Франція 

  


>>  Курорти Франції  та карти<<                            >> Фотогалерея <<


Про країну...

Багато десятиліть Франція — приваблює до себе туристів зачарованих її красою. Щорічно в країні буває стільки ж відвідувачів, скільки проживає французів. На думку самих французів тут найвишуканіші вина, краща в світі кухня, прекрасна архітектура – Собор Паризької Богоматері, Ейфелева вежа, королівські замки, Версаль і Діснейленд, велика історія, Лувр і Музей Д’орсе, знаменитий фестиваль в Каннах і вишуканість самих мешканців цієї загадкової країни. Франція — законодавець мод, батьківщина шампанського і коньяку, тут роблять самі кращі в світі духи і найсмачніші сири.

Відпочинок у Франції цє можливість насолодитися сонцем і пляжами фешенебельних морських курортів, відпочити на гірських курортах, зануритися в атмосферу Парижа, насолодитися французькою кухнею й французькими винами, провівши вечір у затишному ресторані.

Тури у Францію побудовані таким чином, щоб надавати туристам найбільш зручні умови для відпочинку. Кожен тур відкриває туристові ту або іншу часточку Франції, занурюючи в неповторне сполучення атмосфери стародавніх традицій і сучасного сервісу.

Основними визначними пам'ятками Франції є:

  • Культурним центром Франції є, безумовно, Париж, з головними музеями країни:
  • Лувр (колишній королівський палац, у якому розташовано 225 галерей і близько 400 тисяч експонатів);
  • Центр мистецтв Помпиду;
  • Музей Пікассо з колекцією робіт знаменитого художника;
  • Музей Сучасного мистецтва;
  • Музей імпресіоністів;
  • Музей декоративного мистецтва;
  • Музей Родена (колекція скульптур).
  • А також Альпи із численними лижними курортами й альпіністськими таборами,
  • пляжі Середземного моря (в основному в Ніцці).
  • У Канні - всесвітньо знаменитий міжнародний кінофестиваль.
  • Одна з головних історичних визначних пам'яток Франції – замки Луари - кілька чудових середньовічних замків, розташованих на берегах Луари.

Крім того, у Парижі знаходяться такі знамениті архітектурні шедеври, як Ейфелева вежа, собор Нотр-дам-де-пари (1163), церква XIII століття Сен-Шапель, Тріумфальна арка, Пал-Рояль, Єлісейський палац (резиденція президента республіки), Версальський палац (колишня заміська резиденція французьких королів). Популярні серед численних туристів пам’ятки архітектури та мистецтва: Монмартр, Єлисейські поля, Булонський ліс, ботанічний сад і зоопарк. Під Парижем знаходиться Евродисней-ленд - перший парк розваг такого масштабу в Європі.

Звичайно, перерахувати всі визначні місця Франції неможливо, проте радимо Вам відвідати хоча б деякі з них і Ваша подорож у цю дивовижну країну надовго залишить в пам’яті незабутні і бурхливі враження.

У Франції також отримають задоволення і любителі гірськолижного спорту. Французькі Альпи — найвищі гори Західної Європи. Єтот регіон відрізняється особливою чарівністю і є улюбленим місцем для сімейного відпочинку. Величезні простори з первозданною природою, безліч трас гірськолижного спуску, десятки кілометрів трас для катання на рівнинних лижах як не можна краще підходять для зимового відпочинку, у тому числі і всією сім'єю. Катання поза обладнаними трасами допускається тільки у супроводі гіда або інструктора Французької лижної школи, представники якої є на кожній гірській станції. У Південних Альпах гірськолижні курорти як правило, привертають лижників високого класу. Південні Альпи входять в регіон Блакитного берега і поєднують в собі достоїнства гірського туризму і привабливість екскурсій на Рів'єру. Влітку з ранку можна кататися на льодовиках на лижах, а після обіду вже смажитися під сонцем на березі Середземного моря. Піренєї, що знаходяться між Середземним морем і Атлантичним океаном, між Францією та Іспанією, - це простір дивовижної природи і надзвичайної краси.

Площа: 551,6 тис. км2.

Офіційна назва – Французька Республіка;

Державний устрій – Президентська республіка;

Столиця – Париж. “Париж — це все, що ти захочеш!” Слова Фредеріка Шопена, сказані ним 150 років назад, справедливі і сьогодні.

Великі міста — Марсель, Ліон, Тулуза, Ніцца, Страсбург, Нант, Бордо.

Національна мова — французька. На английській розмовляють практично всі французи, зайняті в сфері послуг.

Час: Відстає від київського на 1 годину.

Населення – близько 60 млн. осіб, зокрема 93 % – французи, міське населення – 75 %.

Релігія. Більшість віруючих – католики (76 %); мусульмани – 5 %.

Святкові і неробочі дні.

1 січня – Новий рік,

квітень – Великдень,

1 травня – День праці,

8 травня – День звільнення,

14 липня – День взяття Бастилії,

1 листопада – День Всіх Святих або Поминання покійних,

11 листопада – День примирення в Першій світовій війні,

25 грудня – Різдво.

Грошова одиниця: євро. Член ООН з 1949 р. Франція входить у Раду Європи й НАТО з 1949 р., у Європейський союз - з 1957 р.

Клімат – морський помірний, на сході перехідний до континентального, на узобережжі Середземного моря – субтропічний, середземноморський. Літо достатньо спекотне (у липні-серпні від +20 З до +25 З), зима м'яка (у січні від 0 З до +3 З), сніг йде рідко. Ідеальний час для туризму — весна і початок осені. На півночі клімат помірно континентальний, на північному сході літо спекотне, зима холодна. У Парижі взимку температура коливається від 0 до +10 градусів, влітку між +20 і +30. На півдні клімат м'який і теплий.

До Парижа можна їхати у будь-яку пору року. Літо тут жарке, проте легкий західний вітер приносить свіжість. В період масових відпусток в липні-серпні парижани покидають місто. Зими досить сирі, але сніг йде рідко. Весна і вересень-жовтень з погляду кліматичних умов – ідеальний час для приїзду.

Віза – шенгенска.

Французька віза не має фіксованих дат в’їзду і виїзду. У французькій візі лише вказані дата початку дії, максимальний термін перебування, остання допустима дата виїзду. Термін дії візи на в’їзд – 60 діб. Транзитна віза дозволяє перебування до трьох днів.

Прийом документів в консульстві ведеться за попереднім записом. Термін видачі віз звичайно складає від 1 до 5-7 днів, але може бути продовжений при великому об’ємі роботи.

Віза у Францію (транзитна, туристична)

закордонний паспорт (оригінал) дійсний протягом 3 місяців з моменту повернення в Україну після даної поїздки

одна анкета на франц. або англ. мові

2 фотографії (3,5 х 4,5)

внутрішній паспорт + (ксерокопія ВСІХ сторінок);

свідчення про шлюб або про розлучення, або про смерть чоловіка/дружини (ксерокопія)+ переклад на французьку або англійську мову;

довідка з місця роботи із вказівкою посади й окладу й вказівкою про збереження робочого місця після відпустки; (+ переклад на французьку або англійську мову);

свідоцтво про реєстрацію підприємства (копія + переклад на французьку або англійську мову);

фінансові гарантії (довідка з банку про рух грошей на рахунку, копії купчих додому, квартиру, тих паспорт на машину й т.д. + (переклад на французьку або англійську мову);

анкетні дані (дівоче прізвище, домашня адреса, стан родини, коли й де були в західній Європі, ПІП батьків, ідентифікаційний код, домашній/мобільний телефон).

Віза у Францію для дітей:

дитячий проїзний документ (якщо є);

2 фотографії;

довідка з місця навчання (+ переклад на французьку або англійську мову);

завірене (у державного нотаріуса) дозвіл на виїзд за кордон від другого батька (якщо дитина їде з одним з батьків) + переклад його на французьку або англійську мову;

свідоцтво про народження (копія + переклад на французьку або англійську мову).

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет, або 100 маленьких сигар, або 50 сигар, або 250 г тютюну; 1 л міцних спиртних напоїв, 2 л столового вина або 1 л алкогольних напоїв міцністю понад 22 %, або 2 л вин кріплених до 22%; 250 мл туалетної води, 50 мл духів, 500 г кави або 200 г екстрактів кави; 100 г чаю або 40 г екстрактів чаю; продуктів харчування в обмежених кількостях (2 кг риби, 250 г ікри, 1 кг продуктів тваринного походження), нових речей або продуктів харчування для особистого споживання. Решта товарів може бути ввезена на суму 200 євро на людину (на дитину до 15 років – 100 євро), якщо їх ввезення не обмежене або заборонене іншим чином.

Заборонений ввіз: нелегально виданих друкарських матеріалів; золота в злитках, пластинах або у вигляді монет (окрім прикрас) – без дозволу банку країни.

При вивозі обов’язковому митному контролю підлягають зброя, предмети мистецтва, антикваріат, вироби із золота і дорогоцінних металів.

Дозволений вивіз: зброї, предметів старовини і мистецтва, виробів із золота і дорогоцінних металів (з обов’язковим митним контролем). У випадку якщо їх вартість перевищує 3000 євро, стягується мито у розмірі 6-7 %. Тому при в’їзді необхідно задекларувати дорогі прикраси, щоб без проблем їх вивезти.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу. Ввезення котенят і щенят у віці до трьох місяців заборонене.

Валютне регулювання. Ввезення і вивіз національної і іноземної валюти не обмежене. Сума від 10 тис. євро декларується.

Міняти гроші у Франції краще в центрах міст. При цьому слід звернути увагу на курс (він нижчий в готелях, аеропортах і на вокзалах) і наявність комісійних банку, оскільки іноді комісійні відсутні. Тревел-чеки можна обміняти на готівкуна вокзалах і в аеропортах.

У Парижі найкращий курс обміну валюти в районі площі Конкорд.

Поліцейські правила. У Франції існують два підрозділи поліції: національна жандармерія, яка охороняє сільські райони і невеликі міста, і національна поліція, яка несе відповідальність за охорону Парижа і провінційні міста з чисельністю населення більше 10 тис. осіб.

У Парижі знаходиться штаб-квартира міжнародної поліцейської організації Інтерполу. Телефон поліції в Парижі – 17.

Національні традиції. Французька нація – одна із найстарішихна європейському континенті, з багатою історією і культурою. Французи швидше галантні, ніж ввічливі, скептичні і обачливі, хитрі і меткі. В той же час вони довірливі і великодушні. У Франції люблять і уміють говорити. Розмова французів носить невимушений характер і є швидкою.

Система освіти орієнтована на виховання незалежних і критично настроєних громадян. У діловому житті істотну роль відіграють особисті зв’язки і знайомства. Партнерів прагнуть знайти через посередників, зв’язаних дружніми, сімейними або фінансовими відносинами. Французи майстерно відстоюють свою позицію, при цьому достатньо жорстко ведуть переговори.

Французи не завжди пунктуальні. На прийомах слідують правилу: чим вищий статус гостя, тим пізніше він приходить. Бути запрошеним на вечерю своїм діловим партнером вважається у Франції винятковою честю.

Французу приємніше чути поганий французький, чим відмінну англійську мову, крім того, вони неполюбляють американців.

У липні і серпні ділове життя у Франції завмирає. Не прийнято наносити візити з 20 грудня по 14 січня, оскільки багато хто в цей час бере додаткову відпустку. Французи достатньо стримані в повсякденних витратах, проте не жаліють грошей на щорічний відпочинок.

Париж – законодавець мод. Проте парижани одягаються достатньо непомітно, практично. Джемпер, светр, джинси – повсякденний одяг, що впадає в очі на вулицях Парижа.

Кухня. Ресторани у Франції розділяються на категорії і позначаються зірочками. Одні з найзнаменитіших ресторанів Парижа – Maxim’s.Можна замовити запечені свинячі щічки, фрукти з ванільним кремом. В кінці вечері, як правило, пропонують сири різних сортів: брі, камамбер, рокфор. Всі вони достатньо гострі на смак. Найбільш прісний – сир бри.

Французька кухня визнана однією з кращих в світі. Про неї можна говорити все життя. Серед традиційних блюд – цибульний суп, жаб'ячі лапки, устриці. Кожному блюду відповідає червоне або біле вино.

Розміщення. Найдешевші номери можна зняти на молодіжних турбазах Парижа.

Французький чотирьохзірковий готель по комфорту відповідає п’ятизоряному готелю в світовій класифікації.

У передмісті Парижа можна поселитися в стародавньому замку. Туристів зустрічають його власники – граф і графиня, одягнені в середньовічні костюми. Лакеї в уніформі, розшитій золотом, зігріють чавунними грілками ліжко, а в залі, освітленому факелами, подадуть вишукану вечерю. До такої вечері чоловіку належить надягати фрак, а пані – вечірнє плаття з перлами або аметистами. Вдень охочі можуть взяти участь в рицарському турнірі (з безпечними мечами), полюванню з собаками на кабана і оленя або постріляти з лука по вербовій вітці.

Покупки. Дуже дорогі і престижні магазини Парижа – ”Haut Couture”. У них пропонують тільки штучний товар. Дорогі магазини –Galeries Lafayette, Printemps.

У недорогих магазинах S&A, Inno, Darty часто бувають розпродажі, під час яких знижка доходить до 50 %. Найдешевші магазини – Tati, якість товарів в них таке ж, як і в дорогих універмагах.

Термін ”degriffes” означає ”модний одяг від кутюр’є із спореними етикетками”. Бутіки, що спеціалізуються на розпродажі таких залишків, пропонують модний одяг з колекцій останнього сезону за зниженими цінами.

Медична допомога у Франції платна. У екстрених випадках в Парижі можна звертатися на станцію ”Швидкої допомоги” (телефон – 15), на SOS Medecin – терміновий виклик лікаря, терміновий виклик зубного лікаря і в центрах отруєнь.

Транспорт: У Парижі три види суспільного транспорту: метро, автобуси і фунікулер. У Парижі можна придбати єдиний проїзний квиток на міський транспорт: метро, автобус, трамвай. Мережа паризького метро вважається кращою в світі. Проте для поїздки на швидкісній лінії метро або на електричці, що позначається RER, необхідний інший квиток.Станції метро дуже зручні і знаходяться в 300 — 500 м один від одного, за лічені хвилини можна доїхати в будь-яку точку міста. Години роботи метро з 06:00 до 01:00 (час прибуття останнього потягу на кінцеву станцію). У кожному кіоску можна безкоштовно отримати план ліній.

Таксі можна дізнатися по світловому покажчику на даху машини. Якщо покажчик підсвічується, то таксі вільне. Але набагато легко знайти машину на стоянці, а ще краще — замовити по телефону.

Від паризьких аеропортів Шарль де Голль і Орлі рейсовим автобусом або електричкою RER можна потрапити в центр міста. Відстань від аеропортів: Шарль де Голль – 27 км, Орлі – 14 км.

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz