Бразилія 

  

 

Про країну...

Бразилію абсолютно справедливо називають країною контрастів: пишні тропічні ліси є сусідами з масивними горами, дикі джунглі - з розкішними пляжами, величезні річки - з пустинними платто, а водоспади, що ревуть, - з тихими і затишними океанськими бухтами. У великих містах розташовані офіси найбільших західних концернів, а в лісах Амазонії деякі індіанські племена до цих пір живуть в кам'яному столітті. І якщо в одній частині Бразилії йдуть зливові дощі, то в іншій обов'язково світить сонце.

Щорік Бразилію відвідує більше 5 мільйонів туристів. Ця країна дуже гостинна і радо вітатиме кожного туриста. Туристи приїзджають сюди на карнавали або просто на відпочинок на побережжі.

Карнавал в Ріо-де-Жанейро проходить в другу суботу лютого. Але вже за тиждень до цього Ріо здригається від грому барабанів. Весь рік музиканти готуються до знаменної події; розучуються самби, відточуються рухи танців. В дні карнавалу мільйони людей заповнюють вулиці міста. То тут, то там виникають маскарадні ходи. Тут важливий ритм, який захоплює і зачаровує! Мета і кульмінація карнавального ходу - прохід по самбадрому. Процесії слідують одна за одною, чергуючи школи, культури, покоління. Цей хід можуть одночасно спостерігати 70 000 чоловік.

Бразилія - столиця країни, наймолодша столиця в світі: вона побудована в 50-і роки минулого століття. Над її архітектурою працювали кращі архітектори планети. Найбільше Бразільське місто Сан-Паулу залучає туристів старовинними пам'ятниками і сучасними хмарочосами, що з'являються на тлі багатобарвної природи.
 
Загальна інформація про країну

Офіційна назва - Федеративна Республіка Бразилія.

Державний устрій - президентська федеративна республіка.

Загальна площа країни 8 511 965 км. (площа суші - 8 456 510 км2).

Населення: Найбільша етнічна група представлена європейцями (португальці, іспанці, німці, італійці) - 54,7%, чорні африканці складають 5,89% населення країни, мулати - 38,45%. Окрім громадян Бразилії, в країні більше 3 млн. іммігрантів - це, головним чином, індійці, араби, японці, італійці, німці, французи.

Офіційна мова: португальська, поширені також іспанський, англійський, німецький, італійський мови.

Релігія: Католики становлять- 89% населення (багато католиків африканського походження дотримуються також культу "кандомбле"), є протестанти (лютерани, методисти) й іудеї.

Час: відстає від Київського на 5 годин

Грошова одиниця - бразильський реал. 1 BRR = 0.322963 USD (курс на 02.09.02).

Найвища точка Бразилії - Пік Небліна (висотою 3014 метрів), розташовується на півночі поблизу межі з Венесуелою.

Клімат: В Бразилії представлено шість кліматичних типів: екваторіальний, тропічний, тропічний високогірний, тропічний атлантичний, напівзасушливий і субтропічний. Середня річна температура складає приблизно 28С в північній частині Бразилії і 20С - в південній. Велика частина дощів випадає в районі Амазонки. Існують області, в основному на півдні країни, де іноді випадає сніг, лягає іній, а температура опускається нижче за нуль. У Ріо-де-Жанейро в розпал літа температура піднімається до відмітки 40 С.

Бразильська кухня - результат традицій і обставин. Кожен район Бразилії, залежно від переважаючого культурного впливу, має свій тип кухні.
У одних районах переважає тубільна культура, в інших - кулінарні європейські традиції різних типів, які занесені в Бразилії колонізаторами або, пізніше, іммігрантами. Різноманітність і смак бразильських блюд визначаються також близькістю річки або моря, характером грунту і опадів.
Кухня Баїі відноситься до періоду рабовласництва, коли господарі збирали сьогоднішні або вчорашні залишки пищи, щоб нагодувати своїх рабів. Деяким рабиням дозволялося ловити рибу або молюсків. Рабині згадували свої дитячі пізнання в кулінарії, отримані в Африці, коли змішували ту, що залишилася в каструлях їду з соком кокосів і маслом пальми dende. Пройшов час, і ця проста їжа перетворилася на різні блюда, кожне з яких має свою назву. Так склалася кухня Баїі. Ось декілька найсмачніших блюд.
Vatapa
Молюски ріжуться або перемелюються з шматочками риби, варяться в маслі dende з додаванням соку кокосів і шматочків хліба. Блюдо подається з білим рисом.
Sarapateu
Печінка або серце свині готується з свіжою кров’ю тварини, потім додаються помідори, перець і лук, і все це вариться разом.
Caruru
Солоні креветки подаються разом з гострим соусом, приготованим з червоного перцю і бразильської рослини киабу.
У районі Амазонки типове блюдо - pato no tucupi, яке складається з шматочків витчи, звареною в густому соусі з додаванням трави, яка палить шлунок через декілька годинників після їжі.
Іншим типовим блюдом цього району вважається tacaca, густий жовтий суп з сухими креветками і часником.
У Ріо-гранді-ду-сул головне блюдо - це churrasco: шматочки яловичини, нанизані на металевий стрижень, які смажаться на вугіллі на відкритому повітрі. Їдять це блюдо з соусом з помідор, лука, перцю, оцту, оливкового масла і солі. Пастухи у внутрішніх районах країни готують таким чином цілого бичка.
Але одне блюдо є безперечно найхарактернішим для Бразилії, це - feijoada. У Ріо-де-Жанейро, де воно особливе популярно, feijoada готується з чорної квасолі, сушеного м’яса, копченої ковбаси, свинини, часнику, перцю і лаврового листа. Звичайне це блюдо подається в глибокій тарілці з мукою маніоки і, за бажанням, з білим рисом. До фейжоаде подаються також порізані скибочками апельсини, капуста і соус з перцю.

 

Культура Бразилії
Бразильська культура була сформована не тільки португальцями, які першими принесли на ці землі свою релігію і мову, але також “рідним” населенням - індійцями, африканцями і іншими поселенцями з Європи, ближнього Сходу і Азії. В результаті ми отримали абсолютно чарівну музику, великих письменників і приголомшливо смачну бразильську кухню.

КультураБразиліїКультураБразилії Серед бразильських авторів белетристики, особливо популярний Машадо де Асси, який виділяється своїм коротким, іронічним стилем. Син звільненого раба, Асси жив в Ріо в 19-м столітті, а працював як складач і журналіст. Найвідоміший автор 20-го сторіччя - прозаїк Хорхе Амадо, який славиться своїми барвистими описами життя людей Бахиі.

Бразильська музика завжди відрізнялася великою різноманітністю стилів і інструментів, вона сформувалася під впливом музики трьох континентів і до цих пір все ще розвивається і винаходить нові і оригінальні композиції. Самба, яка досягла піку популярності в 1930-х, є сумішшю іспанського болеро з інтонаціями і ритмами африканської музики. Її найвідомішим виконавцем була Кармен Міранда, що відрізняється своїм полум’яним характером і головними уборами з фруктів. Більш приглушена боссанова, популярна в 1950-х, характеризувалася піснями типу ‘Дівчинки з Іпанема’ і була створена під впливом північноамериканського джазу.
Tropicalismo - мікс музичних напрямів, які з’явилися в Бразилії в 1960-х і ввели енергійнішу самбу. Пізніше, під впливом карибських ритмів, з’явилася ламбада, яка стала популярною у всьому світі в 1980-х роках.

Електрика:
В основному 127 вольт. У Бразіліа, Флоріанополісе, Форталезе, Ресифі і Сан-луїсе - 220 вольт, в Манаусі - 110 вольт.

Обмін грошей:
Рекомендується проводити в банках або в автоматах в аеропорту. Тревел-чеки можна обміняти у відділеннях ‘Амерікен Експрес’ або в ‘Банку ду Бразіл’. До обміну вигідніше пропонувати долари. Нічого не міняйте на вулиці, можете залишитися без грошей.

Чайові:
Зазвичай включені в рахунок. У більшості ресторанів до рахунку зазвичай додають 10% чайових. У готелях також додають 10% за обслуговування.

Транспорт Метро:
Дивно красиве, чисте і безпечне. На жаль, цей вид транспорту є тільки в Ріо-де-Жанейро і в Ресифі. Плата за проїзд у таксі від 1 до 2 реалів за один кілометр.

Години роботи:
У більшості міст всі установи працюють з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00, перерва на обід може тривати декілька годин. Банки відкриті з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00. Пункти обміну валюти працюють зазвичай з 9:00 до 17:30.

Здоров’я:
Ніяких щеплень до Бразилії робити не треба, за винятком випадків, коли Ви плануєте поїздку в Північні райони країни. Це райони розповсюдження малярійного комара. Разом з ухваленням антималярійних препаратів рекомендується надягати одяг з довгим рукавом і використовувати інсектициди. Малярійні комарі найбільш активні у сутінках. Кондиціонери і вентилятори також знижують ризик комариних укусів

Карнавал в Ріо-де-Жанейро:
Щороку в Ріо проходить найбільший карнавал в світі. Це фантасмагоричне свято, участь в якому дозволяє забути про все на світі.
Розклад Карнавалу на 2010 рік.

  Субота     Неділя   Понеділок  Вівторок    Парад чемпіонів
13 лютого 14 лютого 15 лютого  16 лютого      20 лютого

Оренда авто:
Офіси найбільших компаній по оренді автомобілів (Helts, Avis,National і ін.) знаходяться в аеропортах і крупних містах. Для того, щоб узяти автомобіль напрокат, необхідно мати міжнародні має рацію і кредитну картку. Вартість оренди вельми висока - від 100$ в добу.

 

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz