Чорногорія 

  

 
Якщо Ви хочете побувати в царстві недоторканої природи, погуляти по березі моря під чарівний шепіт хвиль, відвідати монастирі та церкви з багатовіковою історією – це все чекає на Вас у Чорногорії. Тут Вас зустрінуть гостинні й дружелюбні, щедрі й усміхнені люди. Чорногорці вразять Вас своєю безтурботністю та відсутністю поспіху. Сюди варто приїхати навіть для того, щоб перейняти життєву мудрість з десяти чорногорських заповідей!

Чорногорія - прекрасна країна, що по праву вважається екологічним заповідником Європи. Чудові пляжі, національні парки, дивна природа, найчистіше море, найцікавіші екскурсійні програми, смачна недорога їжа, чудові вина, дивно гостинні люди, які вдобавок володіють ще й зовсім приголомшливим почуттям гумору. Але чорногорці ще й найбільш близькі до нас по світовідчуванню, характеру й менталітету.

Тут, у маленькому й затишному куточку гірських Балкан, одному з оазисів Європи, можна повністю забути про постійний поспіх та цивілізацію, відпочити під шум прибою і п'янкі аромати пишної середземноморської природи.

Якщо Ви хочете повірити в дива, поїдьте до Чорногорії. Ця маленька країна змінить Ваше уявлення про літній відпочинок!

Найвідоміші пляжі Будванської рів’єри: Слов’янський Пляж, Могрен, Яз, Бечічі, Королівський Пляж, біля якого є сосновий ліс, Ульцинської рівє’ри: нудистський пляж Ада Бояна. Вибір за Вами. Їхня унікальність – чистота, чудова природа, більшості з них невідємною перевагою є дрібний пісок.

Загальна інформація про країну.

Офіційна назва - Республіка Чорногорія (Montenegro) перебуває на Балканському півострові.

В 1991 році Чорногорія була проголошена країною чистої, недоторканої й захищеної природи. Місцева унікальна природа перебуває під охороною держави.

Територія – 13 812 км2

Столиця - Подгорица, адміністративний і господарський центр.

Час. Відстає від київського на 1 годину.

Населення – близько 650 тис. осіб.

Етнічний склад: чорногорці і серби, національні меншини – албанці, хорвати.

Мова – сербська. Писемність - кирилиця й латиниця.

Гроші - Eвро (EUR).

Релігія - чорногорське й сербське населення в основному сповідає православ'я, національні меншості - іслам і католицтво.

Природні умови. Свою назву (Чорна Гора) країна, ймовірно, одержала від густих чорних лісів, які в середні віки оточували гору Ловчен і інші альпійські області ”старої Чорногорії”.

У Чорногорії знаходиться найглибший в Європі і другий за глибиною в світі після Колорадо каньйон річки Тара. Каньйон визнаний природною спадщиною і знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

Найвища точка Чорногорії – гора Дурмітор (2522 м).

Клімат середземноморський. Середня температура повітря влітку – 27 °С, у січні – 12 °С. Кількість сонячного годинника в році: у Ігало – 2386, в Ульціні – 2700. Середня температура моря влітку – 25 °С, максимальна – 27 °С.

Погода: на узбережжі: Прибережна смуга простирається уздовж Адріатичного моря від Herceg Novi на заході до устя ріки Bojana на сході. Ця смуга відділена від внутрішніх районів гірськими ланцюгами, деякі вершини яких піднімаються на 1700 метрів над рівнем моря й запобігають впливу моря на континентальні регіони. У прибережній зоні середня температура в липні коливаються від 23,4 C до 25,6C. Літо звичайно довге й сухе, а зима - коротка й м'яка. Середня кількість сонячних годин у плині року на узбережжі - 2500, а іноді й 2700.

Погода у континентальній частині: У центральній частині Чорногорії, в області Zetska і рівнини Bjelopavlicka, температури в липні - 26,4 (Подгорица) і 25,4 (Danilovgrad). Абсолютний температурний максимум іноді досягає 40 C. Через долину Bojana, по басейні озера Skadar і по каньйону ріки Moraca, приходить більша порція тепла до Подгорице, через що Подгорица є самим теплим містом у Югославії. Середні температури в січні - близько 5 C, у той час як абсолютний мінімум був зафіксований - -10 C .

Погода у горах: Регіон високих карстових гір починається на півночі й на сходу від рік Piva, Komarnica й Moraca. Цей гірський масив складається з маленьких і добре збережених рівнин на висоті в середньому близько 1700 метрів. Ці гірські терассы піднімаються іноді й на 2000 м над рівнем моря. У цьому регіоні типовий субальпийский клімат з холодними сніжними зимами й помірною температурою влітку. У той час, як сніг більша рідкість на узбережжя Чорногорії й у басейні озера Skadar, у горах його випадає близько 5 метрів. У північних регіонах Чорногорії, особливо у високих горах, сніг затримується на кілька місяців, а іноді навіть цілий рік не сходить із землі.

Віза. Для відкриття візи в Черногорію необхідні наступні документи:

закордонний паспорт;

2 фотографії;

запрошення, ваучер або броня готелю на весь час перебування в країні;

заповнена анкета встановленого зразка;

квитки туди і назад.

Термін оформлення візи – до 1 тижня. Вартість візи - 15 євро

Чайові В готелях, барах, таксі прийнято давати чайові в розмірі 10-15% від вартості обслуговування.

Святкові і неробочі дні.

1 і 2 січня – Новий рік,

6 і 7 січня – православне Різдво,

27 квітня – День Державності, квітень-травень – православний Великдень,

1 і 2 травня – День праці,

9 травня – День Перемоги,

4 липня – День партизана,

13 липня – День повстання,

29 і 30 листопада – дні республіки.

Якщо свято доводиться на неділю або суботу, то подальші понеділок і вівторок теж

вважаються неробочими.

 

 

Валютне регулювання. Іноземці можуть ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, задекларованої при в’їзді в країну, а вільний вивіз наявної валюти із країни обмежений сумою 500 євро. Якщо іноземець вивозить більшу кількість грошей, то їх необхідно задекларувати, але при цьому потрібно пред'явити декларацію про те, що зазначена сума валюти була раніше цією людиною завезена в Чорногорію.

Щоб не мати подібних проблем, краще відправлятися в Чорногорію із пластиковими картками.

Національний банк Чорногорії працює з понеділка до п’ятниці з 10.30 до 14.00. Комерційні банки працюють по четвергам з 8.00 до 15.00 і по п’ятницях з 8.00 до 13.00. У вихідні всі банки закриті, працюють тільки деякі обмінні пункти.

Покупки. Універсами і решта магазинів відкриті щодня з 6.00 до 20.00, в туристських центрах — до 23.00. Деякі магазини працюють і в неділю. Скрізь є магазини, що працюють цілодобово.

Сувеніри: В першу чергу, вироби місцевих промислів, шкіра, біжутерія і галантерея.

Як правило, магазини працюють щоденно з 8-9 до 12-13 години потім з 16-17 до пізнього вечора. Обідня перерва з 13.00 до 17.00. На місцевому ринку покупку можна здійснити лише зранку.

Транспорт і зв’язок: Доволі хороші (для гірської країни) дороги, рух - правосторонній. Є залізниця. Національна авіакомпанія Montenegro Airlines тільки почала розвиватись і поки що літає в основному у Німеччину, Югославію і сусідні Балканські країни. Два міжнародні аеропорти – в містах Тіват і Подгоріца. Національні авіакомпанії – Yugoslav Air Transport (JAT) і Montenegro Airlines. Регулярні рейси сюди також здійснюють російський “Аерофлот” і югославська JAT.

Залізничний транспорт.Залізниця: Суботіца – Новини Сад – Бєлград – Бар.

Водний транспорт. Порт – місто Бар. Щоденний поромний зв’язок з Італією (лінія Бар-Барі). Порти: Котор і Пераст. Адріатична магістраль зв’язує всі курортні місця на Адріатичному побережжі.

Зв’язок: Найбільш стійкий мобільний зв’язок забезпечує українська компанія UMC.

Оператор мобільного зв”язку в Чорногорії – компанія Pro Monte та Monet.

Карточка до мобільного телефону коштує 15 Євро, з яких 10 Є – на рахунку.

Медичне обслуговування – платне.

 

Copyright MyCorp © 2025 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz