Єгипет 

  

 
>>> Курорти Єгипту  та карти ...                      >>> Фотогалерея Єгипту...

 
  Про країну

Єгипет – країна сфінксів і пірамід, яскравого сонця і неповторної краси Червоного моря! Єгипет - відкритий для відпочинку практично цілий рік. Ця стародавня країна з багатими культурними традиціями й розвинутою туристичною інфраструктурою залучає мандрівників з усього світу. Відпочинок у Єгипті - це чудова Хургада, популярний Шарм-ель-Шейх, Ель Гуна, яку називають єгипетською Венецією, кліматичний санаторій Сафага, Макаді Бей, Дахаб, Таба.

Єгипет був і залишається країною, доступною для масового пляжного відпочинку. У Єгипет, на узбережжя Червоного моря, “злітаються” серфери й дайвери: одні ловлять хвилю, інші поринають під воду - помилуватися коралами. У це море не впадає жодна ріка й вода в ньому кристально чиста й дуже тепла. Надзвичайно цікавий підводний світ - біля півтори тисяч видів риб, до 150 видів коралів. Чудовий Шарм-ель-Шейх, Хургада, Эль-Гуна, Сафага, Марса Алам- ідеальні місця для дайвінга, віндсерфінга й заняття іншими водними видами спорту. Прекрасний клімат, тепле море, комфортабельні готелі, різноманітні екскурсії, краса підводного світу, і звичайно ж екзотика, яка б`є через край - все це робить відпочинок у Єгипті незабутнім: сюди хочеться повернутися знову.

Єгипет – країна з надзвичайно довгою історією, саме тому майже кожен відпочивальник окрім звичайного відпочинку на пляжі, обирає екскурсію до якоїсь історичною пам’ятки. Найбільше приваблюють туристів піраміди, але окрім них є багато релігійних пам’яток, що користуються великою популярністю серед християн та мусульман. До речі, Єгипет – одна з небагатьох країн ісламу, де дозволений туризм.

Древні єгиптяни створили високу по своєму рівню, складну по своїй структурі й багату культуру. Чимало цінностей створені ними, увійшли в скарбницю світової культури й у цей час стали надбанням усього людства. Навряд чи можна знайти людину, у якої не завмирає від захоплення серце, коли він дивитися на піраміди, древні як сама година; доторкається руками до тисячолітніх усипальниць могутніх фараонів, які правили Верхнім і Нижнім Єгиптом, прогулюватися під покривом титанічних руїн і храмових комплексів Корнака та Луксора й азартно торгувалися на східних базарах з продавцями антикваріату і витончених штучок.

Таємнича культура Великого Єгипту дотепер залучає до себе увага всього людства. У єгиптян училися мудрості філософи й учені Древньої Греції, а великий Рим схилявся перед країною пірамід.

Найбільшою популярністю серед туристів користуються історичні міста: Каїр, Гіза, Олександрія та  Півострів Синай, що таїть у собі історію Старого Завіту (гора, на якій Мойсей одержав від Бога десять заповідей, Неопалима Купина в монастирі Св. Катерини). Кожне з міст Єгипту має свою історію, котра по свому цікава.

У Єгипті достатньо розвинута готельна інфраструктура. В країні надзвичайно багато комфортабельних готелів, за помірною ціною, тому навіть звичайний турист може собі дозволити жити розкішно.

Для любителів екстріму, майже в кожному місті є інструктори з дайвінгу, які допоможуть вам поринути у світ прекрасних коралових рифів. Також є подорожі на джипах по пустелі, та багато чого іншого, не менш цікавого.

Загальна інформація про країну

Офіційна назва - Арабська Республіка Єгипет

Столиця – Каїр

Державний устрій: президентська республіка.

Мова: Практично все населення країни - араби-єгиптяни, що розмовляють на єгипетському діалекті арабської мови.

Населення - 67,9 млн.чоловік

Релігія - 90%-мусульмани, 10%-християни.

Валюта. Грошова одиниця Єгипту - єгипетський фунт (LE).

1 фунт = 100 піастрів, американський долар = 6,14 єгипетських Фунта. Гроші можна обміняти в будь-якому банку. Єгипетські гроші мають наступні номінали: банкноти фунтів: 100, 50, 20,10, 5,1; банкноти піастрів: 50, 25; монети: 20,10, 5.

Обмін валют - обміняти валюту ви можете в пунктах обміну, банках.

Відділення банків працюють з 8.30 до 15.30, крім п”ятниці і суботи. В великих магазинах та супермаркетах можна розраховуватися кредитними картками. Досить часто на ринках можна розплатитися доларами та євро.

Омивається на півночі водами Середземного моря, на сході — Червоного.

Клімат країни: сухий та жаркий. Найгарячішою порою року – є літо. Середня температура може досягати 40-45 градусів.

Час - часової різниці в часі немає, окрім деякого періоду - весною та осінню, коли різниця може становити -1годину.

Віза. Віза в Єгипет для громадян України відкривається по приїзду в країну в аеропорті. Для відкриття єгипетської візи необхідно:

Закордонний паспорт (термін дії паспорта не повинен бути менше 3-х місяців від дня закінчення запланованого туру)

Імміграційна картка, що заповнюється або в аеропорті, або на борту літака. Картка заповнюється англійською мовою.

По прильоту клеїться віза у вигляді двох марок, загальною вартістю 15 USD.

Діти з 14 років повинні мати свій закордонний паспорт

Діти до 14 років можуть мати свій паспорт або повинні бути вписані в паспорт батьків. Для вписаних в паспорт дітей старше 5 років повинна бути вклеєна фотографія.

Порада : В аеропорту працює кілька обмінних пунктів, де Ви можете поміняти гроші й відразу ж купити візу. Курси в цих обміниках різні. Вибирайте кращий курс.

У віконці з написом "VISA" Ви самостійно купуєтє в'їзні візи вартістю 15 доларів США на кожну людину незалежно від віку. Увага! В аеропорті Каїра віза по прильоту не ставиться!

Туристи, що прострочили єгипетську візу, можуть вилетіти тільки з Каїра на регулярному рейсі, попередньо оплативши штраф 17 USD.

Митні правила в Єгипті. Єгипетська митниця проводить звичайно лише вибірковий огляд. Дозволений провіз спиртного - 1 літр + 2 літри пива на людину старше 20 років, 200 сигарет або 50 сигар для осіб, що досягли 15 років. Заборонено вивіз із країни коралів!!! антикваріату, тварин. Відеокамеру при в'їзді необхідно зареєструвати. Увага: ні продати, ні подарувати відеокамеру в Єгипті Ви не маєте права. При виїзді із країни митна служба може перевірити у Вас її наявність.

Правила поведінки: в силу того, що Єгипет являється мусульманською країною в шортах та майках бажано ходити тільки в курортних містах. Жінкам не бажано вдягати дуже відвертий одяг, особливо якщо вони подорожують одні. Фотографуючи місцевих жителів, слід питати в них дозволу,тому що Коран забороняє єгиптянам позувати для фотокамер. В Єгипті діє сухий

закон, тому купити спиртні напої можна тільки у відведених для цього місцях - готелях, ресторанах... Не пропонуйте єгиптянам спиртних напоїв і не з”являйтеся в нетверезому стані поза межами готелю.

Чайові: за дрібні послуги в Єгипті прийнято давати чайові(бакшиш),зазвичай від 1 до 5 фунтів (максимум 1$).

Море: рекомендується використовувати спеціальне взуття для входу в море, щоб не поранитись до коралів. Взуття можна придбати в місцевих магазинах. Крім цього, корали- національний скарб Єгипту - їх забороняється ламати, виносити із води, а тим більше вивозити із країни - це буде проблемою при перетині кордону.

Магазини: В курортих містах більшість магазинів та торгових лавочок

немають конкретних цін,тому тут є можливість торгуватися.не виключення

є супермаркети та магазини,які мають сталі ціни,де тогр неможливий.В

зимовий період магазини працюють з 9.00 до 20.00 з перервою на

обід.Супермаркети переважно працюють довше.В літній період магазини

працюють до 22-23.00.

Сувеніри: найбільшою популярністю у туристів користуються папіруси. Вони оригінальні, легкі та практичні у транспортуванні. Крім цього туристи купляють ароматичні масла, кальяни, статуетки, пірамідки, вироби з золота, срібла та дорогоцінні каміння.

Митні правила. Предмети особистого користування можна ввозити в країну й вивозити з країни без митної декларації. Вивозити з країни дозволяється товари на суму до 200 єгипетських фунтів. Туристи у віці старше 20 років можуть провозити з собою до 1 л спиртних напоїв і 2 л пива, старші 15 років - 200 сигарет або 50 сигар. Вивіз з Єгипту предметів старовини заборонений. Про наявність відеокамери варто повідомити митній службі, а потім пред'явити відеокамеру при виїзді. У випадку її втрати або крадіжки потрібно негайно заявити в поліцію. Категорично забороняється

вивозити з Єгипту зразки флори й фауни (корали, черепашки, морських тварин, рослини)

Музеї закриваються рано: влітку- в 17.00, взимку- в 16.00. Фотографувати можна, але за додаткову плату і без спалаху.

Магазини. Яких-небудь певних годин роботи магазинів не існує. В зимовий період магазини звичайно відкриті з 9.00 до 20.00 з перервою на обід з 12.00 до 14.00. Супермаркети звичайно працюють довше. Влітку обідня перерва триває з 14.00 до 16.00. Багато магазинів закриваються тільки в 21.00-22.00. Якщо на товар поставлена ціна, то торгуватись немає змісту. Якщо немає - можна збити ціну на 10-20%, а іноді і більше. Двічі в рі і- в лютому і в серпні- єгипетські магазини влаштовують сезонний розпродаж, переважно одягу й взуття, відому тут як "оказьон". У ці місяці ціни знижуються на 25-50%, а іноді і більше. У більшості магазинів можна обміняти невдало зроблену покупку, але практично неможливо повернути гроші назад.

Чайові ("бакшиш") у розмірі одного фунта прийнято давати службовцеві готелю і аеропорту, що підносить багаж, відкриває двері машини. Зовсім інакше в ресторанах. Отут вже справжні чайові, а не бакшиш. В ресторанах офіціантові зазвичай залишають здачу в розмірі від одного до п'яти фунтів.

Транспорт. Самий зручний і недорогий вид транспорту - це таксі (у Хургаді - маршрутка). Про ціну з водієм краще домовитись заздалегідь. Ціна в них залежить від відстані. Тому слідкуйте за лічильником. Особливо дешеві старі міські таксі. Нові, туристичні, таксі у два-три рази дорожче. У кожному таксі потрібно торгуватися. Вартість таксі в середньому 15-20 фунтів, проте таксісти часто називають ціну в 15$, тому будьте уважні і домовляйтесь про ціну наперед!!!!!. До старого Шарму можна доїхати на маршрутці за 2,5 фунти за людину.

Порада : Обов'язково потрібно мати гроші без здачі, тому як можуть недодати. Якщо водій маршрутки відмовляється вас везти, не турбуйтесь, прощайтеся з ним і чекайте наступного. Можна також вийти на дорогу, щоб зловить маршрутку, що не заїжджає до території готелів. Це безпечно, потрібно тільки пройти метрів 200 по асфальтованій дорозі від готелю.

Прокат автомобілів. В аеропортах і великих готелях можна взяти напрокат автомобілі. Прокат машини найдешевшого класу становить у середньому 50$ в день (рекомендується замовляти машину заздалегідь). При прокаті автомобіля необхідно мати міжнародні права водія.

Перед поїздкою в Єгипет рекомендується зробити щеплення проти гепатиту А. Обов'язковий медичний страховий поліс. Із собою варто взяти активоване вугілля, шлункові ліки, дезінфікуючі та жарознижуючі засоби, сонцезахисний крем.

Шведський стіл. Потрібно мати на увазі, що на вечерю всі напої будуть запропоновані за окрему плату (крім системи „Все включено”). Зазвичай замовляють негазовану мінеральну воду місцевого виробництва - "Варака" (корисна для здоров'я і недорога).

Вода: Вода з - під крана непридатна для вживання і чищення зубів!!!!! Рекомендується купувати місцеву питну воду в пляшках. Часто у готелях роздають питну воду в пляшках під розписку. Необхідно дотримувати правила особистої гігієни (мити руки, овочі, фрукти).

Алкогольні напої: Імпортні спиртні напої в єгипетських магазинах купити практично неможливо. Там, де вони є, включаючи ресторани великих готелів, ціни дуже високі. Місцеві міцні напої недорогі, але дуже низької якості. Дуже хороші - єгипетське вино й пиво. І,звичайно, з'являтися в п'яному вигляді в громадських місцях заборонено.

Туалети: Громадські туалети в Єгипті - велика рідкість. Але не соромтеся зайти в готель або ресторан. Слово "туалет" зрозуміло тут кожному. За відвідування прийнято платити своєрідний бакшиш черговому (1- 2 фунти).

 Зв'язок: Усі види телефонного зв'язку платні. Розмова з готелю набагато дорожча, ніж з телефону-автомата.

Телефони - автомати розташовані в готелях чи поблизу від готелів, у всіх курортних містах.

Подзвонити в Україну: 00 (вихід на міжнародну лінію) + 38 (код України) + код міста + номер телефону.

Подзвонити з України в Шарм Ель Шейх: 810 20 62 + номер телефону, у Хургаду: 810 20 65 + номер телефону.

Екстрені телефони: поліція - 122, дорожна поліція-128, швидка допомога - 123, пожежна - 125.

 Святкові та неробочі дні

- 1 січня - Новий Рік,

- 25 квітня - день звільнення Сінайського півострова,

- 1 травня - День праці,

- 18 червня - День звільнення від британського володіння,

- 23 липня - день революції 1952 року,

- 23 вересня - день перемоги над Ізраїлем 1956 року.,

- 6 жовтня - національне свято-річниця війни Судного дня (День переходу Суецького каналу в руки

єгиптян),

- 24 жовтня - День взяття Суецу єгипетською армією 1973 р.,

- 23 грудня-вхід єгипетської армії в Порт-Саїд в 1956 році.

 

 

Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz