Відпочинок в Угорщині 

  Про країну
  
Угорщина - це чудова країна в центрі Європи. Туристів Угорщина приваблює не тільки надзвичайною архітектурною сподщиною, цікавими й насиченими екскурсійними турами, незвичайно смачною національною кухнею, але й знаменитими місцевими винами, а також можливістю оздоровитись на курортах і зробити вигідні покупки. У країні багато можливостей для активного відпочинку (теніс, гольф, кінний, велосипедний і водний спорт) і ділового туризму.

Угорщина відома, насамперед, своєю столицею - Будапештом. Це місто відносять до числа найкрасивіших міст світу. Друга візитна картка Угорщини - численні термальні купальні, у яких цілий рік гріються туристи вже кілька сотень років. Найвідоміші з них: купальні Сечені й купальні Геллерт. І третя візитна крточка, точніше навіть, набір візитних карток Угорщини - це знамениті міста-музеї, міста-фортеці, що були королівські резиденції Эгер, Эстергом, Вишеград, Сэкешфехервар…

А якщо поїздка до Угорщини припала на зимові місяці, тоє зміст відправитися на гірськолижні курорти країни - на Матру і Бюкк. Та і купальні на тих курортах, де існують термальні джерела, не закриваються навіть в лютий мороз.

В Угорщині найбільш комфортним періодом для туристичної поїздки є весна і осінь - в цей час тут переважає достатньо тепла погода.

Поки що Угорщина туристична ще не дуже відома “масовому туристові”, але протягом останніх 4-5 років популярність напрямку стійко зростає. Але ті, хто вже відвідав цю монументальну та витончену країну королівських палаців, турецьких купалень і токайського вина, закохалися в неї з першого погляду і бажають повернутися туди знову і знову.
 
Загальна інформація про країну

Повна назва країни: Республіка Угорщина

Населення: 10 млн. чіл.

Столиця: Будапешт

Валюта: Форинт (HUF) ділиться на 100 філерів.

Долари і євро можна обміняти в пунктах обміну валют, які в Будапешті - на кожному кроці. Kpім того у будь-якому великому торгівельному центрі є пункти обміну.

Порада: Навіть у розташованих по сусідству пунктах обміну курси можуть помітно відрізнятися, крім того, в одному можуть брати комісію, а в іншому - ні. Тому радимо не поспішати з обміном, а спершу зрівняти курси й умови.

Державна мова - угорська. У країні також широко застосовуються англійська, німецька. У деяких курортних районах обслуговуючий персонал розуміє по-російськи.

Етнічний склад: 89,9% угорці, 4% цигани, 2,6% німці, 0,8% словаки і 0,7% румуни

Релігія: 68% римських католики, 21% кальвіністи, 6% лютерани, 5% прихильники інших

конфесій

Державний устрій: Парламентська республіка.

Час: по Грінвічу плюс 1 година взимку і плюс 2 години влітку

Клімат.

Клімат помірно-континентальний, перепади сезонних температур досить значні. Як правило, самий холодний місяць - січень, самі жаркі - червень, липень і серпень. Середні денні температури:

січень 0°С,

лютий +6°С,

березень +7°С,

квітень +12°С,

травень +16°С,

червень +19°С,

липень +25°С,

серпень +21°С,

вересень +15°С,

жовтень +13°С,

листопад +3°С,

грудень +1°С.

Особливості готельної бази: У готелів - стандартний європейський рівень, в основному 3* і вище. Є й приватні готелі, і світові мережі. Харчування, як правило, на базі сніданків (благо, є багато місць в Угорщині , де можна пообідати або повечеряти добре й недорого).

Стандартний європейський сервіс. У туристичних місцях практично всі говорять англійською мовою, ще дуже багато знають німецьку мову.

Відношення до українців - гарне, як і до всіх іноземців. Угорці - рівні в спілкуванні люди, і на вулицях поводяться ввічливо і доброзичливо один з одним.

Радимо відвідати:

Будайський Королівський палац, Рибацький бастіон, фортеця Вайдахуняд, гора Геллерт - і все це в Будапешті.

Острів Маргіт - найгарніший парк Будапешту. Розташований в місті, посеред Дунаю. Тут багато цікавого: розарій, Зелений театр, Дзвінниця XIII століття, Японський садок, музична криниця з фонтаном, басейн із штучною хвилею "Палатінус", багаточисельні кафе, кіоски, ресторанчики...

Будапештівські купальні під відкритим небом.

Купальня Сечені - найбільша водолікувальниця Європи.

Курорти на водах (термальних і мінеральних): Хевіз, Хайдусобосло, Егер, Балатонфюред, Дебрецен.

Чудові старовинні фортеці в Кестхеї, Секешфехерварі, Геделі.

Місто-казка Сентендре з єдиним відомим музеєм марципанів.

Переліт. Тривалість перельоту - 2,5 години.

Аренда авто за добу від 40 Євро

Телефоний код 36

 

Віза до Угорщини.

Вартість візи 35 Євро

Для оформлення візи знадобляться:

закордонний паспорт (термін дії не менш 6 місяців),

анкета,

1 фото (3x4),

ксерокопія українського паспорта.

Особам до 18 років (що подорожує з одним із батьків) треба надати свідоцтво про народження (копію), згода на виїзд від батька, що залишається, або від обох батьків (у тому випадку, якщо дитина їде одна). У тексті згоди повинне бути зазначене: “...виїзд в Угорщину...”, строки поїздки. Прізвища батьків, зазначені в згоді, повинні відповідати свідоцтву про народження. У випадку розбіжності знадобляться копії всіх документів про зміну прізвища. Якщо неможливо надати згоду від одного з батьків, знадобиться один з наступних документів: свідоцтво про смерті (копія), книжка матері-одинака (копія) або довідка із Загса, довідка з міліції про неможливість встановити місцезнаходження батька (матері), рішення суду про позбавлення батьківських прав (копія). Строк оформлення візи - 7 робочих днів.

Митниця.

Ніяких особливих обмежень, відмінних від існуючих у більшості європейських країн, немає. На вивіз антикваріату, творів мистецтва, виробів із золота й срібла необхідно спеціальний дозвіл. Дозволяється ввезення 350 000 HUF на людину без обмежень, вивозити валюту без відповідного дозволу можна не більш, ніж на 100 000 HUE.

Безмитно дозволяється ввозити до 200 сигарет, 50 сигар або 250 м тютюну, до 2 л вина й літра міцних спиртних напоїв, до 0,25 л туалетної води й 100 мол парфумів.

Оренда транспорту.

Взяти автомобіль в оренду можуть особи не моложе 21 року, що мають місце проживання на території Угорщини (наприклад, у готелі), при наявності прав і кредитної картки (або під заставу). У країні діють міжнародні ПДД.

Кухня:

Вартість вечері (стандартної) - (10 - 15 $ на особу)

чайові 5-10% від вартості замовлення.

Гуляш двох видів (м'ясний з бобами рибний суп (“холаслей”) - особливо добрий у ресторанчиках і тавернах в районі озера Балатон, свинячу рульку можна замовити в “Тромбиташе” - дуже популярному ресторані, відкритому біля станції метро “Москва Тэр”. Пиво пропонується в основному німецьке, але є непогані місцеві сорти (наприклад. "Асок"). І, звичайно, токайське вино.

Порада: Не варто купувати вино в пластикових каністрах: воно швидко кисне й губить свої смакові якості.

Магазини: Продовольчі магазини й торгові центри відкриті з понеділка до п’ятниці з 7:00 до 19:00, по суботах з 7:00 до 13:00. По неділях відкриті тільки кілька торговельних центрів до 13:00. Існує багато приватних магазинів, що працюють цілодобово.

Магазини одягу й промтоварів, а також універмаги приймають покупців з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00, по суботах з 9:00 до 13:00. Великі гастрономи відкриті з 7:00 до 19:00, а універмаги з 10:00 до 18:00.

 

 

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz