Відпочинок на Кіпрі 

  


>>> Курорти Кіпру  та карти ...          >>> Фотогалерея Кіпру...          

Про країну
 
Кіпр - острів з багатою історією, що нараховує дев'ять тисячоріч, колоритною культурою, гарними традиціями й непідробленою гостинністю. Тут для кожного найдеться місце під сонцем. І для родин з маленькими дітьми, і для тих, хто шукає спокою й самоти, і для тих, кого ваблять вогні нічних клубів і дискотек.

Завдяки прекрасному клімату, острів пропонує широку розмаїтість активного відпочинку й цікавих місць для природознавців й аматорів спорту. Альпінізм, гірський велосипедний спорт, дайвинг, водні лижі, верхова їзда, гольф, теніс, вітрильний спорт – все знайдете в цій країні.

Кіпр - острів всіх сезонів, один із кращих курортів на Середземному морі, де можна провести незабутню відпустку.

На сьогоднішній день острів Кіпр – це країна контрастів та дивовижної краси. В гірських масивах розташована велика кількість кедрових лісів. Незвичним для більшості туристів є те, що гірські території дуже відрізняються від залитих сонцем, золотих пляжів. Сучасні мегаполіси зі своїм бурхливим життям знаходяться поряд з тихими непримітними селищами. Природні пейзажі складають дивовижну гармонію разом з роскішними готелями, що розташовуються на узбережжі.

Ландшафт острову, його площа та географія. На острові Кіпрі розташовується однойменна держава. З Кіпром межує кілька країн – на півдні Туреччина, на заході – Сирія. Зі сходу країна омивається водами Середземного моря. Загальна площа острова становить понад дев’ять тисяч двісті п’ятдесят один квадратний кілометр.

Особливістю Кіпру є повна відсутність озер та крупних річок.

До речі, саме українські туристи почувають себе на Кіпрі особливо комфортно. Це пояснюється тим, що між нашими народами існують історичниі узи, і, не в останню чергу, загальними коріннями православного християнства.

Внаслідок деяких історичних подій, у тисяча дев’ятсот сімдесят четвертому році Туреччина захопила одну з частин острову – північну. З того часу країна поділена на дві частини між різними державами – греко-кіпрську частину, та Турецьку республіку Північний Кіпр (турецька частина). Столиця країни Нікосія поділена за допомогою демаркаційної лінії навпіл у центрі.
 
Загальна інформація про країну.

Офіційна назва - Республіка Кіпр.

Столиця Кіпру - Нікосія (Nicosia) (180 тис. осіб).

Головні міста (вони ж курорти) - Лімасол (130 тис. осіб), Ларнака (80 тис. осіб), Фамагуста (40 тис. осіб), Пафос, Айа-Напа, Протарас.

Географічне положення - третій за розміром острів у Середземному морі, площею 9 251 кв. кілометрів. Він простягнувся на 240 км зі сходу на захід, а у ширину сягає 100 км з півночі на південь. Кіпр розташований у північно-східній частині Середземномор'я на відстані 380 км від Єгипту, 105 км від Сирії і 75 км від Туреччини.

Державний устрій - республіка. Глава держави – президент (грек), віце-президент (турок). Віце-президент має право вето. Найвищий орган законодавчої влади – однопалатний парламент (35 депутатів греків і 15 – турок).

Площа території - 9,25 тис. кв. км.

Населення - 771 657 осіб.

Державна мова - грецька

Населення - близько 780 тис. чоловік.

Державні мови - грецька, турецька.

Релігія - православні – 78%, мусульмани – 8%.

Клімат країни: переважно середземноморський, субтропічний. Літо на Кіпрі дуже сухе і жарке, кількість сонячних днів значно перевищує кількість похмурих. Взимку територію країни ніколи не вкриває сніг, адже середня температура грудня – лютого складає не менше шістнадцяти градусів за Цельсієм. Температура восени коливається у межах двадцяти трьох – двадцяти шести градусів. Влітку стовпчик термометру рідко опускається нижче тридцяти двох градусів.

Національне свято - 16 серпня 1960 року (незалежність від Великої Британії).

Валюта Кіпру - кіпрський фунт (CYP) (1 фунт = 100 цетнам), 1 USD = 0,48 CYP

Членство у міжнародних організаціях - член ООН, МВФ, Британської Співдружності націй.

Віза, міграційні правила Республіки Кіпр, Консульський збір

Консульський збір - 135 грн. з дорослої людини й з дитини, у якого є дитячий проїзний документ. З дитини, вписаного в паспорт батьків - 40 грн.

Перелік документів для відкриття візи на Кіпр.

Якщо турист самостійно фінансує поїздку

Закордонний паспорт (при наявності нового закордонного паспорта - копія старого й ксерокопія цивільного паспорта).

Фотографія 3.5x4.5

Довідка з місця роботи або навчання туриста (на російській або українській мові), де на фірмовому бланку директором підприємства буде зазначено, з якого числа і яку посаду займає даний громадянин, його середньомісячний оклад і де буде гарантовано збереження робочого місця на момент відпустки

Підписаний бланк із Міграційними правилами.

Якщо поїздку фінансує інша особа

Закордонний паспорт (при наявності нового закордонного паспорта - копія старого й ксерокопія цивільного паспорта).

Фотографія 3.5x4.5

Нотаріальна заява особи, що фінансує поїздку, з гарантією оплатити всіх необхідних витрат, пов'язаних з перебуванням туриста на Кіпрі.

Ксерокопія внутрішнього паспорта особи, що фінансує поїздку.

Довідка з місця роботи особи (на російській або українській мові), де на фірмовому бланку директором підприємства буде зазначено, з якого числа і яку посаду займає даний громадянин, його середньомісячний оклад.

Довідка з місця роботи або навчання туриста (на російській або українській мові), де на фірмовому бланку директором підприємства буде зазначено, з якого числа і яку посаду займає даний громадянин, його середньомісячний оклад і де буде гарантовано збереження його робочого місця на момент відпустки.

Підписаний бланк із Міграційними правилами.

Документи подаються за тиждень до вильоту.

Міграційні правила Республіки Кіпр.

У випадку відмови у відкритті візи Консульство Республіки Кіпр має право вносити про відмітку в паспорті.

Міністерство закордонних справ має право з іншої причини затримати пакет документів, під час розгляду видачі візи для додаткової перевірки, що понесе за собою зміну дати вильоту.

Міграційна служба Республіки Кіпр має право не прийняти будь-яке запрошення для оформлення в'їзду на Кіпр, а також анулювати будь-яку в'їзну візу на територію країни, видану будь-яким закордонним представництвом республіки Кіпр.

Порада: якщо у Вас новий, ще "чистий" закордонний паспорт, має сенс додатково надати в посольство старий, особливо, якщо в ньому є вже погашені шенгенські або кіпрські візи. Власники штампу "Турецької Республіки Північний Кіпр" у паспорті про в'їзд на територію Кіпру можуть забути.

Митні правила

Обмежень на ввіз і вивіз валюти немає. На ввозу дорожніх чеків, кредитних карток й інших платіжних документів обмежень немає.

Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр тютюну, літр міцних спиртних напоїв, 0.75 л вина, 150 гр парфумів, 300 гр одеколону, сувенірів на суму до 50 СYР. Заборонені для ввозу папуги, фрукти й живі квіти, а також будь-яка зброя (включаючи газову), наркотики й небезпечні для життя й здоров'я хімічні речовини.

 

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz