Відпочинок у Польші 

  

 


Про країну
 
Країна, де безліч приголомшливих історичних пам'яток і чудових місць для відпочинку як влітку, так і взимку. Від узбережжя Балтики і до самих Татрів лежить Річ Посполита. Її тисячолітня історія багата подіями, особистостями і дивною, майже містичною взаємодією західноєвропейської та східної культур. Неповторний колорит польських міст, зустрічі зі знайомими з дитинства іменами - Адам Міцкевич, Фридерик Шопен, Генрик Сенкевич, Станіслав Лем.... Усе це чекає вас у Польщі.

Тури в Польщу приваблюють людей зі смаком до історії країни і її сувенірів. Польща запрошує відвідати її відновлені старі міські комплекси, Королівські замки Варшави й Кракова, у якій перебувають найстарші палаци, побудовані польськими магнатами. У значній мірі туристів привертає різноманітність культурних заходів, що нерідко користуються визнанням і популярністю в світі, міжнародний конкурс піаністів, що наприклад проводиться у Варшаві, ім. Шопена або фестиваль сучасної музики ”Варшавська осінь”.

Під час відпочинку в Польщі Ви зможете ознайомитися із численними музеями, які зберігають пам'ять про минулі сторіччя й середньовічне підземне соляне джерело у Величке.

Відпочинок в Польщі це чудові гірськолижні курорти і інші види активного відпочинку, лікувальні курорти та піщані пляжі Балтіки. Відпочинок в Польщі це зустріч з давніми традиціями. Відвідайте південь Польщі, Карпати, гори Судет і Балтійське Побережжя.

Відпочинок в Польщі це можливість поправити здоров'я - лікувальні властивості польських курортів були відомі вже давно. Один з найстаріших курортів в Польщі є Цепліце-здруй, перші згадки про нього датуються 1281 р. Польські курорти лікують найрізноманітніші захворювання, включаючи ревматичні стани, проблеми з опорно-руховим апаратом, циркуляцією крові, дихальними шляхами, травним трактом, гінекологічні проблеми, хвороби шкіри, проблеми з ендокринною системою, метаболічні і сечостатеві проблеми.

Окрім лікувально-оздоровчих курортів, відпочинок в Польщі пропонує широкі можливості для активного відпочинку - гірськолижний спорт, парусний спорт, віндсерфінг, теніс, гольф, кінний спорт, рибалка і багато що інше.

Польща, держава в Центральній Європі розташована на березі Балтійського моря. Більша, північна частина території переважно рівнинна, із численними озерами й болотами, у відмінності від південної, де розташовані Судетські гори й Високі Татри (Бескиди).
 
Загальна інформація про країну

Столиця - Варшава.

Мова: Державна мова - польська. Вживається також російська та англійська.

Державний устрій: Польща - парламентська республіка.

НАЙБІЛЬШІ МІСТА: Гданськ, Катовіце, Краків, Лодзь, Познань, Щецін, Вроцлав

Етнічні групи: поляки - 97%, німці - 0,8%, українці - 0,65%, білоруси - 0,53%.

Час. Відстає від київського на 1 годину.

Релігія: католики (98%), православні (2%).

Клімат у Польщі помірний. Улітку середня температура близько 20°С, але бувають жаркі дні з температурою перевищуючої 30°С. Самі холодні місяці в році - січень і лютий. Узимку в горах довго лежить сніг. Середні температури січня від -1 до -5 °С (у горах до – 8 С).

Валюта - польський злотий (PLN) = 100 грошів. В обігу перебувають банкноти достоїнством 10, 20, 50, 100 й 200 злотих, монети - 1,2,5,10,20 й 50 грошів; 1, 2 й 5 злотих. Всі платежі в Польщі здійснюються тільки в злотих.

Обмін валют. Обміняти наявну валюту можна в обмінних пунктах, які називаються "Kantor wymiany walut", або просто "Kantor". Тут приймають практично будь-яку європейську валюту. Для обміну валюти в канторах не потрібно ніяких документів. У Польщі заборонений обмін валюти з рук.

Офіційні свята й неробочі дні:

1 січня (Новий рік),

Великдень (звичайно на 1-2 тижні раніше православної),

3 травня (День конституції, Конституція 1791 року),

15 серпня (Свято Війська Польського),

30 жовтня - 1листопада (День всіх святих і День поминання покійних),

11 листопада (День незалежності),

25-26 грудня (Різдво).

Електрика. Напруга в мережі - 220 B, 50 Гц. Побутові прилади повинні мати "європейську вилку".

Магазини. Продовольчі магазини в найбільших містах у будні дні працюють із 6:00 до 18:00 або 19:00, у вільні від роботи суботи - з 7:00 до 13:00. По неділях, святах й у нічний час відкриті деякі продовольчі магазини у великих містах. Це насамперед стосується супермаркетів. Промтоварні магазини й пункти послуг у будні дні працюють із 10:00 або 11:00 до 18:00 або 19:00. У невеликих містах магазини закриваються вже в 17:00.

 

Транспорт. Суспільний транспорт (автобуси, тролейбуси, трамваї) працює з 5.30 до 23. Квитки купуються заздалегідь у газетних і тютюнових кіосках. Автобуси-експреси (pospieszny) коштують удвічі дорожче, а проїзд у нічному автобусі (після 23) - утроє.

Разові квитки у Варшаві, єдині для всіх видів транспорту, коштують $0,25. У тролейбусах, трамваях і звичайних автобусах треба компостувати один такий квиток, у приміських автобусах - два квитки за одну поїздку, у нічних автобусах (курсують із 23.00 до 5.00) - 4 квитки! Проїзний на 1 день коштує $1, на тиждень - $5 і на місяць - $13. Багаж оплачується додатково. Метрополітен є у Варшаві. У таксі 2 тарифи: денний (6-22) і нічний (22-6). За містом і після 22 плата подвоюється.

При відсутності лічильника - краще домовлятися про ціну заздалегідь! Уникайте не позначених таксі в туристичних готелів.

При оренді автомобіля - обов'язково переконаєтеся в повній справності машини. Мінімальний вік для оренди - 21 рік (іноді 23).

Чайові.

У ресторані - 10% від рахунку (якщо в нього не включена вартість послуг, у противному випадку можна округлити); Чайові таксистам у Польщі не дають. З будь-якої суми таксист повинен дати вам здачу, який би малої вона не була.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: речей і продуктів в кількостях, необхідних на час поїздки в країну, сувенірів на суму до 200 $ США. В’жджаючи на тривалий термін можуть протягом шести місяців безмитно ввозити необхідні речі. Провіз алкогольних напоїв і пива дозволений особам не молодше 18 років й у кількості, не більше 1 літра міцних алкогольних напоїв й 2 літри слабких, а так само не більше 200 грамів тютюну.

Заборонене ввезення: ліків без етикеток і за окремим списком ліків, заборонених до ввезення Мінохоронздоров’я Польщі.

Обмежений вивіз: речей і предметів, придбаних понад встановлену норму. Безмитно можна вивозити сувеніри на суму до 200 $ США.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво в двох екземплярах з відміткою про щеплення проти сказу.

Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними інфекційними захворюваннями немає.

Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова), національної – до 500 тис. злотих. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти за вирахуванням торб ми, обміненої на національну валюту.

Кухня. Багато страв польської кухні за технологією приготування і набором продуктів схожі з блюдами української кухні.

Із закусок і холодних страв популярні всілякі салати з свіжих, квашених і солоних овочів, заправлених майонезом, сметаною або кислим молоком; м’ясні, рибні продукти і птиця, до яких на гарнір подають різні овочі. Готують фаршировані яйця, яйця під майонезом, а також гостру закуску з сиру, в який додають рубану зелень петрушки і кропу, зелений лук, перець, сіль.

До сніданку часто подають кефір, кисле молоко і до ним, до, правило, подають гарячу відварну картоплю. Перші страви найчастіше представлені борщами, розсольниками, борщами, солянками, супами-пюре з картоплі.

Різноманітні фруктові і ягідні солодкі страви (фруктові салати, морозиво, солодкі млинчики), кондитерські і булочні вироби.

Готелі класифікуються в Польщі за системою зірочок, від однієї п’'яти, є також готелі без зірочок. Деякі готелі входять в міжнародні системи: ”Інтерконтіненталь”, ”Маріотт”, ”Шератон”, ”Холідей Інн”, ”Новотель”. У Польщі більше всього готелів ”Орбіса”. Крім того, зупинитися можна в мотелях, розташованих при міжнародних магістралях або головних дорогах. Є також туристські бази для молоді, кемпінги. Також можна переночувати в старих замках, палацах або дворянських садибах, розташованих в різних регіонах країни.

Готельні ціни залежать від сезону і відрізняються в різних районах країни. У Закопане вони найвищі в пік лижного сезону, а в Познані – під час торгових ярмарків.

Одна доба мешкання в готелі середньої категорії коштує близько 30-50 доларів, в готелі вищої категорії одномісний номер коштує 170-330 доларів.

Медичне обслуговування платне.

 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz