Греція 

  


>>> Курорти Греції  та карти ...          >>> Фотогалерея Греції...          

Про країну

Греція - прекрасна й витончена. Вона сполучає в собі усю пишноту античності й сучасності. Саме в Греції Ви будете в захваті від фарб природи. Між горами лежать зелені долини, які з’єднують криштальні озера й блакитні лагуни. У Греції можна насолоджуватися морем і сонцем як на узбережжя, так і на островах.

Курортні острови Корфу, Родос, Миконос, Санторини, Кіс, Патмос й інших. Греція дуже тремтливо ставиться до пляжів, тому вони відповідають всім екологічним параметрам країн Європейського Співтовариства.

Греція - дуже популярний і багатоплановий туристичний напрямок.

Основні курорти в Північній Греції: півострів Халкидики (Кассандра, Ситонія, Афон), Паралія Катерини. Курорти Південної Греції: Лут-раки, Евія, Гліфада, Вульягмени, півострів Пелопоннес.

Острів Крит: Иракліо - центральна частина Криту (курорти Сталида, Малья, Херсонисос, Гувес, Коккини Хани, Амму-дара), Лассити - східний Крит (курорти Элунда, Агиос Николаос), західний Крит - Ретимно (курорти Бали, Панормо, Аделе, Плата-ньяс) і область Ханья (курорти Пла-таньяс, Георгиуполис).
 
Загальна інформація про країну. 

Офіційна назва – Республіка Греція;

Розташована на Балканському півострові і численних островах (найбільші – Кріт, Евбея, Родос, Лесбос).

Столиця – Афіни.

Політичний устрій – президентська держава.

Населення – 10,3 млн. осіб; понад 95 % – греки. Міське населення – 62 %.

Офіційна мова – грецька. Для спілкування з туристами прийнята англійська мова.

Релігія. Близько 98 % населення Греції дотримується незалежного греко-православного віросповідання.

Час. Співпадає з київським.

Грошова одиниця – євро (EURO). Бaнкнoти нoмінaлoм в 5, 10, 20, 50, 100, 200 й 500 євpo, a мoнeти нoмінaлoм в 1, 2, 5, 10, 20 й 50 центів. Обмін валюти - готівку мoжнo oбміняти лише у бaнкax або oбміниx пунктax. У кожному місті Греції є відділення банку. Час роботи з 8.00 до 14.00, вихідні дні – субота і неділя.

Поза крупними містами використання кредитних карток затрудняється. Можна користуватися ними на всіх островах окрім Кріту, Родосу, Міконосу і Коса. Найчастіше до оплати приймаються: Visa, Diners, Mastercard і American Express.

Офіційна мова - грецька. Також вживається: англійська, німецька, італійська, французька, щоправда, чим далі вглиб, тим менше шансів зустріти людину на вулиці яка б знала іноземні мови. Це стосується й таксистів, і офіціантів, і продавців у магазинах й ін. Найкраще мати розмовник.

Клімат субтропічний, середземноморський. Середні температури січня 4-12 °С, липня до 30 °С. Кількість опадів в рік від 400-700 мм на рівнинах до 1500 мм в горах. Сезони дощів – осінь і зима. У літній час дощів практично не буває.

Національні традиції. Греки виділяються серед європейців безтурботно-філософським відношенням до життя. Чоловіки волелюбні і до того ж є чемпіонами Європи за довгожительством. У країні достатньо низький рівень злочинності, що сприяє здоровому відношенню до життя. Не дивлячись на велику кількість церков і монастирів, греки помірно релігійний народ. Практично всі відвідують церкви, але значна частина лише на Різдво і на Паску.

Грекам подобається бути на людях, на вулиці, чому сприяє клімат країни. З 14.00 до 17.00 в Греції післяобідній відпочинок, сієста. У цей час міста вимирають, магазини закриваються. З 21.00 починається нічне життя. Народ висипає на вулиці і заповнює таверни, бари і дискотеки і ”базуки” (розважальний центр, де грає жива грецька музика).

Розміщення. При заселенні в готель туристів просять здати паспорти адміністратору. Їх повертають в день від’їзду при здачі номера. Тому рекомендується мати при собі ксерокопію паспорта, а також візитку готелю. При заселенні слід перевірити вміст міні-бару за прейскурантом, який не обов’язково може бути в номері. Якщо вміст міні-бару не відповідає прейскуранту, слід негайно повідомити про це адміністрації. Інакше туристу доведеться сплатити вартість напоїв, що не вистачає за прейскурантом.

Покупки. Товари місцевого виробництва значно дешевше за імпортні. Супермаркетів західноєвропейського типу в Греції немає. Їх замінює безліч дрібних магазинчиків, де, на відміну від ринку, з продавцями не торгуються. Традиційні сувеніри ручної роботи – вироби місцевих майстрів (кераміка, сумки, сандалі, килими), а також хороше грецьке вино. Греція спеціалізується на оливковому маслі, оливках, сирах, сухофруктах, чаї, грецькій каві. Під час сезонних розпродажів (січень-лютий і серпень-вересень) можна придбати одяг за низькими цінами. Ціни на взуття і вироби з шкіри хорошої якості невисокі. У Афінах можна купити золоті прикраси Золотаса – єдиного грецького ювеліра, якому дозволено створювати копії прикрас з музеїв.

Телефон. Подзвонити можна як з номера готелю, так і з телефону-автомата, скориставшись телефонною картою.

Медичне обслуговування платне.

Погода в Греції: м'яка, середземноморська: тепла волога зима й пекуче сухе літо. Самі посушливі й найбільш жаркі місяці - липень і серпень. Середня температура повітря влітку + 30-32°С, вологість 55%, нерідко вона піднімається до 40°С. На узбережжях літню жару зм'якшують морські бризи. Купальний сезон у Греції починається із середини травня й закінчується наприкінці жовтня.

Середньорічна температура води +20°С.

Віза – шенгенська.

Документи, необхідні для відкриття візи в консульстві Греції:

закордонний паспорт, дійсний не менш 90 днів від дня видачі візи,

внутрішній паспорт громадянина України,

2 фото розміром 4х5,

довідка з місця роботи на фірмовому бланку підприємства із вказівкою поштової адреси й телефонів, а також із вказівкою посади, окладу й інформацією про збереження робочого місця на період поїздки

ксерокопія всіх заповнених сторінок трудової книжки з мокрою печаткою на першій й останній сторінках

довідка про доходи в Україні: довідка з банку про наявність рахунку або фіскальний чек кредитної карти або тревел чеки на 1000 доларів на тижневе перебування ксерокопія свідчення про шлюб (розірвання шлюбу)

Для приватних підприємців:

нотаріально засвідчена копія ліцензії приватного підприємця про реєстрацію підприємства

оригінал довідки з податкової про оплату податків за останні 6 місяців

Для дітей до 18 років:

ксерокопія (свідоцтва про народження)

2 фото

довідка з місця навчання якщо дитина їде з одним батьком,

додатково надаються 2 нотаріально завірених дозволів на виїзд від другого батька

закордонний паспорт батька, що не їде

Анкетні дані для кожного:

ПІП

Прізвище до шлюбу

ПІП батьків

ПІП дружина/чоловік і жінка (дата й місце народження дружина/чоловік і жінка)

Адреса місця проживання по паспорту (контактний телефон)

Робоча адреса й номер телефону.

Для студентів і школярів:

назва й адреса навчального закладу.

Посада в цей час

Митний контроль. Дозволене безмитне ввезення: сигарет – 300 шт. або рівну кількість тютюну; міцних спиртних напоїв – 1 л; неігристого вина – 2 л, духів – 50 г, одеколону – 500 г, чаю – 100 г; подарунків і сувенірів на суму до 170 євро, особистих речей, медикаментів (за станом здоров’я), продуктів і напоїв масою до 10 кг.

Заборонене ввезення: сірників в безрозсудних кількостях і гральних карт, оскільки вони є державною монополією Греції, а також рослин в ґрунті.

Заборонений вивіз: предметів, що представляють історичну і культурну цінність.

Митна декларація може знадобитися вам у наступних випадках:

при виїзді із країни, якщо ви будете вивозити суму, що перевищує 1000$;

якщо ви збираєтеся помістити ввезену валюту в місцевий банк або використати неї для оплати контрактів;

Особливі норми стосуються грецьких драхм, дозволено ввозити до 100 тисяч, вивозити - 20 тисяч драхм.

Дозволено ввозити без мита 1 блок сигарет, 1 л спиртних напоїв, подарунки на суму близько 220$ (вартість того або іншого предмета визначає сама митниця).

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен.

Кухня. Впродовж своєї історії грецька кулінарія випробувала багато різних впливів, особливо арабської, турецької і італійської кухонь, але, не дивлячись на це, багато страв зберегли свою початкову своєрідність, майже не змінившись.

Закуски – невід’ємна частина будь-якої трапези. Особливо популярні закуски холодні, ”мезедес”. Дуже популярний сільський салат ”хоріатіки”: скибочки помідорів і огірків з ріпчастою цибулею, маслинами і шматочками бринзи, политі оливковим маслом. Як приправа до деяких закусок подається соус з йогурту, огірка, оливкового масла і часнику – ”дзадзікі”.

Велике місце в раціоні греків займає риба, вона подається запеченою в тісті, смаженої, під томатним або винним соусом. За грецьким звичаєм відвідувач таверни має право зайти на кухню і вибрати рибу або інший продукт, який потім приготують для нього так, як він побажає.

На грецькому столі незмінно присутній сир. Його їдять як закуску, додають в салати, використовують як начинку для пиріжків і що становить для багатьох страв.

У харчуванні греків круглий рік є овочі, фрукти і різноманітна зелень. Їжа готується на оливковому маслі. Як приправи використовуються чорний і червоний перець, гвоздика, мускатний горіх, лавровий лист, коріандр і т.д.Традиційний гарячий напій греків – міцна ароматна кава по-східному. Готують каву без добавок, пити його прийнято невеликими глотками, запиваючи холодною водою. Є декілька популярних сортів кави: ”грецька”, званий в Україні ”турецька”, ”нескафе”, яку подають гарячою і холодною, збитою в шейкері. Холодну каву подають в стакані з соломинкою, ”турецьку” – в маленьких чашках із стаканом холодної води.

Чаєві: якщо Ви хочете дати чайові офіціантам - звичайно вони становлять 5-10% від суми замовлення, але це - винятково добру волю клієнта. Таксистам чайові залишати не прийнято, але на Великдень і Різдво всі клієнти зобов'язані платити 250 драхм додатково. Носієві готелю дають 150 драхм за місце.

Електрика: Напруга в мережі - 220 У.

Зв'язок: У всіх великих містах є переговірні пункти. Можна дзвонити з готелю, але це значно дорожче. Зручніше й дешевше дзвонити з вуличного телефону-автомату (картку можна купити в кіосках, що торгують газетами, водою, морозивом і т.д.). Якщо вам потрібний інтернет - користуйтеся інтернет-кафе, які є майже в кожному місті. Вартість однієї години - біля $3.

Магазини: Магазини працюють всі дні тижня, крім неділі, з 8.00 до 13.30 і додатково з 17.30 до 20.30 по вівторках і четвергам і п'ятницям. Супермаркети працюють всі дні тижня, крім неділі, з 8.00 до 18.00 або 19.00 без перерви на обід. У Греції ціни на більшість товарів нижче, ніж в інших країнах Західної Європи, виключення становлять електроніка, електротехніка, легкові автомобілі. Магазини безмитної торгівлі мають вивіску: "Hellenic Duty Free Shop". Вони приймають до оплати як драхми, так і конвертовану валюту. На базарах й у маленьких магазинах можна торгуватися, особливо при покупці декількох товарів. Розпродаж зимових речей відбувається в січні-лютому, літніх - у серпні-вересні. Багато туристів поєднують відпочинок у Греції із придбанням шуби. При покупці шуби необхідно одержати два товарних чеки. У чеках повинна бути зазначено прізвище й ім'я покупця, найменування виробу і його вартість у місцевій валюті. Шубу доцільніше купувати на великій фабриці або в магазинах. У цьому випадку при від'їзді із Греції не буде ускладнень на митниці.

Свята Греції

1 січня - Новий рік

6 січня - Водохрещення (Богоявлення) Чистий Понеділок перший день Великого Поста після Масниці.

25 березня - День Незалежності, найбільше національне свято.

1 травня - Першотравень, свято трудящих. Також відзначається як Свято квітів.

9 травня - День матері. День Святого Духа Свято П'ятидесятниці (50-ий день після Великодня)

15 серпня - Успение Пресвятої Богородиці.

28 жовтня - День "Охи", національне свято.

25 грудня - Різдво Христово.

26 грудня - Святки (перший день)

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz