в країні - виробника.

Згідно статистики багато туристів, що побували одного разу в Дубає, неодмінно повертаються туди знов. З чим це звязано? Дубай виник на піску як диво, як втілена в реальність мрія або казка. Магія такого дива приваблює, напевно, не менше, чим вічність прірамід, краса античних палаців, екзотика екваторіальних джунглів.

Сьогодні Дубай – місто з сучасними автострадами, прекрасними парками і житловими районами, прекрасними офісними комплексами і багатющими торговими центрами. Протока ділить Дубай на дві частини. На одній стороні знаходиться Дубай (часто цей район називають Бури Дубай) і на іншій стороні – Дейра.

У Дубай 250 готелів; більшість з них знаходиться не на березі, а в межах міської забудови. Від готелів на пляж курсують готельні автобуси. Дорога займає декілька хвилин.

У Дубай проводяться міжнародні змагання по гольфу.

У ювелірних магазинах можна купити недорогі вироби із золота.
 

Шарджа

Шарджа – третій за величиною емірат, до складу якого входять міста Хорфаккан, Колюа і Дібба. Шарджа відомий традиційною архітектурою і парками. Хорфаккан славиться прекрасними піщаними пляжами. Шарджа знаходиться в центрі групи семи автономних еміратів.

Для туристів організовуються екскурсії на Акулячий острів, розташований майже в центрі Персидської затоки, де можна зловити невелику акулу. Популярні сафарі пустелею з відвідинами сіл бедуїнів-кочівників.

Шарджа - це місто з численними прекрасними ринками. Стародавні будинки, в даний час перебудовані і відреставровані згідно своєму первинному вигляду, в їх стінах вмуровані справжні коралові виставки.

Реліквії романтичного минулого зібрані в музеї, розміщеному у Форті, що реставрується, в Аджмане. Поряд з центральнім ринком височіє найбільша в ОАЕ мечеть імені короля Фейсала, яка вміщає одночасно 3000 парафіян.

Шарджа має також парк розваг, розташований на острові в лагуні Халід. У місті створений сучасний археологічний музей, що дає уявлення про стародавню історію Еміратів. Однією з найновіших визначних пам'яток Шарджі став Золотий сук (ринок) в районі Ярмук, що відрізняється своєю архітектурою і обробкою інтер'єрів.

Шарджа - це єдиний Емірат, який має територію і на східній, і на західній частинах країни. Завдяки цьому дуже цікавий його ландшафт, який варіюється від величезних пустель до гірських ланцюгів і прибережних територій.

Серед всіх Еміратів історія Шарджі найбільш багата. Будучи третім по величині Еміратом, Шарджа була колискою розвитку прибережних племен і залишалася процвітаючим портом впродовж багатьох століть. Сьогодні це культурна столиця країни, що привертає численних туристів великою кількістю історичних і культурних цінностей, що зберігаються в музеях Емірату.


Фуджейра

Наймолодший емірат Фуджейра (колись він був частиною Шарджі і став самостійним тільки в 1953 році) - майже незайманий скарб Арабського моря.

На відміну від решти князівств, розташовується на березі не Персидської затоки, а Індійського океану (Затоки Омана).

Значну частину її території займають гори, що підступають до побережжя майже впритул. Столиця Фуджейра - центр ділового життя емірату.

Головне надбання емірату - дивовижна природа.

Це і прекрасні гори Хаджар, чистісіньке море, прекрасні пляжі і багато зелені, якою не можуть похвалитися інші емірати, а також не так багато хмарочосів, як в Дубаї або Абу-дабі.

Фантастична краса первозданної природи Фуджейри ще зовсім недавно була прихована від сторонніх поглядів за гірською вершиною Хаджар.

Сьогодні, подорожуючи по дорогах емірату, можна насолодитися чудовими пейзажами, хоча смарагдові оазиси з родючими грунтами і невеликі стародавні поселення як і раніше ховаються в долинах гір.

Високі гори, що переливаються різними відтінками, мінеральні джерела, що вириваються із земних глибин, глибокі ущелини, прекрасні піщані пляжі і тепле блакитне море - природа щедро прикрасила цей тихий куточок.

І навіть багатющий підводний світ Індійського океану чекає тут любителів дайвінга.

У Фуджейре розташований музей з археологічною галереєю, куди доставлені знахідки з доісторичних поселень, виявлених поряд з довколишніми населеними пунктами Кидфа і Бітна. У Бітне їх декілька.

Найбільш відома - Т-образна розкопка. Саме тут знаходиться найстаріша мечеть Арабських Еміратів Аль-бідія, побудована п'ять століть назад. Її щорічно відвідує декілька мільйонів туристів і паломників. Дуже цікаві і середньовічні фортеці емірату: Аль-хейль (колишній палац еміра Фуджейри) і Форт Фуджейри - величезний замок, побудований в 1670 н.е. шейхом Мохаммедом Бін. Він знаходиться в межах міста і складається з трьох масивних частин і декількох будівель і башт, що оточують Стару Фуджейру.

У Музєї Фуджейри зібрані пам'ятники різних історичних періодів і традиційні ремісничі вироби емірату.

Рухаючись по побережжю на північ, ви потрапите в Корфаккан, Баддійю і Діббу - приємні приморські містечка. Поблизу від Баддї прямо у шосе розташована незвичайної архітектури глиняна мечеть Баддійська, яка вважається такою, що збереглася в ОАЕ ше з часів її заснування. Дібба знаменита старовинним мусульманським кладовищем, де, за переказами, поховані воїни, що принесли сюди Іслам в 7 столітті н.е.. 


Аджман - найменший зі всіх еміратів, розташований в 30 хвилинах їзди від аеропорту Дубая, на побережжі Персидської затоки до складу якого входять два регіони.

Площа цього емірату - всього 250 кв. км. Він володіє лише 8 кілометрами побережжя з 600, належних ОАЕ.

Колись Аджман був широко відомий як центр здобичі перлів, поки не з'явилися штучні перли з Японії.

Впродовж всієї своєї історії Аджман завжди знаходився в тіні більш процвітаючих сусідів - Дубая і Шарджі.

Це єдиний з семи еміратів, на території якого так і не виявили нафтові родовища.

І якщо торгівля перлами вже не лежить в основі його економіки, то Аджманська судноверф - знаменита по всій країні виготовленням однощоглових арабських кораблів "доу".

Головна визначна пам'ятка емірату - фортеця XVIII століття, що до 1970 року служила резиденцією правителя Аджмана.

Сьогодні тут знаходиться музей, експозиція якого включає археологічний і етнографічний розділи.

До огляду представлені коштовності правителів Аджмана, колекція старовинної зброї, вироби стародавніх ремесел.

Знаменитий Аджман і своїми мінеральними джерелами, які забезпечують питною водою всі країни Персидської затоки. 


Рас Аль Хайм  

Найстародавніший емірат країни. Емірат Рас Аль Хайма розташований в найбільш віддаленій частині Арабського світу. Декілька важливих островів є частиною емірату, найбільш відомі з них Біггер Тунуб і Смоллер Тунуб.

Місто Рас Аль Хайма, столиця емірату, розділена на дві частини затокою Хор Рас Аль Хайма.

Західна частина емірату є рівним піщаним берегом, а на сході і півночі розкинулися гори Хаджар.

Історія емірату йде корінням в античні часи - перші згадки про нього в арабських хроніках датуються 695 роком н.е. Але і набагато раніше ці землі були обжиті. Під час археологічних розкопок в Рас Аль Хайме були виявлені свідоцтва того, що тут розташовувалися поселення з досить розвиненою цивілізацією, які вели торгівлю з Індійським субконтинентом.

Тут же знаходилося стародавнє місто Джульфар, сліди якого археологи шукають і до тепер.

Зручне розташування міста зробило його важливим торговим центром з якнайдавніших часів. Тоді цей емірат постійно піддавався нападам морських розбійників, і тому отримав назву "Піратське побережжя". Туристи, що надають перевагу відпочинку в Рас Аль Хайм поза сумнівом знайдуть цікавим огляд конічних. Старий форт, який був до середини 20-го століття резиденцією правлячої сім'ї, перетворений на Музей. Там зберігається безліч цікавих експонатів: і стародавні предмети побуту, і численні археологічні знахідки і прекрасні фотографії гір Хаджар.

Сучасний Рас Аль Хайма складається з двох головних частин. На заході - старий Рас Аль Хайма, на сході - район Аль Нахиль, вони сполучені мостом через бухту в якій стоять численні морські судна.

У Старому Рас Аль Хайме знаходиться Національний музей і деякі державні установи, тоді як в східній частині, відомій як Аль-нахил, розташувалися офіс Правителя, державні установи і комерційні фірми.

Район Аль-хамранья - тут знаходиться міжнародний аеропорт Рас Аль Хайми.

Туристична зона Хаат на південному сході (знаменита мінеральними водами і відвідувана туристами для лікування), і район Масафі, відомий натуральною питною водою.

Природа Рас Аль-хайма відрізняється пишною рослинністю і значними водними ресурсами.

Саме вода, дала можливість емірату розвивати сільське господарство, прославитися величезною різноманітністю вирощуваних фруктів і овочів.

Відпочинок в Рас Аль Хаймі - це не тільки насолода природою і знайомство з визначними пам'ятками. Емірат славиться природними джерелами гарячої мінеральної води в туристичній зоні Айн Хатин. Цілюща вода поступає тут прямо в спеціальний басейн, в який можна зануритися у будь-який час.

Смарагдова зелень, теплі води Персидської затоки, напівзруйнований форт із сторожовими баштами – все це Рас Аль-хайма. Старе місто з вузькими вулицями, стародавня мечеть і сільські будинки із стінами з коралів, пальмових стовбурів і мангрового дерева - такий чарівливий і неповторний колорит Рас Аль Хайма.  


Умм аль Кувейн

Тихий і трохи провінційний емірат в 34 км. на північ від Аджмана, розташований на дуже живописному побережжі Персидської затоки, порізаному лагунами і затокам і оточеному скупченням маленьких островків. Він покриває відстань 24 км між Шарджею на заході і Рас аль Хаймом на сході.

У старому місті збереглися немало цінних пам'ятників архітектури, а в новому (побудованому на побережжі в 10 км. від старого) знаходяться житлові райони, вілли і урядові будівлі.

Особлива привабливість Умм-аль-кувейна — в його відносній територіальній ізоляції, що дозволила емірату зберегти в незмінному вигляді традиції і життєвий устрій.

Цей мініатюрний і компактний емірат- ви без проблем зможете обійти пішки. Стрімкий розвиток Емірату останніми роками дозволив йому змінити свою зовнішність. Тут з'явилися сучасні будівлі, дорогі, паркі, були створені всі умови для повноцінного відпочинку, а зручні магістралі з'єднали столицю з типовими селами бедуїнів. Центральна частина Умм аль Кувейна розташована в глибині набережної, що протягнулася уздовж всього півострова.

Тут ви побачите Палац Еміра, банки і комерційні центри, ринки. Тут же розташований Дослідницький риболовчий центр, який сприяє розвитку рибного промислу країни. Його будівля складена з коралів і є одним із значних досягнень архітектури Еміратів. Туристичний центр Умм аль Кувейна розташований в лагуні, оточеною зеленню і прозорою водою.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz