Тайланд 

   
Про країну
 
Таїланд - це одна із самих екзотичних і колоритних країн Південно-Східної Азії. Тут дбайливо зберігають древні буддійські традиції й культуру, і в той же час швидко реагують на зміни в сучасному світі. Завдяки розвинутій інфраструктурі туризму, доступним цінам, високому рівню обслуговування, гостинності й доброзичливості місцевого населення відпочинок у Таїланді надзвичайно різноманітний і привабливий.

Відвідавши Таїланд, ви побачите, наскільки вигадливо переплітаються тут останні досягнення людства й традиційний спосіб життя. Таїланд - це ультрасучасний Банкок, іскрометна Паттайя, найчистіші пляжі Пхукета й Самуї, екзотика островів Самет і Чанг, надзвичайний по красі острів Пхі Пхі.

Туристичне агентство "Кайра" запрошує вас у Таїланд, країну "тисячі посмішок” і “тисячі храмів ". Якщо ви хочете незвичайних вражень, захоплюючих екскурсій, то відпочинок у Таїланді - це те, що вам потрібно!

Відпочинок у Таїланді - це дивно гарні пляжі, морські прогулянки, розмаїтість тайської кухні, нічне життя, екскурсії по найкрасивіших і цікавих місцях цієї країни. Відпочинок у Таїланді залишить у вас тільки самі приємні спогади!

Тайланд - це країна орхідей і мерехтливих сапфірів, чистих річок і непрохідних джунглів. Відпочинок в Тайланді - це круглий рік ласкаве сонце, це золоті пляжі Сіамської затоки і місто ангелів - Бангкок, це розважальні і торгові центри, це різноманітні морепродукти і елегантні ресторани. Відпочинок в Тайланді - справді райський відпочинок!

Ідеальний час для відпочинку в Таїланді - зима. Дощів в цей сезон майже не буває, і вони не заважають тривалим пішим екскурсіям по країні. Основними туристичними центрами є Бангкок, Паттайя, Острів Пхукет, острів Самуй.

Загальна інформація про країну.

Офіційна назва країни - Королівство Тайланд.

Столиця – Бангкок.

Державний устрій Тайланда -конституційна монархія

Найкрупніші острови: Пхукет – 543 км2, Самуї – 239 км2, Чанг (острів слона) – 212 км2.

Час. Випереджає київський на 5 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 3 години.

Релігія. Державна релігія – буддизм; 90 % населення сповідають його південний варіант, 4 % – мусульмани, 6 % – християни, послідовники Конфуція та інші.

Населення – 59 млн. осіб. Етнічні групи: тайці – 75 %, китайці – 14 %, малайці, кхмери, в’єтнамці та інші. Населення Бангкока – понад 6 млн. осіб.

Клімат Таїланду вельми різноманітний. У Тайланде розрізняють два основні типи - тропічний клімат савани і тропічний мусонний клімат в південних і південно-східних районах. Для центральної частини Тайланда , де розташована столиця Бангкок, розрізняють три сезони - жаркий (з березня по травень), дощовий (з червня по жовтень) і прохолодний (з листопада по лютий). Температура повітря в Бангкоку досягає в квітні +29° З, в грудні +25° З, що дає можливість прекрасного відпочинку в період з жовтня по березень.

Середні річні температури : 

Січ.

Лют.

Берез.

Квіт.

Трав.

Черв.

Лип.

Серп.

Вер.

Жовт.

Лист.

Груд.

33

34

34

34

33

32

31

31

31

32

32

32

  
 
 
Мова. Офіційна мова - тайська. В туристичних центрах можна вільно розмовляти англійською.

Гроші. Грошова одиниця - бат. Один бат ділиться на 100 сатангов. Монету в 25 сатангов зазвичай називають саленг. Банкноти - 10/20/50/100/500/1000 ТНВ.

В готелях, як правило, не дуже вигідний курс, тому гроші можна міняти в будь-якому обмінному пункті курорту. В магазинах і ресторанах приймаються найбільш відомі кредитні картки.

Віза. Віза видається в аеропорті Бангкок на 15 днів (заповнення анкети). Необхідно 1 фотокартку паспортного розміру. Тайська віза – 1000 Бат (25 $) Аеропортовий збір при вильоті – 500 Бат (12$)

 Митний контроль. Обов’язковий для всіх, включаючи дипломатів. Заповнюється митна декларація, в якій указуються прізвище, ім’я, по-батькові; дата прибуття; номер рейса; кількість місць багажу; речі, що пред’являються до огляду.

Дозволене безмитне ввезення: 200 сигарет або 50 сигар, або 250 г тютюну, 1 л міцних спиртних напоїв, фотоапаратів, кінокамер – по одному предмету кожного найменування, 5 неекспонованих фотоплівок, 3 відеокасети; предметів і речей особистого користування – в межах потреб.

Заборонене ввезення: продуктів тваринного і рослинного походження, літератури непристойного змісту; зброї і боєприпасів — без дозволу Департаменту поліції або місцевого муніципалітету; деяких видів тварин і риб, деяких видів фруктів, овочів і рослин.

Заборонений вивіз: золотих злитків; старовинних статуй Будди (окрім шийних медальйонів і невеликих статуеток, які вивозяться в ручній поклажі); коштовних каменів; платинових прикрас; слонової кістки і будь-яких виробів зі шкіри і кістки тварин, що охороняються; марок; антикваріату. Для вивозу виробів народної творчості потрібна експортна ліцензія Департаменту мистецтва. Її може видати магазин, в якому зроблена покупка.

Митниця в аеропорту Бангкока досить лояльна. Працюють дві митні лінії: зелена – для тих, кому нічого декларувати, і червона – для мандрівників з дорогими подарунками або товарними зразками.

Особи, що провозять наркотики, засуджуються до довічного ув’язнення або страти.

Санітарний і ветеринарний контроль. Туристам сертифікат про щеплення не потрібен. При ввезенні домашніх тварин необхідно пред’явити ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу.

Протиепідемічна безпека. При поїздці в зону тропічного лісу необхідно зробити щеплення від японського енцефаліту, а також вжити заходи обережності проти захворювання малярією.

У Бангкоку реєструються випадки бенгальської холери. Цей різновид холери з’явився в 1998 р. Для попередження цього захворювання рекомендується пити тільки пляшкову або кип’ячену воду. Не можна використовувати для охолоджування коктейлів крижані кубики і вживати сирі морепродукти. Слід уникати покупок овочів і фруктів у вуличних торговців. Не рекомендується відвідувати невеликі ресторани на вулиці. Не дивлячись на те, що їжа там смачна і дешева, гігієнічні стандарти не завжди відповідають нормам.

Достатньо високий ризик захворювання гепатитом А, тому необхідна відповідна вакцинація. Рекомендується вакцинація проти гепатиту Б.

Не можна купатися в прісноводих озерах і в річках, оскільки Таїланд епідемічний з шистосоматозу. У індивідуальній аптечці необхідно мати шлункові засоби (сульфаніламідні препарати і антибіотики).

У Таїланді дуже високий рівень ВІЧ-інфікування населення. В цілому в країні 17 % зареєстрованих повій інфіковані вірусом СНІДу, а в Бангкоку і Чанг-Маї в дешевих публічних будинках рівень ВІЧ-інфікування повій досягає 72 %. Тому переливання крові повинне проводитися тільки одноразовими шприцами, а сексуальні контакти з місцевим населенням повинні бути по можливості обмежені.

Для захисту від сонця рекомендується носити широкополі капелюхи, сонцезахисні окуляри і застосовувати сонцезахисні креми для шкіри і губ.

Транспортне сполучення. Авіатранспорт. Велика частина туристів прибуває до Тайланду через міжнародний аеропорт Бангкока Don Muang, що знаходиться в 22 км від столиці.

За перенесення одного місця багажу носильник просить 30-100 батів. Вартість одного місця багажу в камері схову аеропорту – 20 батів в добу.

З аеропорту до Бангкока курсують маршрутні автобусні. Вони відходжують від терміналу аеропорту кожні 15 хвилин з 5.00 до 23.00. Платня за проїзд – 70 батів з пасажира. Поїздка на мікроавтобусі з аеропорту до будь-якого готелю коштує 100 бат з пасажира, з аеропорту в Паттайю – 180 батів.

У залі прибуття міжнародного пасажирського терміналу можна замовити таксі, вартість проїзду залежно від місця призначення коливається від 7,5 до 10 $ США. Не рекомендується користуватися послугами приватних перевізників – у них немає ліцензії, і відповідно пасажири, що перевозяться, не застраховані від нещасного випадку. Ліцензовані таксі мають на даху жовту пластину і в салоні – лічильник.

Окрім таксі, з аеропорту до Бангкока курсують лімузини, що належать аеропорту. Оплата у розмірі 300 батів проводиться в касу. При поїздці в мікроавтобусі вартість перевезення рівна 150 батів.

Якщо туристи бронюють місця в престижних готелях Бангкока, таких, як ”Dusit Thani”, ”Континенталь”, ”Східна” або ”Регенті”, вони можуть розраховувати на доставку транспортом свого готелю. У водія на автомобілі буде напис відповідного готелю. Платня за проїзд (300 батів) включається в рахунок при від’їзді туриста.

Туристи, що пересуваються Бангкоком самостійно, віддають перевагу автобусу із-за його дешевизни або таксі, із-за зручності і швидкості.

Міських автобусних маршрутів достатньо багато, платня за проїзд невелика: від 2,5 до 3,5 батів. Звичайні автобуси, що курсують містом, діляться на декілька цінових категорій, які можна розпізнати по забарвленню машин. Зелені і блакитні беруть по 0,1 $ США за поїздки на відстань до 10 км, червоні – по 0,14 $ США. Поїздки понад 10 км (наприклад, в міжнародний аеропорт) коштують на тих і на інших автобусах 0,2 $ США.

Вартість проїзду в автобусах з кондиціонерами, що курсують міськими маршрутами, залежить від відстані і коливається від 6 до 25 батів. У час пік на тих же маршрутах з’являються і нелегальні (але не переслідувані владою) перевізники-індивідуали на ”сонґтау” – пікапах з двома лавками в кузові. Вартість проїзду – 0,08 $ США.

Карту-схему автобусних маршрутів можна придбати в готелях, книжкових магазинах і відділеннях Департаменту туризму Таїланду.

Таксі: більшість бангкокськіх таксі мають лічильник і напис TAXI METER. Мінімальна плата складає 35 батт для дистанції не більш, ніж 2 км. Вартість зростає у міру збільшення шляху. Наприклад, за 5 км. - 45 батт, за 11 км. - 71 батт, за 19 км. - 99 батт і 125 батт за 27 км. Ціна розрахована від швидкості 6 км. в годину. Якщо рух повільний, то ціна автоматично міняється на 1 батт в хвилину. При русі по платних хайвеях вартість в'їзду оплачується пасажиром. Для таксі старого зразка з написом TAXI вартість оплати за проїзд - результат попередньої домовленості. Краще не користуватися їм, якщо не знаєте міста. Чайові таксистові в Тайланде не покладені.

Тук-тук: триколісне мототаксі без лічильника - символ Бангкока. Ціна проїзду предмет суперечок перед посадкою. Небагато дешевше, ніж звичайне таксі, але прийнятно тільки для коротких дистанцій. У будь-який район міста - 20/30 ТНВ

Водний транспорт. Бангкок перетинає безліч каналів, які служать столичним жителям транспортними магістралями. По річці Чао-Прайя і прилеглим каналам ходять численні катери. У години пік вони зручніші і швидші, ніж наземний транспорт.

Морські порти: Бангкок, Пхукет, Саттахип.

Валютне регулювання. Ввезення іноземної валюти не обмежене. Декларація заповнюється в літаку на англійській мові у випадку, якщо сума більше 10 тис. $ США. Ввезення національної валюти – не більше 2 тис. батів. Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної – не більше 500 батів.

Основні міжнародні кредитні картки (American Express, Master Card, Visa) приймаються в більшості банків, магазинів і готелів.

Крупні банки Таїланду здійснюють обмін валюти цілодобово. Дорожні чеки приймаються до обміну тільки від тих, що проживають в готелі.

У Таїланді приймають до оплати тільки місцеву валюту. Найбільш вигідний курс обміну пропонують банки, причому в Бангкоку він сприятливіший, чим в інших містах. Банки відкриті в будні з 8.30 до 15.30. Обмінні пункти відкриті з 8.30 до 20.00.

Поліцейські правила. У Таїланді працює туристська поліція. Її представників можна пізнати по синіх або жовтих нашиваннях на рукавах уніформи. Як правило, співробітники туристської поліції говорять англійською.

Гроші і цінні речі слід зберігати в сейфах. Вони є в кожному готелі. Ця послуга безкоштовна. У переповнених автобусах досить багато кишенькових злодіїв.

Туристи часто чують слово ”саватді”. Воно означає ”добрий день” або ”до побачення”. Для ввічливості і краси мови тайки вживають слово ”но”, а тайці – ”крап”. Наприклад, ”саватді-ка” або ”саватді-крап”. Слово ”фаранг” позначає білого іноземця.

Зображення Будди священні, і будь-який акт святотатства загрожує позбавленням волі, навіть якщо він здійснений іноземцями. Наочне свідоцтво любові тайців до Будди – нескінченна кількість храмів, побудованих навіть в малозаселених куточках країни, а також величезне число його зображень і ченців. Всі тайські буддисти чоловічої статі починаючи з 20 років відбувають хоч би раз в житті ”духовну повинність”, стаючи ченцями на термін від двох тижнів до трьох місяців. Обмеження компенсуються особливо почесним статусом ченців. Їм заборонено займатися продуктивною працею, тому вони живуть фактично на утриманні у інших громадян. Згідно філософії буддизму, всякому, хто подасть ченцю, ця добра справа зарахується в майбутньому житті.

Тайці дуже поважають духів, бояться їх розсердити і випрошують у них милості. Перед будинками, в садах готелів і навіть перед установами вони ставлять ”будиночок духу”, заманюючи його охороняти територію. Щоб сторож не спав і був добрим, йому приносять їжу і пиття, квіти і ароматні палички.

Національні традиції. Таємниці доброзичливі, урівноважені, гостинні. У них сильно розвинене відчуття власної гідності, яка виявляється в зовнішності і поведінці (це дуже помітно у сфері сервісу). Тайці послужливі, але послужливість ніколи не доходить до самоприниження.

Фамільярне поплескування по плечу, дружні обійми або підвищення голосу викликають у жителя Таїланду відчуття незручності. Тайська мова схожа на тихий спів або, точніше, на пташиний щебет, тому з тайцями треба говорити ніжним, вкрадливим голосом.

Таїланд називають країною усмішок. Усмішкою тайці виражають щастя і подяку за невеликі послуги, посміхаються, коли вітають дітей, а також коли хочуть згладити різні дрібні незручності. Тайці часто повторюють слово ”санук”, яке можна перевести як ”одержати задоволення”, ”повеселитися”, але взагалі це стиль ”життя з посмішкою” освоїти який прагне кожен житель цієї країни. Втім, не дивлячись на усмішливість, тайці скритні і не люблять обтяжувати інших своїми проблемами.

Вітаючись із старшим по віку і положенню, тайці роблять вай, тобто складають долоні на рівні грудей або особи. Для тайцев цар звірів, сингха, – надійний захисник, що дарує людям заступництво вищих сил.

У Таїланді будь-яка голова вважається священною, тому що в ній сидить дух, що охороняє життя людини. Тому доторкнутися до чужої голови і навіть ласкаво наїжачити волосся, означає, безпричинно образити людину. Непристойно також знаходитися вище за голови інших людей. Ввічливий таєц, проходячи того, що мимо сидить, обов’язково нахилиться.

Нижня частина тіла вважається ганебною. Якщо непристойні дії ногами, такі, як відкриття дверей або зупинка монети, що котиться, залишаються на совісті самої людини, і він просто втратить пошану в очах інших, то переступати через чиї-небудь частини тіла недозволенно, так само як не можна штовхнути когось ногою. Сидіти, схрестивши ноги, абсолютно неприпустимо: це буде сприйнято як образа тих, що його оточують.

Як справжі буддисти, тайці поважають старших, вчителів і приватну власність. Монарх і члени його сім’ї вважаються священними персонами. Придворний етикет вчить, що до короля не можна торкатися.

У храми буддистів, не можна входити в шортах, міні-спідницях і ляпанцях. Перед входом в храм потрібно роззутись. Жінки не повинні торкатися до ченця, передавати або брати від нього які-небудь речі. Не можна в людному місці надавати знаки уваги своєму супутнику (супутниці).

Належить роззуватись перед входом не тільки в храм, але і в приватне житло. Якщо туриста запрошують в гості і делікатно говорять ”можете не роззуватися”, все ж варто залишити взуття у порогу.

Кухня. На тайську кухню великий вплив надали Китай, Мьянма і Камбоджа. Сприятливий клімат дозволяє збирати тут два і навіть три врожаї протягом року. Мабуть, саме місцевим достатком можна пояснити такий феномен, як відсутність в тайській мові поняття ”голод”.

За багатством і різноманітністю вишуканих кулінарних рецептів Таїланд займає одне з перших місць в світі.

Основа тайської кухні - це мистецтво п'яти смаків - солодкого, кислого, солоного, гіркого і гострого. У всіх тайських блюдах дотримується баланс, всі екстремальні смаки гармонійно збалансовані в кожному блюді у всіх трапезах.

Справжній делікатес тайської кухні - всілякі соуси-каррі, приготовані з кокосовим молоком: kayeng karee - з картопляним гарніром; kaeng massaman - солодкуватий і важкий соус з арахісом; kaeng

phet - легкий і гострий соус; і kaeng khieo waan - смачний і дуже гострий соус із зеленню.

Секрет характерного аромату багатьох блюд тайської кухні пов'язаний з улюбленою приправою - свіжим листям коріандру (phak chee) і лимонником.

Основа їжі – рис. Решту продуктів – овочі, рибу, м’ясо – тайці називають ”кап кхао”, що в перекладі означає ”те, що їдять з рисом”. З м’яса переважають свинина і м’ясо птиці. Поширені супи, рисова запіканка з яйцем, смажена курка з безліччю приправ, варена і смажена риба, солодощі.

Тайська кухня достатньо гостра, в ній багато соусів і прянощі. У всіх тайських будинках обов’язково є кокос, часник, лимонне сорго, корінь імбиру і коріандр.

Делікатес тайської кухні – морепродукти, але є страви і з прісноводої риби. Риба, краби, величезні лобстери і тигрові креветки можуть бути приготовані як в гострому (тайському) варіанті, так і відповідно до рецептів європейської кухні.

Запивати страви зведено тільки безалкогольними напоями.

Ще століття назад тайці їли руками, наприклад, рис скачувався в невеликі кульки і в такому вигляді додавався до інших страв; зараз же використовуються ложки і вилки, поряд з китайськими палички.

Овочі нарізують, надаючи їм різної форми. Складні малюнки і художнє виконання – невід’ємна частина тайської кухні. Оскільки всі продукти перед подачею на стіл очищені, дрібно нарізані, розмолоті, використання ножа не передбачене. Під час харчування на виделку спочатку наколюється рис, а потім до нього додається решта інгредієнтів. Традиційний обід в національному стилі закінчується рисовим коржиком на кокосовому молоці і збитими вершками з фруктами, а вечеря – супом, після якого подають солодке і фрукти.

Вулиці тайських міст заповнені лотками, візками і велосипедами з різноманітними закусками, тому поїсти в Таїланді не проблема. Замовлення в ресторані виконується протягом 15 хвилин. Розвинена мережа швидких закусочних американського швидкого харчування.

Покупки. Магазини відкриті з 8.00 до 20.00. На ринках можна купити продукти і промислові товари за дуже низькими цінами. Тут прийнято торгуватися. Європейці везуть з Таїланду шовк, бавовняні тканини, ювелірні прикраси із золота, сапфірів, рубінів, алмазів, виробу з шкіргалантереї, зокрема з шкіри крокодила, вироби з дерева, кераміки і бронзи. Можна привезти додому живі тайські орхідеї і тропічні фрукти.

При оплаті покупки кредитною карткою вводиться націнка в 3-5 % від вартості товару.

Вуличні торговці часто пропонують неякісні товари за явно завищеними цінами. Деякі магазини гарантують повернення грошей у разі виявлення дефектів товару, тому при покупці слід просити чек; на ювелірні вироби – гарантійний сертифікат.

Телефон. У продажу є телефонні картки, але в більшості телефонних кабін розмова оплачується монетами. При телефонній розмові в готелі дзвінки реєструються на лічильнику в номері, тому після приїзду треба перевірити його свідчення, щоб не платити за чужі розмови.

Для виходу на міжміський зв’язок набирається ”0”, потім код міста і номер телефону. Гудка після ”0” чекати не потрібно.

На вулиці в Бангкоку зелені телефонні будки - з міжнародним зв'язком, червоні - з місцевим.

Деякі корисні телефони в Бангкоку:

довідка (англомовні оператори) – 13,

міжнародний зв’язок для довідок і замовлення переговорів через оператора – 100.

Надзвичайні ситуації – 191,

Туристська поліція – 225-775, 221-6206-10.

Поліція: 191, 193, 195

Швидка допомога: 252-217-15

Медичне обслуговування платне. У всіх туристських центрах є лікарні і клініки з добре навченими лікарями і медичними сестрами.

Чайові, як правило, у розмірі 10-15 % вартості послуги дають носіям, водіям таксі, працівникам готелів і ресторанів.

Одяг. Туристам слід віддати перевагу легкому вільному одягу з тонко шовку. Куртка або светр можуть знадобитися вечорами в прохолодний сезон і під час поїздок в гірські північні райони країни або північні національні парки.

Костюм і краватка надягають при відвідинах деяких фешенебельних ресторанів.

Фотографування дозволене практично скрізь, окрім деяких залів Національного музею. Для відео- і кінозйомок у Великому королівському палаці і храмі Смарагдового Будди необхідний спеціальний дозвіл.

 Не можна:

Проявляти неповагу до релігійних традицій.

Жінки не можуть доторкатись до монахів і просити їх зфотографуватися.

Заборонено вивіз зображень Будди.

Купувати/продавати наркотики.

Покупка/продаж наркотичних засобів карається в Таїланді безжально – аж до смертної кари.

Посягати на права і свободу особи. Будь-яке порушення прав і свободи особи жорстоко карається.

Проявляти неповагу до Короля.

Основні курорти:

Бангкок. Тайська назва Крунгтеп. Місто ангелів, в якому нема єдиного центру, але декілька рівновеликих центрів, кожен з яких видатний та оригінальний. Ви з подивом відкриєте для себе виблискуючі золотом старовинні храми, прохолодні канали, духмяні екзотичні квіти та аромати вишуканих тайських страв.

Паттая. Знаходячись в півтора сотнях кілометрів від Бангкока, Паттая є не тільки найулюбленішим місцем відпочинку багатих тайців, але і вважається “Азіатською Рів’єрою”. Місто розташоване на вигнутій дугою двомильній ділянці берега, де туристів очікують різноманітні види відпочинку на воді: плавання, водні лижи, катання на скутері, рибалка, віндсерфінг, польоти за катером на парашуті і, звичайно, підводне плавання.

Пукет. Острів, який називається “Перлиною Андаманського узбережжя”, розташований у зоні тропіків південної частини Таїланду. Дивовижне змішання індійського, португальського, китайського стилів в архітектурі підсилюють враження незвичайності оточуючого середовища і згідно місцевих традицій, жодна споруда не повинна бути вище пальм.

о. Самуі. Загублений на краю землі острів тропічних лісів вразить Вас своєю ідилічною красою. Основною відмінною рисою курорту є його недоторкані небагатолюдні пляжі з білосніжного коралового піску, кристально чисте море і яскрава зелень кокосових плантацій і рисових полів. Тут Ви з головою зануритеся в атмосферу, у якій жив Робінзон Крузо, щоправда, з однією лише відмінністю – Ви проживатимете в готелі. Серед величезного скупчення островів в цьому місці океану, з яких населені лише 4 острови, Самуі є найбільшим островом.

Ко Чанг. Найбільший острів - До Чанг, близько 30 км у довжину й 18 завширшки, є другим по величині островом Таїланду (після Пхукету). Велика розмаїтість коралів і риб, багато великих і чистих пляжів. Сам острів покритий тропічним лісом на 60% і пропонує дуже багато варіатів активного відпочинку, походам у гори, до водоспадів, купанню в ріках і морі.

 

Copyright MyCorp © 2019 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz