Туреччина 

  

 

 
  Про країну
Туреччина - єдина країна у світі, омивана чотирма морями. І в теж час Туреччина - своєрідний місток між сходом і заходом, перебуваючи на території Азії, це європейська держава. Відпочинок у Туреччині - це висока якість, комфорт і доступні ціни.
У Туреччині самий довгий туристичний сезон у Європі, із квітня по листопад з рівним м'яким кліматом.
Ця країна радує нас великим вибором курортів: Аланья, Анталія, Кемер, Бодрум, Белек, Фетхіє, Мармарис, Кушадаси, Сіде.
Поряд з морськими курортами, також стають популярними гірськолижні курорти Туреччини. Гірськолижні тури до Туреччини, хоча й новий напрямок відпочинку, але він стрімко набирає свої оберти. Переваги гірськолижних турів до Туреччини: відкриття візи по прильоті, доступні ціни, високий рівень сервісу й гарні підйомники. 
Відпочинок в Туреччині завжди яскравий і незабутній із-за дивовижного поєднання східного колориту і західного сервісу.
Турецьке узбережжя – одне з найпопулярніших місць відпочинку серед туристів всього світу. Секрет такої популярності дуже простий: великий вибір готелів, широкий спектр цін і сприятливий клімат роблять відпочинок в Туреччині можливим практично круглий рік. Туреччина подарує Вам можливість відчути “ритм життя” – ритм античної історії і загадкового Сходу, тисячолітніх традицій гостинності і останніх новинок туристичної індустрії і відпочинку. Відпочинок в Туреччині користується особливою любов'ю російських та українських туристів. Тут крокують разом старовина і сучасність, національний колорит і стиль “модерну” – все це, поза сумнівом, робить Туреччину незвичайно привабливим місцем для відпочинку.
Відпочинок в Туреччині завжди яскравий і незабутній із-за дивовижного поєднання східного колориту і західного сервісу. Це комфорт, сонце, відпочинок і, що важливо, – доступні ціни.
Середземноморське узбережжя Туреччини місцеві жителі називають Білим морем, а приїжджі вважають, що краще називати ці місця Бірюзовим берегом – за красу води і виключно живописне побережжя, багате бухтами і затоками. Туристична інфраструктура Туреччини від Бодрума до Аланії дуже сучасна і розрахована на різні категорії туристів від VIP до студентів, включаючи сімейний пляжний відпочинок. 
 
  Загальна інформація про країну
 
Офіційна назва: Турецька республіка

Столиця: Анкара

Час: різниці з київським часом немає (GMT +2)

Мова. Офіційна мова - турецька.

Релігія: іслам (99% місцевого населення – мусульмани).

Населення: 90% турки, 10% - араби, євреї, вірмени, греки

Валюта: Грошова одиниця Туреччини – турецька ліра (TRY)

Обмін валюти: Обміняти валюту можна в пунктах обміну і у банках. Відділення банків зазвичай відчинені в будні з 8.30 до 17 години. У великих магазинах і ресторанах приймають до оплати кредитні картки.

Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах чи у євро, вони приймаються майже скрізь, корисно буде обміняти невелику суму, тому що багато чого в Туреччині коштує менше долара (проїзд на автобусі, банка пива, дрібні сувеніри, тощо).

Порада: Краще ввозити долариніж євро , так як курс в крамницях 1:1.

Клімат. Туреччина омивається з 3-х сторін морями: Середземним, Егейським і Чорним. На всьому узбережжі переважає середземноморський субтропічний клімат з жарким сухим літом, дощовою зимою і м'якими міжсезоннями.

Святкові і неробочі дні: 1 січня (Новий Рік), 23 квітня (День незалежності і День дітей), 1 травня, 19 травня (День пам'яті Ататюрка), 30 серпня (День перемоги), 29 жовтня (День республіки), дні релігійних свят.

Віза: По прибуттю в аеропорт громадянам України необхідно придбати візову марку вартістю 20$, що надає право на багаторазовий в'їзд у країну протягом 2-х місяців. Для одержання візи необхідно пред’явити Паспорт (діючий не менш 3-х місяців від дня закінчення запланованого тура) та Туристичний ваучер .

Віза потрібна також для дітей будь-якого віку в розмірі 20 USD, незалежно від того, уписані вони до батьків або мають свій закордонний паспорт.

Митні правила в Туреччині Крім предметів особистого користування можна ввозити:

2 фотоапарати

портативний радіоприймач

друкарську машинку

відеокамеру й т.д.

відеомагнітофони

телевізори

ювелірні вироби й цінності необхідно декларувати

З України можна вивозити без оформлення банківської довідки до 3000$ на людину.

В аеропорту Туреччини обов'язково внесіть у декларацію все електронне устаткування, антикварні предмети і ювелірні прикраси (їхню наявність можуть перевірити при виїзді).

Телефонний зв'язок: Усі види телефонного зв'язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата. Телефони-автомати розташовані в готелях чи поблизу від готелів, у всіх курортних містах.

Корисні телефони. По всіх питаннях, які виникають під час перебування в Туреччині звертайтеся до Вашого гіда, мобільний телефон якого Ви отримаєте при зустрічі в аеропорту (або в готелі). При відсутності гіда Ви можете звернутися в офіс компанії (телефони подаються в супровідному листі).

Екстрені номери телефонів: Поліція - 155, Швидка допомога - 112, Пожежна служба - 110, Довідкова - 118, Поштова інформація - 161.

Вихід на міжнародний зв'язок - (00), код країни, далі набрати код міста і телефон. Дзвонити можна з готелю, але це дорожче, ніж з поштового відділення. Можна придбати синю телефонну картку на “100 одиниць” і дзвонити в СНД із будь-якого вуличного автомату. Поштові відділення відкриті з 8.30 до 17.30, телефонні переговорні пункти – до півночі. Пізнавальні знаки пошти – чорним по жовтому PTT.

Національні особливості: За мусульманською традицією, входячи в мечеть, у приватний будинок, необхідно зняти взуття. Турки відрізняються чесністю, увічливістю. Бесіда не повинна починатися з основної теми, необхідно проявити стриманість. Туркам буде приємно, якщо кілька фраз будуть сказані їхньою рідною мовою.

Кухня. Турецька кухня є частиною "середземноморської", тобто не сильно відрізняється від грецької, балканської, вірменської чи грузинської. Трапеза в Туреччині включає закуски ("мезе"), основне блюдо і всілякі десерти. "Мезе" - це салати, оливки, мариновані овочі, гострий сир, гриби, анчоуси чи сардини. Узимку турки часто їдять суп - "чорбу" із сочевиці, помідорів та інших овочів. Неодмінне блюдо - холодна юшка "джаджик" з айрану, огірків, пряних трав і часнику. Турки традиційно скотарі, тому в їхній кухні безліч блюд з баранини і яловичини, а також птиці. Це, зрозуміло, усілякі різновиди шашликів, десятки видів "кебабу" (страви з рубаного чи дрібно нарізаного м'яса з прянощами) і "кюфте" - маленькі круглі котлетки. Неможливо уявити турецьку кухню без "долми". "Долма" значить просто "наповнений", таким чином в поняття "долма", крім голубців із виноградного листя, входять і фаршировані помідори, і айва, і кабачки, і баклажани.

У Туреччині прекрасно готують страви з риби і різноманітних "дарів моря".

Напої. Турки каву майже не п'ють. Зате літрами поглинають чай. Що стосується алкогольних напоїв, не забувайте, що Туреччина мусульманська країна. Головний національний міцний напій - ганусова горілка "раки", яку прийнято пити, змішуючи з холодною водою.

Питна вода: Водопровідна вода придатна для вживання, але ми рекомендуємо воду, розфасовану в пляшки. Її можна купити в будь-якому магазині.

Магазини. У магазинах погодинного графіку роботи не існує, під час туристичного сезону багато магазинів відкриті до глибокої ночі. У невеликих магазинах і на ринках прийнято торгуватися, можна торгуватися і у великих оптових центрах із продажу шкіряних і ювелірних виробів, а також з таксистами.

Магазини: Традиційно в Стамбулі прийнято купувати антикваріат, килимові вироби, шкіру, кераміку, усіляке карбування, прянощі. І, звичайно, дрібні сувеніри. Дешеві вироби зі шкіри, бавовни, прикраси з золота, вироби з оніксу і міді зробили Туреччину однією із найпривабливіших країн для покупок. Крім того, нефіксовані ціни на товари дозволяють туристам торгуватися з продавцями. Магазини, як правило, працюють з 9.30 до 19 годин.

Перерва - з 13 до 14 годин. Вихідний день - неділя.

Транспорт. У кожному місті працює міський транспорт – долмуш (маршрутне таксі), що їде по визначеному маршруту, не роблячи визначених зупинок. По Вашому проханню водій може зупинити долмуш у потрібному для Вас місці.

Прокат автомобілів. Автомобіль видається напрокат тільки при наявності посвідчення водія. Усі машини мають страховку “каско”. Мінімальний термін прокату - одна доба, кілометраж не обмежений. Переконайтеся, що автомобіль застрахований, включаючи фари і скло. Бензин купується самостійно. У випадку ДТП не можна рухати машину до прибуття поліції. Поліцейські можуть не розмовляти російською чи англійською мовами і у Вас не буде можливості пояснити свою версію події, тому необхідно негайно повідомити фірмі, в якій було взято автомобіль напрокат і представнику (гіду) про те, що трапилося. Не забувайте мати із собою права, паспорт і документи на прокат машини, тому що можливі поліцейські перевірки.

Готель. Розрахункова година в готелі 12.00. До цього часу Ви повинні звільнити свій номер і до приїзду автобуса (трансфера) оплатити додаткові послуги: телефон, міні-бар, ресторан і т.д.

Свій багаж до приїзду автобуса Ви можете залишити в камері зберігання готелю. Напередодні вильоту Вас повідомлять про час, коли за Вами приїде трансфер до аеропорту. Прослідкуйте, щоб цю інформацію Ви отримали!!!

Напруга електромережі. 220 В.

Чайові. Система чайових поширюється на офіціантів у барах і ресторанах, на покоївок у готелях, носіїв багажу, гідів (у межах 1$). Оплата чайових не є обов'язковою, але, якщо клієнт залишився задоволений обслуговуванням, чайові – ознака гарного тону. Майже завжди середній розмір чайових складає 10% від рахунку. У таксі „на чай” не дають, але покази лічильника округлюються у більшу сторону.

Медичне обслуговування. У Туреччині існують державні і приватні клініки, де надаються медичні послуги, але при наявності страхового поліса обслуговування здійснюється безкоштовно на місці чи з наступною компенсацією витрат відповідно до страхового поліса.

Бажаємо Вам приємної подорожі!

РЕКОМЕНДУЄМО ЕКСКУРСІЇ :

Скарбниця - знамениті дорогоцінності султанів.

Палац Топкани - офіційна резиденція султанів Османської імперії.

Мавзолей Ататюрка. Святилище Асклепія.

Національний парк - каньон ріки Кепрюлю.

Водоспад на ріці Манавгат.

Печери Аланії - історичні дивини.

Старовинні міста Олімп і Сід.

Гора Бабадаг (поруч з містечком Олюденіз) з найкращим майданчиком для параглайдінгу - польотів на параплані з використанням сили повітря та вітру.

Турецькі лазні - хаммами.

НЕ РЕКОМЕНДУЄМО

Називати Стамбул Константинополем - турки не люблять цього(!).

Порівнювати Туреччину з Грецією.

Входити в мечеть в міні-спідниці.

Фотографувати місцевих жителів (особливо в селах) без дозволу, тому що іслам забороняє відображати людину.

 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz