Шрі-Ланка 

  




Про країну

Шрі-Ланка - острів раю. Улюблена країна романтиків і шукачів пригод. Єдина країна у світі, де краса природи непоступається красі історії. Шрі-Ланка вражає всіх своєю тропічною рослинністю, міжгір’ями, водоспадами й плантаціями чаю. Буддиські храми, королівські палаци, наскельний живопис, печерні храми - все це Шрі-Ланка.

Жодна інша країна світу не зможе запропонувати своїм гостям стільки цікавого, захоплюючого, дивного й экзотичного як Шрі-Ланка. У яку би пору року ви не приїхали на Шрі-Ланку, все навколо оточує відчуття вічного літа.

Шрі-Ланка - це чудові піщані пляжі, з кокосовими пальмами, що схиляються до теплих вод, це блискучі водоспади, ріки й ліси, пагорби й долини, що дивно гармонійно сполучаються з величними храмами й древніми пам'ятками архітектури. А ще тайні бухти й затоки, блиск тропічної веселки, криштально чиста вода кольору сапфіра, підводні коралові сади, останки затонулих кораблів, мілководдя, що кишать рибами небаченого фарбування - і це лише частина з того, що може подарувати вам Шрі-Ланка. Щось є на Шрі-Ланці, що притягає сюди знову й знову.

 Загальна інформація про країну

Загальна площа 65610 кв.км

Столиця: Коломбо

Державний устрій: Республіка

Населення: 18 млн. чоловік, з яких більше 500 тисяч чоловік проживає в столиці Шрі-Ланки - місті Коломбо. По етнічному складі - країна багатонаціональна, населення складається із сингалов, тамилов, бюргерів (нащадків португальців і голландців) і маврів (нащадків арабських торговців).

Мова: Хоча офіційними мовами є сингальский і тамільський, традиційно широко використається англійський. У міжнародних готелях персонал часто говорить німецькою мовою, по-італійськи й по-французьки. Російськомовний персонал є не скрізь, тому візьміть із собою невеликий розмовник або кишеньковий словник.

Релігія: Основна релігія більшості сингальців - буддизм, тамилів - індуїзм. Також сповідаються іслам і християнство.

Час: Зимовий час випереджає київський на 3 години, літній - на 2 години.

Валюта: Офіційною грошовою одиницею є рупія. 1 рупія = 100 центів. В обігу банкноти достоїнством 1 000,500,200,100,50,20,10 рупій і монети 5,2,1 рупія й 50 центів.

Курс обміну: 92 рупії ~ USD 1.

Зв'язок: Дзвонити можна з номера готелю, однак дзвінки, зроблені з міжнародного телефону-автомата або з пошти, обійдуться вам значно дешевше.

Офіційні свята: Напевно, немає такої іншої країни у світі, де б було стільки свят, скільки в Шрі-Ланці. На додаток до всіх неділь відзначаються всі важливі християнські, мусульманські й индуистские свята. Відзначаються також всі буддистские й національні свята. У свято, назване Пойя, що є буддистским святом всі розважальні заклади, у тому числі й бари, закриваються. Продаж алкоголю заборонений! Усього в Шрі-Ланці 72 свята в році.

Авіапереліт : На Шрі-Ланку немає прямих авіаперельотів з України. Кращі, по стикуваннях, авіаперельоти здійснюються через країни Європи, а найбільш ощадливий авіапереліт - це авіапереліт через Емірати. Вильоти здійснюються регулярно.

Орієнтовна тривалість авіаперельоту 10 годин. Основні авіакомпанії предлагающие авіапереліт на Шрі-Ланку:

1. Aerosvit + Emirates: Київ - Дубаи - Коломбо - Дубаи - Київ

2. Aerosvit + Austrian Airlines: Київ - Відень - Коломбо - Відень - Київ

3. Aerosvit + KLM: Київ - Амстердам - Коломбо - Амстердам - Київ

Вартість авіаперельоту залежить від авіакомпанії, дат вильоту й від періоду за який Ви бронюєте авіапереліт. Орієнтовна вартість авіаперельоту в одну сторону на Шрі-Ланку від 750 у.е. + збори аеропортів.

Віза: Для громадян України відкривається безкоштовно після прибуття в аеропорт. При вильоті оплачується збір в аеропорті - 12 у.е.

Митні правила При в'їзді в Шрі-Ланку підлягають декларації: дороге спорядження, коштовності, валюта (якщо сума перевищує USD 5000).

Без мита дозволено ввозити: до 2 л міцних спиртних напоїв, 2 пляшки вина (по 0,75 л), 200 сигарет або 50 сигар, або 375 м тютюну, парфумерію в межах особистого користування. Заборонено вивіз без належної документації з висновком експертів: представників флори й фауни, предметів старовини (старше 100 років). Без мита дозволено вивозити до 3 кг чаю, коштовності, якщо є квитанція про оплату, сувеніри й предмети мистецтва, якщо вони не є національним надбанням.

Кухня: Острівна кухня Шрі-Ланки багато в чому схожа з материковою кухнею Південної Індії, адже країни розділяє вузька Полкска протока: ті ж продукти (достаток риби, тропічних плодів, зелені), ті ж пряності, яким і славиться цей регіон Азії. Так, основа повсякденного меню тут - рис і каррі. Для ланкійця каррі - не одне блюдо, а ціла група блюд: з м'яса, риби, морепродуктов, птаха, овочів, бобових і навіть фруктів. Поєднує їх своєрідна консистенція й комбінація розтертих у порошок прянощів під назвою каррі. Суміш надає стравам, особливий аромат і пікантний, а часом і пекучий смак.Серед обов'язкових компонентів суміші - коріандр, чорний перець, пекучий перчик чиллі, насіння гірчиці, кмин, кориця, куркума, імбир, часник і власне листи вічнозеленого чагарнику каррі.

Однак кухня Шрі-Ланки має й інші особливості: наприклад, у використанні окремих компонентів. Так, у більшість ланкійских блюд входять продукти кокосової пальми: стружка з м'якоті горіха (баунті), кокосове молоко, масло, уварений пальмовий нектар (treacle), схожий на мед. Крім каррі, для ланкійской кухні типові блюда з рисового борошна. З того ж борошна, кокосового молока й дріжджів тут печуть млинці у вигляді чаші, із хрусткими краями й м'яким центром аппа (арра).

Особливої уваги туристів заслуговує білий рис на кокосовому молоці - кирибат (kiribath). Він входить у меню готельних ресторанів й, нарізаний ромбами, подається під час усіляких церемоній

Сувеніри.

Шрі-Ланка славиться:

• прикрасами із сапфірами, топазами, аметистами,

• цейлонським чаєм,

• прянощами,

• панном й одягом що зроблено технікою батіка,

• традиційними масками з дерева,

• чудовим порцеляновим посудом,

• виробами з коштовних порід дерева (тик, эбен, махагон),

• керамікою, виробами зі шкіри (сумки, рюкзаки, капелюхи).

Сувенірні магазини й кіоски Laksala є всюди: у містах, поблизу туристичних об'єктів, у міжнародних готелях. Покупки на пам'ять про острів можна зробити й у великих торгових центрах Коломбо - ODEL, Arena, Crescat Boulevard, у фірмових магазинах фабрик - виробників каменів, прянощів, батіка, чаю.

Фото й відеозйомка: Не рекомендується знімати державні установи, банки, об'єкти стратегічного й військового призначення (мости, вокзали, порти). Також уважається нечемним фотографуватися на тлі зображень Будди, обернувшись до них спиною.

Чайові: Винагорода за послугу приймуть із вдячністю носії, покоївки, водії. При цьому суми за доставку багажу, роботу покоївки невеликі (20-50 рупій).

Напруга в мережі 230-240 вольт, частота 50 Гц, на Шрі-Ланці розетки англійського типу (під вилку ”3 зуби”), візьміть із собою перехідник.

Одяг: Рекомендується носити легкий одяг з льону або бавовни й головний убір. Строгих вимог до одягу немає, однак не слід входити в храми в шортах, у короткій спідниці, в одязі з відкритими плечима й спиною. У готелях вищої категорії до вечері прийнято виходити у вечірньому одязі (дамам доречно одягнути плаття, чоловікам світлу сорочку із краваткою й штани). При вході в индуїстські, буддистські й мусульманські храми прийнято знімати взуття, тому носки в таких випадках будуть досить до речі. Для прогулянок й екскурсій (у національні парки, у гори й т.п.) варто взяти зручне взуття спортивного типу із закритим носком і на неслизькій підошві.
 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz