Болгарія 

  


>>> Курорти Болгарії  та карти ...          >>> Фотогалерея Болгарії...          

Про країну
 
Найкрасивіші пейзажі і піщане узбережжя надають цій країні вигляд маленького чорноморського раю. Відпочинок у Болгарії - це тепле море й піщані пляжі, ароматні вина й незрівнянна національна кухня, якісний сервіс у готелях Болгарії й, нарешті, безліч історичних пам'яток архітектури, мистецтва й природи.

11 болгарських пляжів сьогодні вважаються одними із найчистіших у Європі, вони отримали міжнародний екологічний "знак якості" - "Блакитний прапор".

Відпочинок у Болгарії - це по-перше Чорне Море, велика лісова зона, гори й прекрасний клімат, що дозволяє цілий рік приймати туристів. Це спорт і розваги, оздоровлення й просто релакс. Гірськолижні курорти в гарних місцях - це зимові види спорту, прекрасні гірські пейзажі й найчистіше гірське повітря. Відпочинок у Болгарії надасть вам всі можливі розваги. Ви зможете забути про справи й турботи й просто одержати задоволення від відпочинку.

Курорти Болгарії - поєднують в собі як відпочинок на морі, чудовий пляж з золотистим пісочком, так і лікувальні мінеральні джерела. Чудове поєднання морського бризу на висоті 25 м над рівнем моря з лісовою прохолодою та ароматом вікових дерев. Минеральних джерел так багато, що деякі з них стікають прямо в море, це робить його побережжя навіть узимку теплим та привітним.

Відпочинок на морі традиційно сконцентрований в районах Варни і Бургаса, на Золотих Пісках і Сонячному Березі, на курортах Св. Костянтин і Олена. На курортах існують прекрасні умови не тільки для купання і пірнання, але і для занять парусним спортом, віндсерфінгом і водними лижами.

Болгарія – невелика країна, з багатою природою, теплим, чистим і спокійним морем, з живим, колоритним фольклором – все це привертає сюди туристів. Сотні готелів, ресторанів і розважальних закладів створюють умови для повноцінного відпочинку.
 
Загальна інформація про країну.

Офіційна назва Республіка Болгарія. Знаходиться на Балканському півострові.

Державний устрій. Парламентська республіка. Глава болгарської держави - президент.

Столиця – Софія.

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ: 1618, Софія, ЖК “Овча Купел”, вул. Боряна, 29, тел. (8103592)9559478, факс (8103592)9555247

Прибережна смуга протягнулася на 648 км.

Населення – 8,5 млн. осіб, в основному болгари; живуть також турки, цигани і ін. Міське населення – 67 %.

Мова. Державна мова - болгарська. Також вживаються: російська, англійська, німецька.

Релігія. 85% населення Болгарії – православні; 8% - мусульмани; 7% - представники інших релігійних культів.

Грошова одиниця – болгарський лев. У 1 леві – 100 стотинок. У обігу знаходяться купюри від 1 до 50 левів. В обігу також і металеві монети меншої вартості.

Старі банкноти і монети виведені з обороту з 2000 року. Будьте уважні і не приймайте старі банкноти і монети випуску 1991 - 1998 років!!!! Обмін валюти проводиться в банках, обмінних пунктах і готелях. У готелях, пунктах прокату автомобілів, в деяких ресторанах і торгових центрах можна користуватися основними міжнародними кредитними картками.

Банки працюють з 9:00 до 15:00.

Час. Відповідає київському.

Свята і вихідні дні

1 січня - Новий Рік

3 березня - Національне свято Звільнення Болгарії від турецького ярма, Великдень

1 травня - свято праці

6 травня - День хоробрості і Болгарської Армії

24 травня - свято болгарської культури і слов'янської писемності, день святих Кирила і Мефодія

6 вересня - День Об'єднання Болгарії

22 вересня - День незалежності

25 грудня - різдво Христове

Болгарія славиться олійними трояндами, які квітнуть по всій Казанликській долині, відомій як Трояндова долина. Високо в горах зустрічаються дуже рідкісні і красиві квіти – едельвейси. Всьому світу знайомі сорти болгарського тютюну.

Національні парки Болгарії: Віташа, Золоті піски, Ропотамо, Стенето та інші.

Клімат: помірний, на півдні перехідний до середземноморського. Завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажливої жари.

Для курортів Болгарії у весінньо-літні і осінні місяці характерна тепла м'яка погода з тривалим купальним сезоном з травня по жовтень. Більше 300 годин сонця в сезон відпусток і канікул. Середня температура повітря в травні - 20°С, в червні і вересні - 25°С, в липні і серпні - 26-28°С. У північній Болгарії помірно - континентальний клімат. Середньорічна температура приблизно 12 С. Січнева температура коливається від -2 С на півночі до позитивних температур на півдні. У липні середні температури 23 - 24 С.

Населення. У Болгарії близько 9 мільйонів населення, при цьому більше мільйона живе в столиці Болгарії - Софії. Окрім основної частини - болгар, тут живуть етнічні турки (приблизно 10% населення, що становить), вірмени, греки і представники інших національностей. Країна є однією з найменших країн в Європі. Найбільшими містами країни є Софія, Пловдів, Варна, Бургас і Русе.

Віза. При подачі анкети-заяви на отримання болгарської візи стягуються консульський збір (20 $ США) і візове мито, що підкріплюється квитанцією. Загальна сума вписується у візову наклейку. Від сплати візового мита звільнені організовані туристи, що в’їжджають до Болгарії на підставі ваучера українського туроператора.

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 250 шт., вина – 2 л; міцних спиртних напоїв – 1 л; предметів особистого користування, фото- і відеотехніки, спортивного і мисливського приладдя (необхідно заповнити декларацію із зобов'язанням їх зворотного вивозу).

Заборонене ввезення: автомобільних газобалонних установок.

Дозволений безмитний вивіз: сигарет – 250 шт. або сигар – 50 шт., або тютюну – 250 г, вина – 2 л, міцних спиртних напоїв – 1 л, антикварних виробів і витворів мистецтва за наявності дозволу.

Заборонений вивіз: м’яса і м’ясних продуктів, квасолі, цукру; дитячого одягу і взуття, бавовняних тканин, побутових електроприладів.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.

Протиепідемічна безпека. Ризику зараження особливо небезпечними; інфекціями немає.

Транспорт.

Автобусний транспорт.Міський транспорт представлений в основному приватними і державними автобусами. Ціна квитка в міському транспорті - 35-40 стотінок. Квиток купується у водія або кондуктора. Також продаються проїзні квитки на 1 і 5 днів.

Водний транспорт. Усередині країни "річковий автобус" курсує між Варною і Балчиком та між Несебаром і Созополем.

Таксі.Таксі в Болгарії безліч, зупинити їх можна посеред вулиці, легко знайти біля вокзалу. Краще не сідати у таксі біля дорогого готелю. Оплата у таксі - по лічильнику, з 22:00 до 5:00 тариф збільшується удвічі. Вартість проїзду на таксі: вдень – 20 стотинок за 1 км, вночі – 40 стотинок за 1 км. Вартість проїзду невисока, але завжди рекомендується брати таксі з працюючим лічильником або домовлятися про ціну наперед. При поїздках за місто, як правило, оплачується і зворотна дорога. Чайові дають, округлюючи суму.

Оренда автомобілів.Щоб взяти машину напрокат потрібно мати не менше 21 року, мати стаж водіння не меншого 1 року, пред'явити паспорт, національні права водіїв і внести аванс. Вартість від 30 $ у день, паливо за додаткову плату. Якщо Ви берете машину на декілька днів, ціна буде нижчою. Дорогі моделі коштують на 50 % дорожче. У вартість включено страхування відповідальності.

Авіатранспорт. Міжнародні аеропорти розташовані в Софії, Варні і Бургасі.

Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов’язкова), національної валюти – в еквіваленті до 2000 $ США. Дозволений вивіз ввезеної іноземної валюти, національної – в еквіваленті до 2000 $ США. Зворотний обмін болгарської валюти при виїзді обмежений.

Румунську валюту обміняти в Болгарії неможливо.

Національні традиції. Болгари дуже доброзичливі, привітні, гостинні. До того ж близькість мови і віросповідання болгар і українців допомагають краще розуміти один одного.

Кухня. Основу болгарської кухні складають численні страви з овочів, але картоплю до столу подають рідко. Удосталь білого хліба і свіжих фруктів та овочів. Гарячу їжу болгари їдять двічі в день: на обід і вечерю. Поширені кисломолочні продукти. Вважається, що саме вони сприяють болгарському довголіттю.

Прочитати меню в болгарських ресторанах просто – болгари користуються кирилицею. Вибір страв місцевої і європейської кухні звичайно широкий навіть в невеликому ресторані.

З перших страв виділяється таратор – холодний суп з йогурту, огірків, часнику і тертих горіхів. Для непідготовленого туриста набір може показатися дивним, але це смачна і корисна страва. Можна замовити борщ.

Одне з найпопулярніших м’ясних страв в Болгарії – мусака – картопля, запечена шарами з сиром, м’ясом, яйцем і іншими компонентами. У мусаку кладуть також помідори або перець. Практично у всіх ресторанах Болгарії подають чушки – солодкий перець в різному вигляді, кебапче – короткі м’ясні ковбаски, зажарені на сковороді або в духовці. До гарячих м’ясних страв можуть запропонувати соус з солодкого перцю – лютеницу. М’ясо рідко подають із смаженою картоплею. Звичайний гарнір – соковиті тушковані овочі.

Суть болгарської кухні добре відображає гювеч – це овочі з шматками баранини, запечені в духовці. На стіл подаються великими порціями.

З холодних закусок можна вибрати плоскі ковбаси ”луканка” і ”суджук”. У меню багато кисломолочних продуктів і сирів. У переробку йде навіть козине і овече молоко.

З молока овець в гірських долинах Болгарії готую сир кашкавал. Для любителів гострих відчуттів рекомендується база – рослинний кефір із смаком солодких огірків. У містах Болгарії повсюдно продаються горішки: солоні, очищені, в шоколаді, з карамеллю і т.д. У магазинах можна придбати салати без консервантів. Популярні різні піци. Баніца – несолодке листкове тісто, перекладене солоним сиром під назвою ”сирені”, а також м’ясом або шпинатом. Баніци продаються в закладах швидкого харчування. Варіанти її наповнення можна вибирати на місці.

У Болгарії багато вин. У деяких магазинчиках вино продається на розлив, і його вартість значно нижче, ніж в пляшках.

Вартість обіду в кафе – близько 5-7 левів, в ресторані середнього класу – близько 30-40 левів.

ЗВ’ЯЗОК: Міжнародні телефони можна знайти у всіх великих поштових відділеннях. Набирати потрібно 00 (вихід в міжнародну мережу), код країни (8 - Україна), код регіону та номер.

Код Болгарії +359

Поліція – 116 Швидка допомога – 150 Дорожньо-аварійна служба – 146

ЧАЙОВІ: При оплаті рахунку в ресторані, кафе, барі, таксі, якщо ви залишилися задоволені, прийнято залишати 8-10 % від рахунку.

ПОКУПКИ та СУВЕНІРИ: За європейськими мірками Болгарія вважається недорогою країною. Традиційні болгарські сувеніри - це вироби народних промислів - красиві болгарські вишивки, вироби з кованої міді та заліза, срібло ручної роботи, килимки, парфуми з Долини троянд.

Медичне обслуговування платне.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz