Куба 

  

 

Про країну...

Відпочинок на Кубі — це: 330 сонячний днів у році;

  • 20-ти кілометровий пляж курорту Варадеро визнаний одним із трьох кращих пляжів у світі;
  • Архіпелаг, що складається з 4000 островів;
  • Гавана - одне з найкрасивіших колоніальних міст у світі ;
  • 6 центрів, оголошених ЮНЕСКО як надбання людства;
  • Найвідоміше шоу – Тропикана.

Відпочинок на Кубі - це можливість познайомитись з традиціями, легендами та історією цієї дивовижної країни побачити історичні пам’ятки колоніальної архітектури, це старе місто Гавани і місто музей під відкритим небом Трінідат, а також відвідати музей рому і табака та музей відомого Хемінгуея.

Активному мандрівникові обов’язково запам’ятається кубинський ром, тютюн, веселі і гостинні кубинці!!! Все це - відпочинок на Кубі!

Тури на Кубу – це дивовижна пригода, це незабутній карибський дайвинг, це шарм колоніального оточення, і комфорт сучасних міст, це краса днів, проведених на березі бірюзового моря.

Під час відпочинку на Кубі Ви можете відвідати Гавану - одне із найкрасивіших міст Нового Світла, розташоване на узбережжі Мексиканської затоки, навколо великої бухти. Гавана зберігає скарби древніх будівель, палаців і церков колоніального періоду, розташованих в історичному центрі міста й оголошених ЮНЕСКО Всесвітньою Спадщиною. Обов’язково відвідайте "косу" Варадеро - самий популярный курорт Куби з чистими білосніжними пляжами та лазурним берегом, экзотичні острови, такі як: Кайо Гілєрмо, Кайо Коко, Кайо Ларго, экзотичне місто Ольгин (Плайя Эсмеральда).

Куба - справжня перлина Карибських островів, справжній рай для туристів. Тут ви знайдете прекрасні білосніжні пляжі з кристальними блакитними водами, коралові рифи і мілини для рибного лову, різноманітну екзотичну флору і фауну.

Чудові дні проведені на Кубі запам’ятаються Вам надовго!

 Загальна інформація про країну

Столиця: Гавана

Релігія: католицизм (поширені і різні африканські релігії)

Населення: іспанці - 66% (мулати - 22%, негри - 12%)

Мова: офіційнай іспанська. У курортних зонах широко розповсюджений англійський, німецький, італійський, російський.

Валюта: Грошова одиниця країни - кубинський песо. Послуги й товари іноземним туристам надаються так само за долари США.

Час: відстає від київського часу на сім годин, літом - на вісім годин.

Віза: Для громадян україни необхідна віза, що коштує USD 35.

Документи:

Для в'їзду в країну необхідно мати запрошення і кубинську візу (“туристична картка” - як її називають самі кубинці). Кубинська віза не вклеюється в паспорт - це окремий листок, розділений на дві частини. Після прибуття на Кубу одна частина відривається, а друга видається на руки для безперешкодного перебування на Кубі. Другу бажано ніде не втрачати, тому що можуть виникнути деякі проблеми.

Увага! Повний перелік необхідних документів можна отримати тільки в посольстві Куби, оскільки умови в'їзду можуть мінятися.

При виїзді з країни стягується митний збір в $15-20 США. Медична страховка для поїздки на Кубу не є обов'язковою, але для спокійнішої подорожі краще за неї придбати, оскільки медичні послуги на Кубі достатньо дорогі (хоча перша і швидка допомога безкоштовні, перший візит до лікаря також безкоштовний).

Турист, що в'їжджає на Кубу, може ввезти без податків і мит необхідне особисте приладдя, медикаменти для особистого користування, особисті коштовності. Крім того, можна привезти з собою (за умови, що все це ви відвезете назад) фотоапарат і 5 плівок, відеокамеру і 5 касет, бінокль, портативний музичний інструмент, магнітофон, радіоприймач, що пише машинку і портативний комп'ютер. А також дитячу коляску, намет, велосипед, каное або шлюпку не більше 5 м завдовжки, дві тенісні ракетки і т.п.

Можна привезти для особистого користування 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, 2 пляшки алкогольних напоїв, розумна кількість духів і косметики.

Заборонено ввозити, окрім вогнепальної зброї і наркотиків, також предмети, що мають непристойний характер, вироблювані з крові препарати і кубинські гроші з країн, що не мають з Кубою відповідного договору.

Кубинцям або іноземним громадянам, що постійно проживають на острові, можна ввезти в країну товари тільки на суму $250 один раз в рік. Ввезення практично всіх побутових електроприладів заборонене.

Вивіз сигар здійснюється тільки відповідно до правил. Придбані на Кубі довговічні або цінні предмети повинні бути забезпечені квитанцією про покупку.

При вильоті з країни в аеропорту сплачується збір аеропорту (митниця) - близько $20 США.

Куба знаходиться в західній частині Карібського моря, і, через географічне положення, її називали Ключем до Нового світла. Найближчі до Куби території - це острів Еспаньола, де знаходяться Гаїті і Домініканська республіка, лежачий в 77 кілометрах на схід; Багамські острови в 140 км. до північного заходу; Ямайка в 146 км. на південь; Сполучені Штати лежать в 180 км. на північ і Мексику в 210 км. до заходу.

Острів Куба, острів Молоді та інші 1.600 довколишніх островів і острівців утворюють Кубинський архіпелаг, загальна площа архіпелагу 110.992 кв. км., На берегах острова існує 290 природних пляжів, які по своїх характеристиках абсолютно безпечні для купальщиків.

Одяг: Легкий одяг з натуральних тканин. Спортивний одяг для екскурсій. Для жінок - плаття для коктейлів на випадок спеціальних заходів, і для чоловіків - штани й сорочка з коміром для вечірнього ресторану.

Сувеніри: Прикраси із чорного корала, черепахові браслети й заоклки, кубинський ром й, звичайно ж, кубинські сигари.

Національна кухня: Основу кубинської кухні становить креольська кухня. Головні інгредієнти - це свинина або курка, приготовлені різними способами. Можете насолоджуватися гарними продуктами моря й, насамперед, лангустами, за прийнятними цінами.

Напруга в електромережі: 110 вольт. Плоська вилка. У Варадеро у всіх готелях 220 вольтів й європейська вилка.

Визначна пам'ятка - це кубинські сигари. Високо цінуються гаванські сигари “Partagas”, “Montecristo”, “H. Upman”, “Romeo у Julieta”, “Trinidad”.

 Клімат:

Клімат Куби помірно-тропічний, сильно пом'якшений теплими морськими течіями, що омивають її береги. Максимальна температура +35°С буває в серпні, при цьому в січні вона може впасти до +19°С. Температура води протягом року схильна до менших змін, чим температура повітря: у північного побережжя вона коливається від +24°С взимку до +28°С літом, і у південного побережжя від +26°С взимку до +28°С літом.

Ділення на сухий і дощовий сезон досить умовне. Тропічний сухий сезон триває з листопада по квітень, а дощовий - з травня по жовтень. Але при цьому в березні може пройти сильну тропічну зливу, а в іюне- вересні тижнями стоятиме суха сонячна погода.

Основні незручності виникають восени в так званий сезон ураганів, що триває з жовтня по листопад. Але при цьому урагани на Кубі нерегулярні, і рідко проходять два роки підряд по одній і тій же території і в один і той же час. Отже вірогідність гарної погоди восени також дуже висока, а шанс потрапити в зону дії урагану досить малий.

 Поради:

Знімати житло у місцевих жителів заборонено законом, проте з тих пір, як кубинцям дозволили мати долари, вони можуть поселити у себе туристів. Багато кубинців нададуть вам нічліг і сніданок за ціною $10 за ніч, проте, якщо у вас запитають в аеропорту, скажіть назву вашого готелю, оскільки за правилами ви повинні провести там декілька днів.

Заборонено фотографувати військові об'єкти, військовослужбовців і аеропорти. Все інше ви можете знімати - кубинцям це подобається.

На Кубі особливо нічого купити. Вам не пропонуватимуть сувеніри і дрібнички. У старій Гавані і в деяких бідних туристичних зонах туристів оточують діти і навіть дорослі, що випрошують жувальну гумку, мило, взуття, пляшки, долари. Перш за все, не показуйте свого роздратування, посміхайтеся, зберігайте спокій. Супроводжуйте ваші прохання словами mi amor, mi corazon, mi tierna, mi reina (“любов моя”, “серце моє”, “ніжна моя”, “моя королева”) - для жінок; campeon, pipo, viejo або tio - для чоловіків.

Якщо вас запрошують абикуди потанцювати, одягайтеся як слід. Кубинцям не подобається, що офіційно запрошений приходить в майці і рваних джинсах, навіть якщо обстановка вельми дружня. Не прийнято відмовлятися від запрошень випити або повечеряти. Якщо хтось надав вам послугу, подаруєте йому щось з косметики або пляшку рому. Діти обожнюють жувальну гумку і шкільні кулькові ручки.

Якщо ви встаєте в чергу, запитаєте: “El ultimo de la fila?” (“Хто останній?”), останній відповість: “Yo”. Вставайте строго за ним.

Увечері вулиці не освітлюють - візьміть з собою кишеньковий ліхтарик.

На чорному ринку за відповідною ціною можна купити все. Проте, купуючи там сигари і витвори мистецтва, пам'ятаєте, що на митниці у вас можуть попросити на них товарні чеки.

Після того, як кубинцям офіційно дозволили мати долари, злочини проти туристів, за повідомленнями місцевої преси, дещо збільшилися. Не рекомендується з'являтися в старій Гавані після 22.00. Прийміть запобіжні засоби. У готелях надійна охорона, є сейфи. Не залишайте нічого цінного на вигляді в автомобілі.

У магазинах INTUR tiendas можна купити за валюту їду, одяг, медикаменти, електроніку і сувеніри. Вам напевно доведеться користуватися валютними магазинами, оскільки за песо можна купити тільки книги і медикаменти. Вибір і якість товарів залежить від магазина. Якщо вас цікавить щось конкретне, краще порівняти ціни в декількох магазинах.

Автобус називається на Кубі gua-gua (ва-ва), це основний міський транспорт. Є автобуси і на дальні відстані.

Вартість проїзду в міському автобусі 10 сентаво. Краще платите без здачі. Автобус зупиняється через кожні чотири квартали, шофер оголосить вам вашу зупинку, якщо ви його про це попросите. Під час списів міські автобуси забиті повністю, маршрути на них не позначені, а увійти до автобуса буває дуже важко. Розкладу руху немає взагалі.

Вибирайте завжди “сидячий” автобус, де число пасажирів чітко обмежене кількістю місць. У провінції вантажівки часто використовуються як автобуси. Вартість проїзду 1-2 песо. Щоб подорожувати по острову на автобусі, треба наперед купити квиток і не дуже прискіпуватися до вказаної на квитку дати.

Не плутайте таксі для туристів (з радіотелефоном і кондиціонером, за долари) з таксі для кубинців за песо, які дуже важко зловити. Для туристів ціни не вказані. У Гавані є три компанії таксі, всі державні. Cubanacan - найдорожча, обслуговують мерседеси; Turistaxi обслуговують японські сірі малолітражки з кондиціонерами; Panataxi обслуговують “Лади”, зовсім недорого, але ця компанія працює тільки в столиці.

У провінції, в готелях і в туристичних центрах можна знайти таксі Cubanacan і Turistaxi. Найнадійніше зловити таксі біля входу в готель. Прибувши в аеропорт Гавани, не платите наперед за таксі в Турбюро. Краще звернетеся у відділення Panataxi на виході, це обійдеться дешевшим - близько $15. На вокзалах є міжміські автобуси і групові таксі, що дешевше. Вони курсують між містами.

На Кубі прийнято давати чайові офіціантам, носильникам, таксистам, покоївкам. Якщо ви залишилися задоволені сервісом, то прийнято залишати суму у розмірі 10% від вартості послуг. Але і чайовим в будь-якому іншому розмірі скрізь будуть ради.

 Контакти:

Посольство України в Республіці Куба

5-a Ave., # 4405, e/44 у 46 Miramar, La Habana

Republica de Cuba

Тел.: 8 10 (537) 204 2586

Факс: 8 10 (537) 204 2341

Електронна пошта: emb_cu@mfa.gov.ua, cubukrem@ceniai.inf.cu

Екстрені служби

Національна поліція - 82 0116

Швидка допомога - 24 2811

Пожежна команда - 81 1115

Аеропорт - 45 3133

 
Авіапелетіт на Кубу. На Кубу пропонують авіапереліт кілька авіакомпаній, основні з них:

Аерофлот (від 1175 у.о.) Москва - Гавана - Москва

KLM + MARTINAIR (від 950 у. е+ аероп. сб.) Київ - Амстердам - Гавана - Амстердам - Київ

Трансаеро (від 1090 у.о.) Москва - Варадеро - Москва

Air france (від 1110 у.о.) Київ - Париж - Гавана - Париж – Київ

Авіапереліт через Лондон (від 1020 у.о.) Київ - Лондон - Гавана - Лондон - Київ.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz